Chcete novou lásku, lepší práci nebo víc peněz? Naučte se afirmace!

/
 • (shutterstock.com)
  16. července 2016 ● 06:00

  Jestli chcete ve svém životě něco změnit, pak musíte svoje myšlení přetvořit na pozitivní vzorce. K tomu poslouží afirmace, což jsou pozitivně formulované věty, které si budete opakovat pořád dokola.

 • 1.

  Co jsou afirmace?  Každá myšlenka, která vám proletí hlavou, každé slovo, které vyslovíte – je vlastně afirmací. Je to úžasná metoda, jak ovlivnit svůj život a třeba se i vyléčit. Afirmace totiž posilují životní cíle a hlavně je ovlivňují.

   

  Jak říká psycholožka a koučka Jitka Nesnídalová, záleží, zda tahle pozitivní tvrzení říkáme a přitom jim skutečně věříme nebo jestli jen naprázdno opakujeme. „Při vyslovování afirmací je třeba do nich vložit dobrý pocit, lásku, vděčnost a hlavně se smířit s tím, co je teď a tady. S jejich pomocí cíleně přeprogramujeme náš mozek a hlavně díky tomu, že se dají použít kdykoli a kdekoli. Nemusíte je totiž říkat nahlas, nejdůležitější je, abyste jim absolutně věřili,“ říká psycholožka.

 • 2.

  Afirmace pro zdraví

   

  Vyberte si větu, která vás bude uzdravovat. Třeba: navracím a udržuji si své tělo ve stavu optimálního zdraví. Už se uzdravuji. Jsem vděčná za svoje zdraví. Zasloužím si dobré zdraví. Všechno v mém těle je v naprostém pořádku. Tyhle věty si pořád opakujte, v duchu nebo nahlas a dívejte se při tom do zrcadla. Říkejte si to vždycky, když přemýšlíte o zdravotním stavu.

 • 3.

  Afirace pro práci

   

  Na pracovišti se mohou vyskytnout problémy nejrůznějšího charakteru – nerozumíte si s šéfem, kolegou, postrádáte pocit ocenění atd. Myšlenky je možné změnit, změna může být zpočátku malá, ale jakákoli změna je pozitivní krok. Můžete vyslovovat tyto věty: Ctím a respektuji každého člověka. S láskou žehnán situaci a vím, že se vyřeší tím nejlepším způsobem. Jsem v dokonalé harmonii se svým pracovním prostředím a s každým, kdo se v něm nachází.

 • 4.

  Afirmace pro lásku a intimitu

   

  Posaďte se před zrcadlo, dívejte se sami sobě do očí a říkejte si: Jsem ochotná osvobodit potřebu navazovat vztahy, které mi neprospívají a neposkytují mi podporu. Řekněte to as 5x a pokaždé, když to vyslovíte, dejte tomu větší důraz. Bojíte se odmítnutí? Místo toho si řekněte: Miluji a přijímám sebe sama a jsem v bezpečí. Myslíte, že láska nikdy nevydrží? Vyslovte: Láska je věčná. Bojíte se lásky? Říkejte si pořád dokola: Zamilovat se je pro mě bezpečné. Bojíte se, že vám partner ublíží? Místo toho řekněte: Čím víc se otevřu lásce, tím víc jsem v bezpečí.

 • 5.

  Afirmace pro peníze

   

  Kdo by je nechtěl… I ty si ale můžete do života přivolat afirmacemi. Opakujte si: Žehnám penězům, které mám. Můj příjem se neustále zvyšuje. Peníze utrácím moudře. Mám tolik peněz, kolik potřebuji. Jsem vždy finančně solventní. Dovoluji si prosperovat.

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Rozárka TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz