Diety podle horoskopu: Býci se potřebují více hýbat, Vodnáři nesmí alkohol

/
 • (Shutterstock.com)
  17. srpna 2016 ● 06:00

  Zapomeňte na nejrůznější diety, které právě letí, vsaďte na astrologii! Kromě toho, že obecně platí méně jíst a více se hýbat, poslouchejte jednotlivé fáze Měsíce a taky to, co o vás říká vaše sluneční znamení. Jaké jsou magické ingredience, které zaručí úspěch a krásné tělo?

 • 1.

  Beran

  ...

  Je pravděpodobné, že s hubnutím nemáte problém, protože Berani mají rychlý metabolismus. Ovšem někdy nějaké to kilo přece jen naberete (třeba po zimě) a potřebujete shodit. Pro ohnivé Berany, kteří mají rádi tučná a bohatá jídla, to chce posílit cvičební program a kilogramy navíc zmizí během několika týdnů.

 • 2.

  Býk

  Zdravé jídlo

  Pro vás je boj s váhou velmi obtížný, protože máte rádi dobré jídlo, kterého se jen tak nevzdáte. Nicméně, můžete mít obojí a spojit příjemné s užitečným. Najděte si nějaké dobré nízkotučné recepty, které se zaměřují na ovoce, zeleninu a cereálie, a vychutnejte si jídlo bez toho, aniž byste přinášeli velké oběti. Myslete i na pohyb – pro Býky je to životně důležité!

 • 3.

  Blíženci

  Zdravé jídlo

  Míváte potíže s váhou, a to hlavně proto, že jíte ve spěchu a nepravidelně. Rychlé občerstvení mívá bohužel více kalorií a tuku. Místo fast foodu však můžete najít zdravé alternativy. Najděte si místa nebo restaurace, kde se prodávají gurmánské a zdravé sendviče, vyzkoušejte vegetariánské tortilly místo smažených čínských nudlí. Nakonec zjistíte, že vám to zdravé vlastně chutná víc.

 • 4.

  Rak

  Zdravé vaření

  Jako domácí typ milujete vaření a jeho nejlepší část: ochutnávání. Nechcete přece nabídnout rodině něco, co jste neotestovali. Jenže pokud potřebujete zhubnout, pak na ochutnávání zapomeňte a soustřeďte se na nízkotučné potraviny. A pokud cítíte nutkání dopřát si svačinku, raději jděte na procházku. Zvláště pak večerní procházka je pro Raka efektivní – Rak je ovládán Měsícem a jeho záření vám bude dělat dobře a zapomenete na jídlo.

 • 5.

  Lev

  ...

  Těžká jídlo, připravená pro krále nebo královnu, patří mezi vaše oblíbené: hovězí pečeně, lasagne, fettuccini, enchiladas. Neexistuje způsob, jak se jich zbavit, můžete pouze snížit množství nebo nahradit například asijskou kuchyní, zejména zeleninovou polévkou apod. Můžete být příjemně překvapení.

 • 6.

  Panna

  Atkinsonova dieta je založena na vyloučení téměř všech sacharidů.

  Většina Panen je zdravých a štíhlých od přírody, takže pokud potřebujete něco shodit, pravděpodobně jde o pár kilogramů. Vám tedy obvykle postačí vypustit sladkosti, vyhnout se zobání mezi jídlem a začít více cvičit. Ale nepřehánějte to. Pokud nejste od přírody ektomorfní typ (s přirozeně štíhlým tělem a drobnou postavou), nesnažte se jím být. Ne každý může vypadat jako Cindy Crawford.

 • 7.

  Váhy

  Zdravý nápoj

  Váš metabolismus je vyrovnanější než u jiných znamení, takže je málo pravděpodobné, že bojujete s nadváhou. Pokud ano, nezapomeňte, že vaše klíčové slovo je „vyváženost“. Určitě se vykašlete na celodenní grapefruitové diety, vaše tělo potřebuje i bílkoviny! Bez nich by to byla doslova katastrofa. Stačí si jen vybrat vhodné potraviny a jíst méně, než obvykle.

 • 8.

  Štír

  ...

  Jestli jste přibrali, pak zhubnout bude tvrdý oříšek. Pro vás je ideální přidat do jídelníčku takové látky, jako je lněný olej a zelený čaj, které pomáhají spalovat tuky. Ovšem těmto látkám budete muset pomoct i vy sami, a to tím, že budete víc cvičit a jíst méně, možná o něco důkladněji než jiná sluneční znamení. Jistě, víme, je to těžké, ale silnou vůlí a odhodláním to Štíři dokážou!

 • 9.

  Střelec

  Zeleninové chipsy

  Střelci mají obvykle atletické tělo a cvičení pro vás bude asi nejmenší problém. Máte sklon spíše ubrat, než přidat. Ovšem zase si rádi vychutnáte jídlo, takže můžete přibrat na váze (zejména v zimě, kdy v důsledku nepřízně počasí nemůžete tak intenzivně sportovat). Nezbývá, než ubrat z množství některých vašich oblíbených jídel, anebo přidat sportovní aktivitu!

 • 10.

  Kozoroh

  ...

  Vaše stavba těla nedává šanci pro nadbytečné kilogramy (tedy většinou). Pokud přiberete, pak jezte více ovoce a zeleniny s dostatkem vlákniny, vypusťte tučná jídla a zaměřte se na cvičení, která pomáhají vytvarovat tělo, jako je jóga, taiči a podobně. Nezapomeňte na aerobní aktivity – chůze, běh, plavání, jízda na kole, a tak dále.

 • 11.

  Vodnář

  Zdravé jídlo
  Autor: Shutterstock

  Máte tendenci se přejídat a nadměrně konzumovat alkohol, zvláště když se nudíte. Nejlepší způsob, jak se zbavit nadbytečných kilogramů, je psychologický přístup. Naučte se pochopit vaše mentální návyky, které vás nutí jíst, i když nemáte hlad, a odvede vás to od přejídání.

 • 12.

  Ryby

   

  Zdravé jídlo

  Milujete sladkosti a tučná jídla, těstoviny pokryté sýrem či máslem. Dost často je jíte jen proto, že je jednoduché je připravit. Zamyslete se nad tím, co jíte a nic si nezakazujte. Držte se hesla: Všeho s mírou a hlavně zapojte do hubnutí i pohyb. Rozhodně si ale najděte něco jiného, než malování, poslech hudby nebo jógu – ideální je pro vás tanec. Kromě toho, že rychleji zhubnete, taky se budete cítit skvěle.

   

   

   

   

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Lýdie TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz