Trápí vás noční můry? Pořiďte si lapač snů!

/
 • Lapač k vám pustí jen krásné sny.
  Lapač k vám pustí jen krásné sny. (archiv)
  12. dubna 2016 ● 10:00

  Lapače snů nepatří jen do indiánských legend. Setkáte se s nimi v bytech, autech, nosí se jako šperk, jsou také častým motivem tetování. Trápí vás noční můry? Možná lapač najde místo i nad vaší postelí.

 • 1.

  Historie

  w

   

  První lapače snů, o kterých se historie zmiňuje, se objevily u Odžibvejů. Visely na dětských kolíbkách a byly to dřevěné obruče, vytkané pavučinou z vlákna kopřivy a nabarvené na červeno mízou kořene krevnice kanadské.

   

  Stará legenda říká, že starý kněz vystoupil na vysokou horu a měl vidění.

  V tom se mu zjevil Iktomi, učitel moudrosti, v podobě pavouka. Ten vzal vrbovou obruč zdobenou peřím, koňskými vlasy, korálky a obětními dary a tkal síť.

  Mluvil o cyklu života, o dětství, dospívání a stáří. O dobrých a zlých silách, které ovlivňují náš život. Když dotkal, podal knězi upletenou síť, která byla dokonalým kruhem s dírou uprostřed. Měla pomoci jemu a jeho národu. Víra a dobré myšlenky zůstanou zachyceny v síti a špatné propadnou dírou.

   

  w

   

 • 2.

  Jak lapače fungují?

  w

   

  Podle staré legendy severoamerických indiánů se špatné sny zachytí v síti lapače a ráno jsou zničeny denním světlem. Ty dobré sklouznou po peříčku zpět do duše spícího.

  Lapač snů zavěšují indiáni volně do místnosti nebo přímo za hlavu spícího.


 • 3.

  Z čeho se lapač skládá?

  w


  Kamínek – uprostřed síťky znázorňuje „vlastní já“ člověka. Je to střed, kolem kterého se točí svět. Lapač chrání naše já před energií špatných snů.

  Kruh – má 2 významy: představuje svět a vesmír a chrání kamínek (tedy vlastní já člověka). Je to první překážka pro negativní síly, které se na spáče valí.

  Peří – peříčka jsou přivázána ke kruhu. Zachytávají vesmírnou energii a sny a dopředu je filtrují. Noční můry jsou odraženy pryč a sladké sny jsou přeneseny do sítě.

  Síť – síť s uzlíky je v lapači snů to nejdůležitější. Symetrie sítě symbolizuje harmonii. A přesně tu všichni zlí duchové nenávidí...


   

   

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Irma TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz