Barvy, čakry a kameny: Energetická centra ovlivňují vaše zdraví

/
 • Práce s čakrami odstraňuje především chronické problémy...
  Práce s čakrami odstraňuje především chronické problémy... (profimedia)
  21. září 2016 ● 10:00

  Litoterapie, léčba kameny, funguje na bázi práce s energiemi, vyzařováním jednotlivých kamenů, které působí na energetická centra lidského těla. V Indii tato centra nazývají čakry, a tradičně je charakterizují jako výrony energie ve tvaru obráceného lotosového květu. 

 • 1.

  Čakry - centra životní energie

  s

   

  Že se o indickou mystiku nezajímáte? Nevadí. Centra existují, ať už je pracovně nazýváme jakkoli a jejich harmonizace pomáhá tělu vypořádat se škodlivými vlivy působícími jak na zdraví, tak i na psychiku.

   

 • 2.

  1. Čakra základu (také kořene), základní centrum

  Nachází se mezi konečníkem a genitáliemi. Její barvou je červená. Toto centrum ovlivňuje pohlavní orgány, střeva, krev, buněčnou stavbu a dolní končetiny, ze žláz nadledvinky. Kameny k němu náležící jsou převážně červené, nebo zemitě hnědé (rubín, jaspis, hematit)

   

 • 3.

  2. Čakra sakrální

  Nachází se tři prsty nad genitálem, její barvou je oranžová, v této makře můžeme ovlivnit zejména sexuální energii, ale také vitalitu, vytrvalost a kreativitu. Ovlivňuje orgány uložené v pánvi, močový měchýř, ledviny, trávení. Ze žláz vaječníky, varlata a prostatu. Kameny, které k ní náleží, mají oranžovou barvu (karneol, ohnivý opál).

   

 • 4.

  3. Čakra pupeční

  Je v okolí pupku a v oblasti solaru plexus., její barvou je zlatá, ovlivňuje poznání vlastního já a z orgánů zažívací ústrojí, žaludek, játra, slezinu, žlučník, vegetativní nervový systém, spodní část zad a slinivku. Kameny, k ní náležející, mají zlatavou barvu, například. citrín, zlatý topaz, jantar, zlato.

   

 • 5.

  4. Čakra srdce

  Je uprostřed hrudi v úrovni srdce, jejím symbolem je lotos, barvami zelená a růžová, je sídle m citu a ovlivňuje fungování srdce, plic, krevního oběhu, vliv má také na pokožku, ze žláz na brzlík. Kameny srdeční čakry jsou například olivín, smaragd, jadeit, z růžových pak růženín, kunzit, nebo rodochrozit.

   

 • 6.

  5. Čakra hrdla

  Nachází se v krční jamce, její barvou je světle modrá a tyrkysová, ovlivňuje jícen, hrtan, průdušky, ruce, krk, šíji a také ústrojí řeči a sluchu, ze žláz štítnou žlázu.

  Kameny, náležejícími k čakře hrdla, jsou světle modré, například lazurit, modrý fluorit, z tyrkysových  chryzokol a tyrkys.

   

 • 7.

  6.Čakra čela

  Leží mezi obočím, nad kořenem nosu, tam, kam se většinou situuje „třetí oko“, její barvou je tmavomodrá a indigo. Tato čakra má spojitost s osvícením a pročištěním mysli, ovlivňuje oči, dutiny, centrální nerovový systém, také uši a ze žláz hypofýzu. Kameny k ní patří indigově modré, např. azurit, tmavě modrý safír, sokolí oko apod.

   

 • 8.

  7. Čakra korunní

  Je umístěna v oblasti temene a její barvou je fialová a průzračná (platí samozřejmě pro kameny).

  V této čakře je soustředěno vyšší vědomí, ovlivňuje mozek a lebku. Kameny, které patří ke korunní čakře, jsou např. ametyst, čaroit, fialový fluorit, z průzračných královské kameny křišťál a diamant.

Autor: neo

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Eliška TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz