Jaký strom určuje vaši povahu? Prozradí vám to moudrost keltských druidů

/
 • (shutterstock.com)
  29. července 2015 ● 06:00

  Keltové byli odjakživa velmi úzce spjati s přírodou a ke stromům chovali přímo posvátnou úctu. Stromy byly pro Kelty pramenem síly a moudrosti. Na rozdíl od klasické astrologie měli ovšem Keltové hned dvacet jedna stromových znamení. Najděte si podle data narození to své a zjistěte, co o vás prozradí moudrost starověkých keltských druidů.

 • 1.

  Topol (1.11. – 10.11., 1.2. – 10.2., 1.5. – 10.5. a 5.8. – 14.8.)

  ...
  Lidé narození pod listy Topolu jsou velmi bystří, učenliví a chápaví. Jsou spravedliví, za každou cenu rovní a intrikami z celého svého srdce pohrdají. Tito lidé mají cit pro krásu a jsou poměrně kreativní. Na uměleckou dráhu se ale většinou nedávají, protože mnohem víc tíhnou k pragmatičtějším povoláním.

   

  Ve vztahu k ostatním lidem jsou přátelští a bezproblémoví. V kolektivu jsou velmi oblíbení a netrpí přehnaným sebevědomím. Na druhou stranu ale nejsou schopni přiznat, že nemají pravdu, a udělají všechno pro to, aby neztratili tvář, takže jsou schopni se často bít i za věci, o kterých dobře vědí, že jsou předem prohrané. Co kdyby náhodou?

  http://horoskopy.blesk.cz/indiansky-horoskop

 • 2.

  Kaštan (11.11. – 20.11. a 11.5. – 20.5.)

  ...
  Lidé Kaštanu jsou věčnými a nenapravitelnými bojovníky s větrnými mlýny. Mají silně zakořeněný smysl pro spravedlnost a jsou schopni za věci úporně a nekompromisně bojovat. Tím spíš, pokud se jedná o vysoké ideály či morální hodnoty. Na druhou stranu ale v žádném případě nejsou impulzivní či snadno ovlivnitelní. Mají velmi přesné racionální uvažování a každý jejich krok je velmi dobře promyšlený.

   

  Chvíli jim trvá, než se opravdu zamilují, a to poslední, co byste od nich mohli čekat, jsou chvilková pobláznění nebo velká romantická gesta. Nemají ve zvyku vystavovat emoce na odiv a "miluji tě" od nich uslyšíte velmi zřídka. Dostatečným projevem jejich nehynoucí lásky je pro ně fakt, že se k vám každý den vrací. Naučte se s tím žít. Těžko byste totiž našli věrnějšího partnera, než je právě ten ve znamení Kaštanu.

 • 3.

  Jasan (21.11. – 30.11. a 21.5. – 30.5.)

  ...
  Ctižádostiví, talentovaní a schopní – takoví jsou lidé ve znamení Jasanu. Stanovené cíle dokážou plnit nejen svou pílí, ale především díky svým perfektním organizačním schopnostem a předvídavosti. Mají přirozenou inteligenci, "selský rozum" a jsou velmi učenliví a zvídaví.

   

  Ve vztahu k ostatním lidem jsou ochranářští, vstřícní a ochotní. Stále si ale drží odstup a své niterné pocity odhalí opravdu jen těm nejbližším. V lásce nejsou nijak bouřlivě vášniví ani nebývají těmi nejlepšími milenci, které budete mít šanci za život potkat. To však vyvažují svou spolehlivostí, věrností a ochotou naslouchat a dělat kompromisy. Pokud hledáte život jako na horské dráze, není Jasan tím pravým pro vás. Toužíte-li ale po klidném a pevném manželství, právě jste našli ideálního adepta.

 • 4.

  Habr (1.12. – 10.12. a 31.5. – 10.6.)

  ...
  Lidé ve znamení Habru jsou velmi umělecky založení. Mají cit pro krásu a umění a často je jim vlastní také výtvarné nebo umělecké nadání. Necítí se příliš dobře v realitě každodenního života a neumějí řešit praktické otázky. Skutečnost je pro ně totiž až příliš přízemní, takže často a rádi utíkají do svého světa fantazie. Smiřte se s tím, že jim pravděpodobně nikdy nedokážete opravdu porozumět.

   

  V lásce vždy dokážou poznat něco neobvyklého. Jsou velmi potěšení náklonností opačného pohlaví a rádi a dobře flirtují. Jejich špatnými vlastnostmi jsou ovšem závist a žárlivost, takže zatímco oni flirtovat mohou, vy si to nesmíte dovolit. Soupeří-li v lásce se sokem, udělají všechno pro to, aby ho doslova zničili. Nejde jim pak už ani o lásku samotnou, ale spíš o to, aby zkrátka vyhráli. V manželství jsou ovšem věrní a tento svazek na celý život je pro ně bez nadsázky posvátný.

 • 5.

  Osika (11.12. – 20.12. a 11.6. – 20.6.)

  ...
  Chcete pestrý život plný vzrušení a nikdy nekončících překvapení? Najděte si partnera ve znamení Osiky! Tito lidé mají velmi dobrodružnou povahu a spoustu talentů a zálib, nad kterými budete jen nevěřícně kroutit hlavou. Do všeho se vrhají po hlavě, s nadšením a energií, která nezná hranic. Na druhou stranu jsou ale poněkud povrchní, a tak stejně rychle, jako se nadchnou, také ztrácejí zájem.

   

  V lásce se chovají prakticky stejně jako v životě. Jsou nestálí v lásce i v manželství a mají silné sklony k nevěře. Když je ale donutíte založit rodinu, můžete si být jistí, že vás a vaše děti nikdy neopustí. I když to může znamenat, že se budete muset co chvíli vyrovnávat s jejich milostnými aférkami.

 • 6.

  Buk (21.12. - zimní slunovrat)

  ...
  Druhé jméno jedinců narozených pod nadvládou Buku by klidně mohlo být "pracovitost". Tito lidé jsou nenapravitelnými workoholiky a jejich houževnatost je pověstná. Stejně jako jejich tvrdohlavost. Buk vám neustoupí ani o píď, a je-li přesvědčen o své pravdě, bude schopen se s vámi do krve pohádat (a nikdy s vámi studem nepromluvit, pokud zjistí, že tentokrát náhodou pravdu neměl).

   

  Jsou velmi přátelští a mají silné ochranitelské sklony. Přesto život s nimi není vůbec jednoduchý. Potřebujete spoustu tolerance a trpělivosti, abyste byli schopni krotit jejich despotické sklony a vysoké nároky. Pokud to ale ustojíte, získáte věrného partnera, se kterým se nikdy nebudete nudit.

 • 7.

  Bříza (21.6. - letní slunovrat)

  ...
  Břízy jsou doslova kouzelné bytosti. Lidé v tomto znamení jsou velmi emočně a duchovně založení a hmotné statky je nechávají zcela chladnými. Jsou ztělesněním skromnosti, tolerance a nadhledu a nikdy se od nich nedočkáte ničeho zlého. Tito lidé si plně zaslouží vaši důvěru i pozornost.

   

  Břízy zbožňují klid a teplo domova a udělají vše pro to, aby žily harmonický život a aby jejich nejbližší byli za každých okolností šťastní. Jsou bez výjimky věrní, loajální a nikdy si na nic nestěžují. K vašim chybám jsou velkoryse tolerantní a milují hluboce a opravdově. Mají-li Břízy vůbec nějaké špatné vlastnosti, stačí jemný náznak a udělají všechno pro to, aby se jich zbavily.

  http://horoskopy.blesk.cz/indiansky-horoskop

 • 8.

  Jabloň (22.12. – 1.1. a 22.6. – 2.7.)

  ...
  Jabloně poznáte snadno – jsou to sympatičtí lidé s nenapodobitelným kouzlem osobnosti, kterému podlehnete už při prvním podání ruky. Jsou přátelští, obětaví, nezištní a ochotní se rozdělit naprosto o cokoliv. Také milují odhalování záhad, řešení zdánlivě neřešitelných problémů a jsou vlastně celoživotními studenty.

   

  Jejich mimořádně hravá a milá povaha má však i své stinné stránky. Neustálá touha po nových zážitcích z nich nedělá příliš věrné partnery a nemají chuť nechat se svázat. Pokud to ale nějakým zázrakem dokážete, obvykle se v manželství usadí a uklidní. Jste-li dostatečně vnímaví k jejich potřebám, dokážete je dostat tam, kde je chcete mít – před oltář.

 • 9.

  Jedle (2.1. - 11.1. a 3.7. - 13.7.)

  ...
  Těžko byste hledali zodpovědnější a pracovitější jedince, než jsou ti narození ve znamení Jedle. Jsou perfekcionisté a velmi rychle se učí, takže si ví rady s každým problémem či komplikací, které se jim postaví do cesty. Díky svým vysokým ambicím a silné vůli jsou v životě často velmi úspěšní.

   

  Ve vztahu k ostatním lidem jsou poměrně nedůvěřiví. Také proto si své problémy řeší sami – neradi riskují selhání někoho jiného. Na druhou stranu jsou ale velmi ochotní pomoci vám, když to potřebujete. V lásce jsou věrní a neradi mění partnery. Jsou ale poměrně náladoví a nikdy nemají daleko k hádkám.

 • 10.

  Jilm (12.1. - 22.1. a 14.7 - 24.7.)

  ...
  Nadpozemský klid, vyrovnanost a pohoda – to jsou pocity, které budete mít ze setkání se zrozencem Jilmu. Jejich nejsilnější vlastností je naprostá organizovanost. Také to jsou rozvaha a schopnost systematického plánování. Jen velmi zřídka tyto lidi něco překvapí, a zatímco ostatní stále jen v šoku zírají, Jilm už je v polovině řešení situace.

   

  Ve vztahu k ostatním lidem jsou velmi milí a přátelští. Mají skvělý smysl pro humor, a proto jsou vítanými společníky všech kolektivů. Mají hluboko vrytá morální i společenská pravidla a jsou velmi tolerantní. Navíc jsou velmi kreativní. Velká zamilovaná gesta od nich ale nečekejte, tito lidé budou spíš nejlepším kamarádem s hromadou vtipů a akcí než zamilovaným králíčkem na mazlení v peřinách.

 • 11.

  Cypřiš (23.1. - 31.1. a 25.7. - 4.8.)

  ...
  Nesnažte se k sobě Cypřiš připoutat, nebo tvrdě narazíte. Naopak od těchto jedinců očekávejte, že ačkoliv za každou cenu vyžadují svobodu a osobní prostor, vás nebudou mít problém poněkud sobecky utlačovat. Lidé v tomto znamení jsou velmi okouzlující a z ničeho se nehroutí. Každá špatná zkušenost je vlastně posouvá dopředu. Mají velmi silnou osobnost a nebojí se ji použít, když jim o něco opravdu jde.

   

  Ve vztahu k ostatním lidem jsou poněkud panovační, avšak nedělají to schválně nebo za účelem ublížit. Ve skutečnosti nenávidí samotu a úzkostlivě se jí vyhýbají. Být jejich partnerem ale není snadné a Cypřiš jich často musí vystřídat několik, než najde toho pravého. Jakmile se naučíte podřídit se mu a dáte mu jeho pravidelnou dávku obdivu, bude vás milovat nezkrotně a nekonečně.

 • 12.

  Modřín (11.2. – 20.2. a 15.8. – 24.8.)

  ...
  Okouzlující osobnosti narozené ve znamení Modřínu jsou sebejisté, rozhodné a mají charizma, které září na všechny strany. Poznáte je spolehlivě – jsou to ti lidé, kolem kterých se na večírku pohybuje největší množství lidí. Mají vytříbený smysl pro humor, tvůrčího ducha a bezbřehou fantazii. Jen těžko je můžete nemilovat.

   

  V lásce je Modřín až neuvěřitelně vybíravý. Tím hlavním důvodem je to, že prostě čeká na toho pravého – tedy na partnera, se kterým se otevřou nebesa a pohne zem. Pokud se skutečně zamiluje, bývá poměrně nesmělý, romantický a citlivý. Svou rodinu s láskou opečovává a je jí opravdovou oporou.

 • 13.

  Borovice (21.2. – 2.3. a 25.8. – 3.9.)

  ...
  Odvážní, optimističtí a zatvrzelí, takoví jsou zrozenci Borovice. Mají jasně vytyčený cíl, za kterým si jdou tvrdě a velmi cílevědomě. Mají zdravou míru drzosti, a pokud jsou o něčem opravdu přesvědčeni, neuhnou ani o píď. Uznávají jen přirozené autority, někdo, kdo prosazuje svou moc silou, si zaslouží jen jejich pohrdání. Celkově tito lidé působí velmi vyrovnaně a stabilně.

   

  V lásce se chovají jako v životě. Jsou impulzivní a dokážou improvizovat, takže vás naprosto okouzlí tím, jak flirtují. Povahou jsou ale spíš introverti, takže jejich sebevědomé vystupování je spíš jakousi obrannou maskou. Pokud je zklamete, velmi je raníte a jejich láska rychle ochladne. Když už vám Borovice vloží do rukou své srdce a s ním i důvěru, nepokažte to. Následky by totiž mohly být fatální.

  http://horoskopy.blesk.cz/indiansky-horoskop

 • 14.

  Vrba (3.3. – 12.3. a 4.9. – 13.9.)

  ...
  Vrby jsou skutečnými požitkáři ve všech směrech jejich života. Vědí naprosto přesně to, co potřebují nebo chtějí, a také to, jak toho dosáhnout. Svých cílů však nedosahují ani tak tvrdou pílí jako spíš schopností přesvědčit a zmanipulovat kohokoli v jejich okolí. Na druhou stranu ale čas od času podléhají pocitu nepochopení a nenaplněnosti, který je nutí udělat v životě pár radikálních změn – změnit zaměstnání, bydlení a klidně i partnera.

   

  Ve vztahu k ostatním lidem jsou Vrby velmi rozmarné a na své okolí (i na sebe) mají přehnaně vysoké nároky. Prakticky nikdy nebudou opravdu spokojené s ničím, co uděláte. Není to proto, že by vás nemilovaly, ale proto, že vás chtějí motivovat k ještě lepším výsledkům. Neuvědomují si ovšem, jak moc to může být otravné. Pokud skutečně milují, jsou tito lidé velmi poctiví, charakterní a přizpůsobiví. Pokud dokážete tolerovat jejich přechytralost, jsou bezmála dokonalými partnery.

 • 15.

  Lípa (13.3. – 20.3. a 14.9. – 22.9.)

  ...
  Lidé ve znamení Lípy se narodili na šťastné planetě. Všechno jim jde, nikdy nepocítí opravdovou krizi a mají spoustu přátel. Přitom se často zdá, že si takové štěstí ani nezaslouží – jsou poměrně pohodlní, za všech okolností se vyhýbají konfliktním situacím a nikdy se nezačnou hádat. Raději udělají stovku kompromisů, než by museli jednou řešit nějaký problém, a to i když jsou v právu.

   

  V lásce jsou nenapravitelnými romantiky a jejich vize vztahu se často nepotkává s realitou. Touží po takové lásce, jakou znají z milostných románů a romantických filmů. Nechtějí sbírat špinavé ponožky a vědět, že chodíte na velkou. Přineste jim každou neděli vlastnoručně připravenou snídani do postele a ob den zapalte u večeře svíčky – a jejich srdce pro vás nikdy nepřestane hořet.

 • 16.

  Olše (23.9. - podzimní rovnodennost)

  ...
  Skromnost, velkorysost a tolerance – to jsou vlastnosti, které by Olše mohly rozdávat. Tito lidé jsou mimořádně laskaví, diskrétní a mohou se chlubit svým ohromným nadhledem. Máte-li ve svém okolí Olši, pořádně si ji hýčkejte. Mnoho lidí s jejich povahou totiž na světě nenajdete.

   

  V lásce bývají neustále pozitivně naladění a milují velmi vroucně a nesobecky. Dají vám tolik volnosti, kolik jen potřebujete, a neopustí vás ani tehdy, když jim budete nevěrní. Neznamená to ovšem, že jim to nezanechá hluboké šrámy na duši. Tito lidé neznají vztek ani agresi, nejsou majetničtí a nikdy se s vámi nepohádají. Jsou pravděpodobně těmi nejlepšími životními partnery, které byste si mohli přát.

 • 17.

  Dub (21.3. - jarní rovnodennost)

  ...
  Lidé Dubu jsou přímí, čestní a energičtí a ke svému cíli jdou vždy tou nejkratší a nejčestnější cestou. Intrik, lží a podvodů se od nich nedočkáte a ani se neopovažujte na ně nějaké nepravosti zkoušet. Prohlédnou vás a velmi výrazně vám dají najevo své opovržení. Jejich zásadovost se ale často dokáže proměnit v tvrdohlavost.

   

  Ve vztahu k ostatním lidem jsou velmi ambivalentní. Na jedné straně stojí jejich nesmiřitelnost a tvrdá neústupnost, která je připravuje o spoustu přátel. Pokud je ale poznáte blíž, zjistíte, že tito lidé si vaši důvěru rozhodně zaslouží. Na druhou stranu jsou neskutečně věrní, loajální a láskyplní. Dokážou se s vámi rozdělit o cokoliv, co mají, a nikdy vám neodmítnou podat pomocnou ruku. Zvolíte-li si Dub za svého životního partnera, můžete si být jistí, že se o něj budete moci kdykoliv plně opřít a on se nikdy nezlomí.

 • 18.

  Líska (22.3. - 31.3. a 24.9. - 2.10.)

  ...
  Lidé Lísky jsou si dobře vědomi svých předností a dokážou je použít k dosažení svých cílů. Proto bývají často úspěšní, protože se dokážou snadno rozhodnout, kterým činnostem budou věnovat energii a na které zkrátka nemají.

   

  Ve vztahu k ostatním lidem jsou velmi přívětiví, vstřícní a nekonfliktní. Jejich nejlepšími vlastnostmi jsou až bezbřehá trpělivost a tolerance, které jsou ostatním ochotni projevovat. Jsou chápaví, věrní, nesobečtí a štědří, ovšem jen do okamžiku, kdy je opravdu silně zklamete či podvedete. Pak se zatvrdí a zřejmě vám už nikdy nebudou opravdu důvěřovat.

 • 19.

  Jeřáb (1.4. - 10.4. a 3.10. - 11.10.)

  ...
  Lidé narození pod ochrannými větvemi Jeřábu mají silně vyvinutý smysl pro zodpovědnost, samostatnost a píli. Kromě toho oplývají bohatou fantazií a kreativitou a jsou velmi samostatní. Lidé Jeřáby jsou tak splněným snem každého zaměstnavatele.

   

  Zrozenci Jeřábu vás nikdy nezradí, neodmítnou vaši prosbu o pomoc a ochotně vás přiběhnou podržet, když se budete hroutit. Jako milenci jsou velmi vášniví a rádi projevují své city. Když milují, milují celým srdcem, duší i tělem a bez lásky si nedovedou svůj život představit. Bohužel láska a vášeň pro ně nemusí znamenat totéž a s věrností si příliš hlavu nelámou. Pokud jste s nimi založili rodinu, nepátrejte. I když se může stát, že se občas někde "zapomenou", vždy se vrátí k vám. Vás totiž opravdu a vroucně milují.

  http://horoskopy.blesk.cz/indiansky-horoskop

 • 20.

  Javor (11.4. - 20.4. a 12.10. - 21.10.)

  ...
  Javory jsou ozdobou každé společnosti. Tito lidé jsou přátelští, sdílní, okouzlující, je jich všude plno a ke všemu mají co říci. Společnost ostatních je vláhou jejich života a bez ní doslova chřadnou. Tyto lidi neuvidíte samotné – a pokud ano, můžete si být jistí, že se právě chystají někomu zatelefonovat nebo zrovna vesele diskutují na chatu. Jsou otevření, přímočaří a štědří a pro své blízké by se vydali klidně i do pekla.

   

  I přes jejich milou a otevřenou povahu se ale nenechte mýlit, Javor s vámi dokáže poměrně snadno manipulovat, pokud mu to dovolíte. Ne že by s vámi zamýšlel něco nekalého, je ale natolik přesvědčen o své dokonalosti, že se vás bude snažit jemně přetvořit k obrazu svému. Pokud máte potřebu být dominantní, raději si hledejte partnera v jiném znamení, jinak vás čeká celoživotní a vyčerpávající boj o moc, který Javor nikdy nevzdá, i kdyby ho to mělo zabít.

 • 21.

  Ořešák (21.4. - 30.4. a 22.10. - 31.10.)

  ...
  Věř jen sobě a spoléhej jen na sebe. Takové je celoživotní motto jedinců narozených ve znamení Ořešáku. Dokážou se chovat velmi přívětivě a zdvořile, ale jen do okamžiku, než jim někdo překazí jejich pečlivě připravené plány. Pak jejich chování rapidně ochladne a můžete čekat, že budou velmi bezohlední.

   

  Povaha Ořešáků je velmi rozporuplná a ambivalentní. Navenek se sice dokážou projevovat jako autoritativní a tvrdí lidé, pod touto maskou se ale ukrývá zranitelné a nejisté dítě. Dají-li vám možnost nahlédnout do jejich nitra, nikdy je neopouštějte. Zlomilo by jim to srdce. I když jsou tito jedinci občas náladoví a život s nimi není jednoduchý, budou vás milovat celým svým srdcem a dají vám to patřičně najevo.

Autor: red

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Rozárka TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz