Čeká vás velká láska? Na Vánoce si ji můžete přičarovat!

/
 • Svěřte své štěstí do rukou starých kouzel
  Svěřte své štěstí do rukou starých kouzel (shutterstock.com)
  9. prosince 2016 ● 06:00

  Vánoce mají samy o sobě velmi magickou atmosféru. Právě proto se s nimi pojí i zvyky, které by vám měly prozradit, co vás v následujícím roce čeká. Pusťte se i vy na Štědrý den do čar a kouzel. Jak si přičarovat lásku nebo peníze?

 • 1.

  Kouzlení u sváteční tabule

  Předtím než zasednete k večeři, omotejte nohy stolu tlustým provazem nebo řetězem. Díky tomu vydrží rodina pohromadě a i příští Vánoce se sejdete u stolu ve stejném počtu. Kromě toho omotané nohy stolu také zajistí, že se vašemu domovu vyhnou zloději. A nezapomeňte dát pod talíře rybí šupinu. Díky ní totiž budete mít po celý následující rok hojnost a dostatek financí.

 • 2.

  Jak si přičarovat peníze

  Tutéž šupinu pak uložte do peněženky. Ideálně do úplně nové, kterou si rozbalíte pod štědrovečerním stromkem. A pokud máte peněz nedostatek, můžete vánoční kouzlo podpořit i jednoduchým zaříkávadlem. Vložte do nové peněženky bankovku a vyslovte magickou formuli: „Jako je hvězd na nebi a vody v moři, ať je i v mé peněžence tolik peněz a vždy se mi daří.“ Dostatek financí by vám měl zajistit také adventní rituál, při kterém stačí okopírovat bankovky a navléknout je na provázek. Ten pak zavěste na okno nebo přímo na stromeček a nechte ho tam viset až do Tří králů.

 • 3.

  Štěstí na celý rok

  Pokud netoužíte po penězích, ale po celkovém štěstí, vezměte si na Štědrý den ráno do rukou devět barevných stužek – tři červené pro lásku a vášeň, tři žluté pro úspěch a hojnost a tři zelené pro zdraví a klid. Z nich poté pomalu splétejte cop a při tom myslete na to, co byste si z celého srdce přála, aby se vám splnilo. Cop pak až do večera noste při sobě, před usednutím k večeři ho zavěste na stromeček a nechte ho tam pak až do Tří králů.

 • 4.

  Chcete znát svou budoucnost?

  Naprostou vánoční klasikou je věštění z rozkrojeného jablíčka nebo ořechů. Jablko rozkrojte podélně, kolmo ke stopce. Pokud se objeví hvězdička, čeká vás šťastný a bezproblémový rok. Když ale uvidíte křížek, varuje vás před zdravotními obtížemi. Stejné je to i s vlašským ořechem. Zatímco ten zdravý naznačuje štěstí a radost po celý rok, černý vnitřek zvěstuje neúspěch a krušné chvíle.

 • 5.

  Co vás čeká v příštím roce?

  Když už budete u louskání ořechů, nezapomeňte ani na pouštění lodiček. Do každé poloviny skořápky umístěte svíčku a pak je společně vypusťte na hladinu. Pokud se lodička drží u břehu, nečekají vás žádné změny. Když se potopí, počítejte s tím, že problém, který řešíte, pro vás bohužel dopadne špatně. Točí-li se lodička v kruhu, měla byste se zamyslet, co budete se svým životem dělat dál. Pluje-li bok po boku s jinou loďkou, značí to velkou lásku nebo hluboké přátelství. A jestliže ta vaše dokáže bez pomoci přeplout z jednoho břehu (třeba v lavoru) na druhý, splní se vám, po čem toužíte.

 • 6.

  Provdáte se?

  Velmi oblíbené jsou také zvyky, díky kterým byste měla zjistit, kdy se vy nebo někdo vám blízký vdá. Nejznámější je hodit si střevícem. Postavte se zády ke dveřím a přes rameno hoďte botu. Pokud její špička ukazuje ven z místnosti, naznačuje odchod z domu a s tím spojenou svatbu. Pokud ale špička míří do místnosti, příští rok vás vdavky nečekají.

 • 7.

  Zatřeste bezem!

  Stejný efekt má i třesení bezem. O štědrovečerní noci se postavte pod bez, zatřeste s ním a proneste toto zaklínadlo: „Třesu, třesu bez, pověz ty mi pes, kde můj milý dnes.“ Pak se pozorně zaposlouchejte. Na stranu, ze které se ozve štěkot psa, byste se měla provdat.

   

  Máte-li nápadníků víc a nemůžete se pro žádného z nich rozhodnout, zeptejte se vyšší moci. Do rozpůleného jablka zapíchejte zápalky, z nichž každá bude představovat jednoho vašeho ctitele. Pak je zapalte a pozorně sledujte. Ta, která hoří nejdéle, označí muže, kterého byste si měla zvolit.

 • 8.

  Zbavte se nepřátel

  Sníh je díky své bílé barvě v magii symbolem čistoty a nových začátků. Pokud se chcete zbavit nepřátelství nebo chladného vztahu s nějakou osobou, napište na papírek její jméno, položte ho na talířek, zakryjte sněhem a trochou cukru a nechte sníh roztát.

 • 9.

  Ledová kouzla

  Autor: Shutterstock.com

  Trápí-li vás nějaký dlouhodobý problém, který není možné vyřešit, zkuste ho zmrazit. Napište všechno na papírek, ponořte ho do nádobky s vodou, tu nechte zamrznout a pak ji venku dobře ukryjte. Ale pozor – jde jen o dočasné zneškodnění. Pokud chcete naopak uvést nějaký problém do pohybu, papírek s popisem problému nejprve zmrazte do kostky ledu. U zapálené svíčky nechte led v misce roztát a soustřeďte se u toho na onen problém. Vodu pak vylijte ven na zem a papírek spalte.

Autor: red

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Irma TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz