Jaro je tady a přináší naději: Čarování a rituály pro první jarní dny

/
 • Využijte symboly jara k čarování
  Využijte symboly jara k čarování (profimedia)
  18. března 2016 ● 06:00

  20. března nastane jarní rovnodennost Ostara a my právem očekáváme, že jaro přinese novou naději. Podpořte nové začátky jarními kouzly.

 • 1.

  Jaro je tady

  s

  20. 3. v půl šesté ráno Slunce vstupuje do znamení Berana, den a noc trvá přesně 12 hodin. Začíná čas proměn, nové naděje, nového začátku, a pokud potřebujete jarní změnu podpořit, je nedělní ráno nejlepší dobou.

 • 2.

  Rituály pro první jarní den

  s


  Zasaďte semínko přání
  Potřebujete k tomu jen semínko trávy nebo třeba jarního osení. Pošeptáte do něj své  přání a pak zasadíte.


  Vyneste „Smrt“
  Můžete si vyrobit figurku, která bude symbolizovat zimu nebo třeba starosti, kterých se chcete zbavit. V den Ostary ji pak spalte nebo hoďte do proudícího toku.


  Vajíčkový rituál
  Připravte si vajíčko (slepičí, ale klidně může být i křepelčí, pokud vás víc inspiruje), obarvěte ho přírodními barvami, ozdobte a napište na něj své přání (pokud nechcete přání psát, můžete přání jen zašeptat), podržte ho v dlaních, aby se nabilo vaší energií, uvařte ho a snězte.


  Aby vás nepokakal beránek
  Tahle stará tradice potěší zejména dámy. Na Ostaru je zvykem si pořídit nové oblečení a poprvé si ho vzít na sebe právě v den rovnodennosti. To ještě stihnete, uvidíte.

 • 3.

  Symboly Ostary

  s


  Vejce – symbolizují plodnost a znovuzrození. Žloutek je jako zlatá koule reprezentující Boha Slunce. Bílá skořápka je bílá (barva panenství) jako Bohyně.


  Zajíc/králík – zvíře zasvěcené Bohyni Eostre. Kromě toho symbolizuje plodnost (zaječí námluvy začínají již koncem února, samička může porodit za půl roku až čtyřikrát po 2 až 4 mláďatech, v době březosti je schopna ještě dalšího oplození.)

   

  Barvy: pastelové jarní – hlavně zelená, dále pak žlutá, červená, modrá, růžová, bílá… Zdobení vajíček pastelovými barvami opět symbolizuje příchod jara.

 • 4.

  Recept pro oslavu jara

   

  s

   

  Tradičním jídlem pro Ostaru je v Irsku vaječný tvaroh.  Zkuste ho taky.

   

  Budete potřebovat:
  1, 75 l mléka, 4 vejce, 4 dl podmáslí, ¼ hrnku cukru, med, ovoce

   

  Nejprve necháme ohřát mléko, k němu pak přidáme vejce smíchaná s podmáslím a cukrem, povaříme 30 minut na mírném ohni,  často mícháme, aby se mléko nepřichytilo.
  Pak zcedíme a na tři hodiny uložíme do chladu. Podáváme s medem a ovocem.

Autor: neo

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Irma TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz