Černá Luna – symbol „špatné holky“ Lilith. Co učí ženy?

/
 • Černá Luna nám v astrologii ukazuje temné stránky života i naší povahy
  Černá Luna nám v astrologii ukazuje temné stránky života i naší povahy (archiv)
  22. srpna 2015 ● 06:00

  Hodné holky se dostanou do nebe a zlobivé všude, kam se jim zachce, říká jedno moderní úsloví. Symbolem takového chování je Černá Luna, temný aspekt ženské sexuality. Neměla by nám vládnout, ale není dobře ji ignorovat.

 • 1.

  Biblický příběh o genderové nerovnosti

  ...a Bůh stvořil Lilith, první ženu, tak jak stvořil Adama. Místo prachu však použil pouze odpad a špínu. Z jejího spojení s Adamem vzešel Asmodeus a nespočet dalších démonů, kteří dodnes sužují lidstvo. Vypráví se však, že Adam s Lilith nedokázal žít v míru, protože Lilith odmítala zaujmout při souloži polohu, při níž byla nucena ležet pod Adamem. Když na svých požadavcích trval, rozčílila se.  "Proč bych měla ležet pod tebou? I já jsem byla stvořena z prachu a jsem ti rovnocenná."

   

  Tak se stalo, že se jí Adam chtěl zmocnit násilím. Po nějaké době Lilith pochopila, že s ní Adam nikdy nebude zacházet jako s rovnocennou bytostí. V záchvatu zoufalství vyslovila nevyslovitelné jméno Boží, vznesla se do oblak a zmizela. Adam úpěnlivě prosil Boha, aby mu pomohl ji najít a přivést zpátky.

   

  Bůh proto vyslal tři anděly, kteří ji měli vypátrat. Objevili Lilith v blízkosti Rudého moře, kde se mezitím stala nevěstou démonů žijících v těch končinách. Dopouštěla se s nimi necudností a denně počala nespočet démonických dětí (Lilim). Andělé jí sdělili Boží varování, že pokud se nevrátí, denně zemře sto jejích dětí. Ona se však vzepřela. Řekla andělům:"Jak se mohu vrátit k Adamovi a žít s ním jako jeho řádná žena?" Nevrátila se a v křesťanství se navždy postavila po bok ďáblům.

 • 2.

  První feministka

  Celá báje je vlastně docela obvyklým příběhem o muži, který spoléhá na tradicí danou nadřazenost. Patriarchální zřízení samozřejmě vidí Lilith negativně, zato pro moderní emancipované ženy je její chování docela přirozené.

  Koneckonců ani Eva to Adamovi nebaštila navždycky a z biblického hlediska byly obě ženy rebelky a průkopnice, zatímco Adam poslušný zápecník. Zajímavé, nemyslíte?

 • 3.

  Černá Luna – Lilith v astrologii a psychologii

  Černá Luna nám v astrologii ukazuje temné stránky života i naší povahy. Nutí nás, abychom si přiznali, že nejsme tak nevinní, jak si myslíme, a také ukazuje lidskou sexualitu takovou, jaká je doopravdy. Tedy bez romantických ozdůbek, zato v plné nahotě. Sex totiž většinou neznamená jen růžově povlečenou postel plnou okvětních plátků, ale i tělesné šťávy, nepřiznané touhy, sténání a křik. I to je odkaz odbojné Lilith.

 • 4.

  Raven Argoni o Černé luně v astrologickém výkladu

  Černá Luna střed nebo druhé ohnisko oběžné dráhy Měsíce kolem Země patří k několika důležitým měsíčním fázím, v horoskopech se značí jako Černý Měsíček a obvykle znamená nějaký průšvih.

   

  Kde nás bude bota tlačit, se dá vystopovat podle toho, kde Černá Luna je, s jakou planetou je v konjukci (s Merkurem = potíže ve financích, v komunikaci, se Sluncem = potíže celkového charakteru, s Venuší = potíže se vztahem, sexem, pohlavním pudem, se Saturnem = potíže s prací, výdělkem, může to být také vyhazov, s Neptunem = potíže s intuicí, s Marsem = potíže se zdravím a energií), s Černou Lunou se pracuje jako s planetou (konjunkce, trigony, kvadratury).

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Libuše TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz