Síla vašeho živlu: Jaký pohyb vás bude bavit a po kterém zhubnete?

/
 • Váš element ovlivňuje nejen vaše psychické, ale i fyzické možnosti
  Váš element ovlivňuje nejen vaše psychické, ale i fyzické možnosti (shutterstock.com)
  28. října 2015 ● 06:00

  Žádný pohyb vás zatím neoslnil, ale víte, že by vám aktivita udělala dobře? Nahlédněte do karet hvězdám. „Můžou vás nasměrovat v tom, jaké aktivity se k vám podle daných živlů nejvíce hodí,“ říká sportovní psycholožka Radana Rovena Štěpánková. V každém z nás je směs různých temperamentů a živlů. Čím více schopností rozvíjíte, tím se stáváte harmoničtějšími bytostmi. Jaký pohyb je pro vás nejlepší?

 • 1.

  Voda - Rak, Štír, Ryby

   

  Tam, kde je zvýrazněný element vody, se klade velký důraz na osobní vztahy. Člověk s převahou vody vnímá svět kolem sebe velmi subjektivně a reaguje podle momentálního citového rozpoložení. Z hlediska pohybových aktivit nevadí lidem v živlu vody dlouhé tréninky. Pomaleji se dostávají do tempa a vyžadují delší regeneraci. Důležitá je pro ně pohoda ve vztazích, týmu i rodině.

   

  Co vám sedí: Veškeré vodní sporty, jóga, či-kung, taj-či.

 • 2.

  Vzduch - Blíženci, Váhy, Vodnář

   

  Člověk s převahou vzduchu je aktivní, zvídavý, přizpůsobivý a neposedný. Rád stíhá víc věcí najednou. Vyznačuje se všestranností a skvělým intelektem. Má mnoho zájmů, dokáže se snadno nadchnout, ale ne vždy vydržet a dokončit vše, co započne. Lidem v živlu vzduchu vyhovuje při pohybu hravost a spontánnost. Někdy může být ve vykonávání fyzické aktivity problémem disciplína.

   

  Co vám sedí: Chůze, jóga, atletika, volejbal, tanec, moderní tanec, bojová umění, ale i badminton, chůze, brusle.

 • 3.

  Země - Býk, Panna, Kozoroh

   

  Jste nohama na zemi, realističtí, možná trochu konzervativní, zato spolehliví a smysloví? Je pro vás důležité mít peníze především na složenky, ale nepotřebujete toho vlastnit hodně? Naučili jste se věřit své intuici, ale jinak možná pochybujete o všem, na co si nemůžete sáhnout. Tak to máte při fyzické aktivitě stabilní výkony, jste známí svou vytrvalostí a máte dokonce rádi fyzickou námahu. Pohyb k životu potřebujete! Nechybí vám píle, ctižádost a zodpovědnost.

   

  Co vám sedí: Běhání, plavání, lyžování i běh na lyžích, bruslení, triatlon, také jóga, kruhové tréninky a tanec jakéhokoli typu.

 • 4.

  Oheň - Beran, Lev, Střelec

   

  Lidé s převahou ohně se vyznačují spontánností, temperamentem, sebestředností a pozitivním přístupem k životu. Je jim vlastní představivost a rozhodnost. Lidem v živlu ohně vyhovují náročné, dlouhé, časté a pestré aktivity. Rádi jsou v pohybu, ale nemají v lásce organizované lekce nebo tréninky, vystačí si mnohdy sami. Jejich částečnou nevýhodou může být skutečnost, že často neznají míru a nedokážou odolat žádné výzvě a zkoušce hranic svých možností. Někdy tak u nich hrozí přetrénování.

   

  Co vám sedí: Svižná chůze, jízda na kole, aerobik, pilates, kickbox, posilování.

Autor: red

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Libuše TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz