Psychologický test: Barvy ovlivňují naše chování! Co o vás říkají?

/
 • Barvy mají moc ovlivnit naši psychiku.
  Barvy mají moc ovlivnit naši psychiku. (archiv)
  20. října 2015 ● 06:00

  Víte, že všechny barvy se skládají jen ze tří základních barev? Z červené, modré a zelené.  Tyto barvy se často vyskytují v přírodě a mají odpovídající psychologické vlastnosti, které mohou ovlivňovat naše chování a emoce.

 • 1.

  Červená

  barvy

   

  Čevená je krev, a proto tato barva přitahuje naši pozornost nejvíce. To může znamenat zranění, ale také to, že někdo násilně zemřel, upozorňuje na nebezpečí.

   

  Psychologická hodnota červené je spojena se strachem, vztekem, nebezpečím, a zvýšenou sexuální aktivitou.

   

  Ale červená může ovšem také znamenat moc a je barvou králů, biskupů a kardinálů, pro důležité lidi je rozvíjen červený koberec.

   

  Červená je barva patří čakře základu. Nachází se ve spodní části páteře, Kundalini je hadí síla, která stoupá a dává energii i ostatním čakrám.

   

  Červená podporuje agresivitu, když jsme obklopení červenou, srdce buší rychleji, a vylučuje se adrenalin.

   

  Ve Feng Shui, symbolizuje červená jih, bohatství, Fénixe, který se zvedne z popela a je symbolem štěstí.

   

  Červená je také barvou zralosti. Mnoho druhů ovoce a zeleniny pomocí červené upozorňuje lidi i zvířata, že jsou zralé a připravené k jídlu.

   

  Odstíny  červené


  Magenta – Ti, kdo jí preferují, mají často problém s nerozhodností svého okolí, jsou však stálí ve svých citech.

   

  Karmínová - Lidé, kteří upřednostňují karmínovou, jsou silní a velmi odhodlaní. Mají vysoké cíle, ale ctí zásadu "žít a nechat žít." Do boje vytáhnou, pokud je ohrožena jejich svoboda.

   

  Šarlatová - Osoba, která preferuje šarlatovou, si užívá života naplno. Tito lidé obvykle žijí podle svých vlastních pravidel a často nesledují tradiční normy. Vyhýbají se nudě a snaží se zažít maximální zábavu a vzrušení.

   

  Růžová - Západní kultura chápe růžovou jako  ženskou barvu, zdůrazňující zranitelnosti a dětinskost. Růžová ovšem symbolizuje  také citovou stránku lidské povahy, zdraví, hojnosti a mládí.

 • 2.

  Modrá

  barvy

   

  Modrá je spojena s moudrostí a loajalitou. Je barvou oblohy a moře, pokud jí vymalujete místnost, bude pocitově vypadat větší.

   

  Je prokázáno, že má modrá uklidňující účinek, také snižuje jejich krevní tlak a srdeční frekvenci. Z těchto důvodů bývá často používána v ordinacích a čekárnách, a na stejnokrojích zdravotních sester.

   

  V módě tmavě modrá patří formální oblečení. Budí respek,t a proto se často používá pro vojenské a policejní uniformy.

   

  Lidem, kteří dávají přednost modré barvě,  se obvykle nelíbí konfrontace a hrají roli diplomata, aby zabránili  konfliktu. Modrá je také barva čakry hrdla.

   

  Odstíny modré


  Blankytně modrá - Tato barva vyjadřuje stálost, věrnost a lásku. Podporuje také fantazii a představivost.

   

  Azurově modrá – mají ji v oblibě ti, kdo jsou spokojeni s životem, jen pokud se o něco snaží.  Často si myslí, že "cesta je lepší než cíl", a vždycky potřebují mít o co usilovat.

   

  Světle modrá - Tato barva mluví o jemnosti a idealismu. Bývá to barva lékařů a zdravotníků, mírových sborů a podobně. Lidé, kteří preferují tuto barvu, dávají najevo, že mají důležitý úkol a že jsou naprosto odhodláni uspět.

   

  Tmavomodrá – i když je barvou obleků diplomatů, ukazuje neschopnost komunikovat. Znamená potlačované pocity a nedůvěru.

 • 3.

  Zelená

  s

   

  Je barvou přírody, která stimuluje klidný, bezpečný a pocit vyrovnanosti. Mnozí designéři interiérů navrhují zelené interiéry pro obyvatele měst, kteří si chtějí odpočinout od ruchu velkoměsta.

   

  Zelená harmonizuje a vytváří rovnováhu mezi pozitivními a negativními emocemi. Lidé, kteří jí dávají přednost, jsou schopni vidět obě strany problému, mají silně vyvinutý smysl pro spravedlnost a trochu idealistické sklony.

   

  Nošení zeleného oblečení zlepšuje schopnost pamatovat si. Je možné, že to je výsledkem evoluce, kdy život v lese, nebo džungli kladl na paměť vysoké nároky a zapamatovat si cestu, nebo to, jestli je rostlina jedlá, bylo životně důležité.

   

  Zelená je barva, která uvolňuje a uklidňuje, působí také léčivě. Mírní nevolnost a klaustrofobii.

   

  Odstíny zelené


  Světle zelená - tato barva je spojována s mládím, hrami a nezralostí. Lidé, kteří dávají přednost světle zelené, jsou často nezodpovědní a mají problém s dokončováním projektů. Bývají váhaví a někdy propásnou svou šanci.

   

  Jadeitová - je nejdůležitější barvou v Orientu. Lidé, kteří obklopují se s touto barvou, hledají osvícení a mají sklon k filozofování.

   

  Olivově zelená - lidé, kteří nosí tuto barvu, mají za sebou obvykle nějaké životní trauma a jsou plni hořkosti. Zásluhou svých zkušeností jsou empatičtí.

   

  Smaragdově zelná – je tradiční barvou Irska a připomíná živou zeleň. 

   

  Tmavě zelená - Lidé, kteří dávají přednost tmavě zelené, jsou majetničtí a obvykle i trochu egoisté, lhostejní k potřebám druhých. Často se to stává lidem, kteří utrpěli nějaké emocionální zranění. 

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Karmen TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz