Léčivé kameny: Které vás zbaví bolesti hlavy, ekzému či vyléčí zlomené srdce?

/
 • Šperky jsou nejen krásné, ale i plné pozitivní energie.
  Šperky jsou nejen krásné, ale i plné pozitivní energie. (SHUTTERSTOCK.COM )
  29. července 2016 ● 06:00

  Máme je zavěšené na řetízku nebo je nosíme jen tak po kapsách, protože věříme, že nás ochrání, přinesou nám štěstí a v případě nemoci nás i uzdraví. Které byste měli mít po ruce?

 • 1.

  Jak s kameny pracovat?

  ...

  Nejprve je nutné naučit se s kameny „komunikovat“. Protože jak se k nim budete chovat, tak se ony budou chovat k vám. Jakmile ten váš kámen vycítí, že je vaše energie pozitivní, otevře se a začne vás hřát v dlani. A kamenům se taky moc líbí, když je hladíte. Pokud tedy chcete, aby vám dal kámen opravdu maximum, noste jej přímo na těle, nejlépe na řetízku, a aspoň jednou za den se s ním pomazlete, promněte ho v dlani apod.

   

  Rozhodli jste se, že vyzkoušíte léčivou sílu kamenů? Posaďte se a několikrát se zhluboka nadechněte. Pokuste se soustředit a představte si cíl, za kterým chcete jít. Jedním ze základních principů léčby je přikládání kamenů na čakry energetických drah v těle. Drahé krystaly slouží jako čističky těchto drah a harmonizují jejich vzájemné působení.

   

  Vybírejte si kameny raději neopracované (ty jsou ideální k přikládání nebo vystavení v pokoji), ale ani hladké nevadí. Broušené se hodí do náramků, náhrdelníků a prstenů. A ještě jedna rada: kámen má patřit jen vám a nikomu jinému, jinak by jeho účinky zeslábly. Zdá se vám, že je kámen špinavý nebo nefunguje tak, jak by měl? Vydrhněte ho pomocí kartáčku na zuby slanou vodou a mýdlem a nechte uschnout na světle. 

 • 2.

  Ametyst

  Ametyst

  Navozuje klid, mír, harmonii a duchovní rozvoj. Má čisticí a harmonizační schopnosti. Posiluje kostní systém, odstraňuje nespavost, bolesti hlavy a mírnější deprese. Doporučuje se pro útěchu v období změny či ztráty.

 • 3.

  Achát

  Achát

  Potlačuje apatii, chrání před úrazy a přináší prý dlouhověkost. Hodí se pro kuřáky, čistí tělo od nikotinu.

 • 4.

  Křišťál

  Křišťál

  Dokáže vyčistit energie na všech úrovních, používá se k čištění a dobíjení čaker. Zahání temnotu a negativní vibrace. Podporuje imunitní systém, posiluje sebeléčení. Pomáhá při léčbě ekzémů.

 • 5.

  Chalcedon

  Chalcedon

  Dodává odvahu k oproštění se od zábran, pomáhá při bolestech hlavy, ramenou, šíje a krku. Používá se též při léčbě artritidy. Je skvělý k nošení v kapse jako pomocník pro mírumilovné vyjádření pravdy. Říká se mu kámen pravdy.

 • 6.

  Tygří oko

  Tygří oko

  Je ideální pro ženy, které trpí migrénami. Zlepšuje soustředění. Má velkou schopnost uzemňovat a dávat sílu záměrům a pomáhá vykročit vpřed. Nosí se pro posílení pocitu hojnosti a uvolňuje při nervozitě či nedostatku sebedůvěry.

 • 7.

  Tyrkys

  Tyrkys

  Jeden z nejstarších kamenů, působí příznivě na zuby, posiluje dásně, bojuje proti kazu a parodontóze. Pozor, slunce mu odebírá sílu!

 • 8.

  Růženín

  Růženín

  Známý jako kámen lásky, tiší smutek a má schopnost léčit zraněné srdce. Pomáhá odpouštět a prominout staré křivdy. Zbavuje smutku a samoty, pomáhá objevit sebelásku a vážit si lekcí, které jste předtím mohli dostat. Doporučuje se držet jen tak v ruce, když se budete cítit nemilovaní nebo neschopní rozdávat lásku. Pomáhá při léčbě vysokého krevního tlaku a zmírňuje úzkost. Oblíbený šperk, protože uklidňuje ve stresových situacích.

 • 9.

  Jantar

  Jantar

  Vytahuje nemoci a nerovnováhu z těla, absorbuje negativitu a stabilizuje energii. Pomáhá při horečce a chřipce, hodně se používá k posílení energie trávicích a reprodukčních orgánů.

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Rachel TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz