K jakým nemocem máte sklon podle osobního čísla? Vypočítejte si to!

/
 • K jakým nemocem jste náchylní?
  K jakým nemocem jste náchylní? (Shutterstock.com)
  29. října 2016 ● 06:00

  Možná vám leckdy připadá, že život je jeden velký chaos. Avšak už řecký matematik Pythagoras tvrdil, že když poznáme čísla, vše se hned urovná a rozjasní. Položil základy numerologie, která dokáže odhalit i to, jací jsme, a dožijeme-li se důchodu ve zdraví. 

 • 1.

  Číslo našeho osudu

  Nechte svého lékaře, ať se vám podívá na jazyk.

  Moderní numerologie pracuje s čísly od jedné do devíti a ke stanovení základního osudového čísla, které předurčuje tolik důležitých věcí v našem životě, dospějeme součtem čísel v našem kompletním datu narození. Tedy například 1. 2. 1995 rozložíme a sečteme jako 1 + 2 + 1 + 9 + 9 + 5 = 29. Výsledek musíme zase rozložit a dále sčítat, dokud nedostaneme jednociferné číslo. Tedy 2 + 9 = 11, 1 + 1 = 2. Základním osudovým číslem je tedy dvojka. Tohle číslo pak určuje podle numerologů naši „výbavu“: povahové rysy i sklony k nemocem. Spočítejte si svoje osudové číslo a přečtěte si, jací lidé s těmito čísly jsou. Poznáváte se?

   

 • 2.

  Jedničky

  ...

  Jedničky bývají spíš uzavření lidé, kteří neradi příliš vyjadřují své city a spíše je uchovávají ve svém nitru. Potlačovaní emocí, spojené s nízkým sebevědomím, u nich často vyvolává bolesti hlavy i záchvaty migrény. Tomu se dá předejít především hlasitějším vyjadřováním toho, co prožívají a co je trápí. Napětí a nervozita se často projevují různými alergiemi, dýchacími a trávicími obtížemi, nadýmáním a pocitem plnosti. Vzhledem k tomu, že často dávají přednost hutným pokrmům, mívají jedničky potíže s nadváhou. Jsou snadno ovlivnitelné hypnózou a často hledají při zdravotních potížích alternativní pomoc, včetně různých přírodních terapií. Pomoc od různých neduhů fyzických i psychických můžou najít v tom, že začnou přijímat i stinnější stránky života bez toho, aby si je brali příliš osobně a k srdci. Ventilem negativních prožitků může být co nejčastější pobyt v přírodě, ruční práce (na které jsou jedničky zručné) nebo sport.

   

 • 3.

  Dvojky

  ...

  Lidé „dvojky“ mají silný cit pro empatii, a proto jim nedělá dobře hádání, zloba mezi lidmi a špatné vztahy. Snaží se hned sjednat nápravu, a když se to nepovede, mají silný pocit viny, selhání a vzteku. Pocit viny je u dvojek vskutku dost silný, mají pocit, že můžou za všechno špatné od zemětřesení až po povodně. Často se u nich projevují silné emoce provázené lítostí, smutkem, depresemi, pláčem… Trápí je endogenní deprese, obtíže se štítnou žlázou, problémy s trávicím a oběhovým systémem, nedoslýchavost a také častější záněty uší. Pomůže jim, když se nebudou tolik obětovat pro blaho jiných, vymezí si vlastní hranice, přestanou nabízet pomoc ještě dřív, než o ni někdo požádá… Protože jsou dvojky vytrvalé, hodí se pro ně jako odreagování například kondiční běhání, turistika, zahradničení a podobně.

   

 • 4.

  Trojky

  ...

  Často se nechávají v dobré víře vtáhnout do citových kliček a smyček druhých. Neobejdou se dlouho bez lásky, mají bujnou fantazii a zároveň dokážou dobře logicky myslet. Často je trápí neopodstatněná stísněnost a strach, nespavost, noční můry… Mívají oslabenou imunitu, takže je často trápí chřipky, záněty horních dýchacích cest, alergie, kožní potíže, úporné bolesti hlavy. Trpívají průjmy, žaludečními křečemi a podobnými obtížemi, které způsobuje stres. Pomůže jim tanec, bojové sporty, vyjádření sebe sama skrze umělecké profese nebo koníčky a také cestování, při kterém se jim dostane nejvíc nových podnětů a zážitků.

   

 • 5.

  Čtyřky

  ...

  Rády trvají na svých pravdách a chtějí o tom často přesvědčovat všechny kolem. Bojí se změn a novot ve svém životě a lpí na stereotypech. Opakují stále stejné chyby, dokud se nenaučí rozpoznat příčiny svých chybných návyků a udělat něco jiného a jinak. Obavy ze změn se často projevují výkyvy nálady a mají i sklon k hysterii. Čtyřky také trpí únavou, úzkostmi, bolestmi zad, sklonem k cukrovce, zácpě, obtížemi s pohybovým aparátem a častějšími úrazy. Úlevou by pro ně bylo víc spontaneity ve všem, co dělají, neměly by tolik lpět na řádu a vzorcích, které si samy stanovily. Také by se neměly snažit za každou cenu zaplnit každou volnou chvíli nějakou užitečnou činností, ale umět i relaxovat a odpočívat. Hodí se pro ně plavání, jóga, turistika nebo kolektivní sporty.

   

 • 6.

  Pětky

  ...

  Nerady se podřizují řádům, pravidlům, autoritám, podřizování v nich vyvolává napětí a podrážděnost. Mají silnou intuici, umějí hrát všemožné životní role a měnit masky podle potřeb a podle toho, jaký užitek jim to přinese. Trpívají obtížemi se zažíváním i žlučníkovými záchvaty, bolestmi hlavy, kloubů i zad, blokádami krční páteře i vyhřezlými ploténkami. Mívají otoky, časté nadýmání a ve stáří je může trápit dna a ledvinové kameny. Do duševní a tím i fyzické pohody by je měly dostat co nejčastější pobyty v přírodě, u moře, vždy s důrazem na volnost pohybu a fyzickou zátěž.

   

 • 7.

  Šestky

  ...

  Šestky mají sklony k perfekcionismu, potřebují rodinné zázemí a materiální zabezpečení pro svůj klid a duševní pohodu. V případě, že se jim zázemí hroutí, snadno podléhají velkému stresu. Ten pak následně způsobuje časté infekce, oslabení imunity, poruchy hormonální rovnováhy a podobně. Často se také vyskytují cévní a srdeční potíže a infekce a záněty pohlavních orgánů či hemoroidy. Hodně pomáhá šestkám zklidňující cvičení, třeba jóga nebo tai – či. Hodí se i tanec, turistika nebo plavání.

   

 • 8.

  Sedmičky

  ...

  Lidé s osudovým číslem sedm bývají často uzavření samotáři. Když jim život postaví do cesty překážky, rádi se jim postaví a překonávají je jako novou výzvu. V případě, že se nedaří a hromadí se spíš neúspěch, snadno upadají do smutku a melancholie, která jim bere chuť do života. Sedmičky trpívají akné, bradavicemi, ekzémy, lupénkou, opary a jinými kožními potížemi. Často je postihuje revma, muže prostatické a ženy gynekologické potíže. Mívají zvýšenou hladinu cholesterolu. Prevencí je uvědomit si, že k nápravě vlastních chyb musí vyvinout aktivitu a nesvádět všechny nezdary na špatný osud. Měly by víc chodit do společnosti, věnovat se kolektivním sportům a hrát šachy, které osvěžují mysl a zároveň vybízejí k novým kontaktům.

   

 • 9.

  Osmičky

  ...

  Jsou velmi empatické a neodsuzují lidské slabosti. Bývají velmi oblíbenými šéfy s přirozenou autoritou, ale nemají rády, když někdo nestačí nastolenému tempu. Pak dokážou dost tvrdě takového člověka dusit. Mívají potíže se zuby a dásněmi, oslabenou imunitou a nervy. Časté jsou i trávicí potíže, žaludeční vředy a žlučníkové kameny. Protože rády přeceňují síly a „jedou až na doraz“, jsou u nich časté úrazy a ohrožená je zejména hlava. Jsou jako stvořené pro výkonnostní sporty, které je dokážou odreagovat a pomáhat jim proti stresu. Uklidnění svědčí i hra na hudební nástroj (mívají dobrý sluch).

   

 • 10.

  Devítky

  ...

  Jsou velmi emociální a intuitivní. Když jejich šestý smysl nějak zpochybní realita, mají po náladě a jsou nevypočitatelné. Mívají potíže s dýcháním, infekcemi močových cest, dnou, poruchami krvetvorby a svalovými křečemi. Když někdo škodolibě zkritizuje jejich snažení, mívají deprese, střevní potíže, sexuální a psychické poruchy včetně depresí. Devítky postihují častěji než jiné mdloby a závratě. Potíže života si dost často kompenzují alkoholem. Užitečná je pro ně fyzicky náročná práce nebo vytrvalostní sport, zdravá životospráva a hodně spánku.

   

Autor: rie

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Mona TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz