Na vlastní kůži: Redaktorka byla u vyvolávání duchů! Jak to dopadlo?

/
 • Jak naše redaktorka prožila rande s duchem?
  Jak naše redaktorka prožila rande s duchem? (Shutterstock)
  12. listopadu 2015 ● 06:00

  Svátek všech svatých neboli Dušičky jako každoročně zvedl zájem o magii a záležitosti spojené se záhrobím. A já jsem se rozhodla si s duchy zesnulých promluvit při spiritistické seanci. Přivolat ducha není těžké a metod, jak to udělat, existuje bezpočet. Já jsem se vypravila za českými šamany Pavlem a Markétou Švarcovými, kteří se různými technikami komunikace se záhrobím zabývají před dvacet let. 

 • 1.

  Koho lze vyvolat?

  ...

  Vyvolávat duchy ale není vždycky bezpečné, protože ti, kteří jsou ochotní s námi hovořit, se pohybují na hranici našeho a onoho světa. „Jsou to duše, které po smrti nenalezly klid. V praxi to znamená, že zemřeli s nevyrovnanými účty, nevyřešenými záležitostmi nebo nejsou smíření se svou předčasnou smrtí,“ vysvětlují mi moji průvodci. A tak si sedáme kolem stolu, abychom vyvolali Pavlova tatínka – muže, který zemřel v pouhých dvaašedesáti letech. Navíc po jeho smrti zůstalo mnoho nezodpovězených otázek a hořkosti.

   

 • 2.

  Pozor na záškodníky

  Rande s duchem

  Než dojde k navázání spojení, předchází tomu rituál. Pavel nachystá na stůl potřebné propriety. Zrcadlo, kyvadlo, bubínek, píšťalku ze sokolí kosti na přivolání i zapuzení vyvolaného ducha, svázané kohoutí peří a vykuřovadlo s bílou šalvějí, jejíž vůně odrazuje zlé duchy, kteří se můžou navázat na lidská těla a pak jim škodit. Nemocí, smůlou ve vztazích, v práci,  lásce nebo třeba v náchylnosti k závislostem. A co vás možná překvapí, i v případě, že má někdo čarodějnické schopnosti a je jasnovidný, může za to zlý duch, který parazituje na jeho těle. Svou daň si zase vybírá v jiné oblasti života.

 • 3.

  Duch přichází

  Rande s duchem

  Zapalujeme bílou šalvěj a Markéta kouř rozhání kohoutím peřím. Pavel píská na sokolí kost a Markéta bubnuje na bubínek. „Duchu, jsi přítomen?“ ptá se Markéta poté, co odloží bubínek a rozkývá kyvadlo nad zrcadlem. A pak už začíná komunikace se starým panem Švarcem. „Byl to dobrý táta, ale když mi bylo deset, něco se stalo a všechno se úplně změnilo. Nikdo nevíme co, ale z táty se stal bezcitný chlap, který se k nám dětem nechoval dobře,“ vysvětlil mi Pavel důvod, proč vyvoláváme právě jeho. V případě, že by se situace vysvětlila a došlo k odpuštění, duše by se mohla oprostit od spojení s naším světem a najít klid. Problém vidí i v tom, že táta věnoval své tělo vědě a nemá žádný hrob.

 • 4.

  Cesta k osvobození duše

  Jak naše redaktorka prožila rande s duchem?


  Syn se ptá a táta odpovídá ústy Markéty. Ta má obličej v dlaních a mezi prsty kyvadlo houpající se nad zrcadlem. „Neměl jsem dost světla,“ omlouval svoje prohřešky duch. Nakonec vyšlo najevo, že všechno je zakleté ve vztahu s jeho manželkou, Pavlovou maminkou, která stále žije. Jediná cesta, jak ducha vysvobodit, je jeho spojení s ní. Dokud si ti dva neodpustí a nesrovnají vše, co jeden druhému kdy udělal, duch se bude trápit i na onom světě. Seance končí a Markéta s Pavlem vzkazují, jak je důležité zapálit v neděli, v předvečer Svátku všech svatých, za oknem aspoň svíčku. Jako vzpomínku i vyjádření úcty ke svým mrtvým předkům.

Autor: sim

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Lýdie TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz