Magická moc drahých kamenů: Který vás zbaví starostí, nemoci nebo vás ochrání?

/
 • (Shutterstock)
  18. listopadu 2016 ● 06:00

  Drahé kameny jsou nejen cenné, ale taky krásné. A už tisíce let dodávají pocit klidu, zbavují hněvu, a dokážou dokonce i uzdravit z nejrůznějších nemocí. 

 • 1.

  Kameny vám dodají spoustu energie

  ...

  Když se energie krystalu spojí s tou vaší, brzy ucítíte, jak to kolem vás jiskří a jak se všechno začne měnit k lepšímu. Nezapomínejte ale na to, že kameny nejen vyzařují energii, ale taky pohlcují. Vždy tedy kámen nejprve očistěte – třeba tak, že ho dáte do sklenice s vodou, do které přidáte lžíci soli. Vodu s kamenem a solí zamíchejte a sklenici nechte přes noc venku (třeba na balkoně nebo zahradě). Působení drahých kamenů je široké a dá se použít kdekoli. Obecně lze říct, že jde o ochranné a léčivé talismany, které můžou změnit váš život jakýmkoli směrem. Záleží jen na vás.

 • 2.

  Proti agresivitě

  Hematit

  Zdá se vám, že je někdo ve vaší blízkosti (nebo i vy sami) agresivní a útočný? Noste stále u sebe, ideálně blízko srdce, krevel (hematit). Agresivita by se měla minimalizovat nebo zmizet zcela.

 • 3.

  Nadměrné pití alkoholu nebo kouření

  Ametyst

  Máte dojem, že to přeháníte s alkoholem? Na jeden celý den zakopejte do země ametyst, tím ho očistíte. Pak tenhle kámen noste pořád u sebe. Každý den si říkejte, že nemáte rádi alkohol, a časem ho opravdu přestanete pít. Ametyst podobně působí i proti jiným závislostem – třeba kouření.

   

 • 4.

  Astma a dýchací potíže

  růženín

  Máte časté záněty průdušek nebo dokonce astma? Pak s sebou neustále noste růženín nebo si ho můžete dát i pod polštář. Brzy se vám uleví.

   

 • 5.

  Bolesti hlavy a migréna

  Hematit

  Trpíte často bolestí hlavy kvůli stresu, který zažíváte? Pak noste náhrdelník z hematitu. Opět platí, nezapomeňte ho nejprve vyčistit!

   

   

 • 6.

  Získání energie

  stříbro

  Chybí vám elán a potřebujete dodat palivo v podobě nové energie? Pak noste co nejvíc stříbrných šperků. Stříbro vede energii a hodně vám jí dodá.

 • 7.

  Dostatek peněz a finanční stabilita

  opál

  Chcete si udržet v peněžence (a na účtu) dostatek financí? Noste s sebou opály nebo si dejte do peněženky krevel.

 • 8.

  Zbavení se problémů

  akvamarín

  Je vaše mysl plná myšlenek na nejrůznější trable a problémy? Vezměte si do rukou akvamarín. Přitom si představujte, že je vaše mysl čistá a jasná, že problémy odletěly pryč a absolutně nic vás netrápí.

 • 9.

  Klidný domov bez hádek

  ametyst

  Kdo by nechtěl, aby se u vás doma nekřičelo, nediskutovalo a nehádalo. Jaký kámen vám v tom pomůže? Růženín a ametyst. Pro dobrý tok energie dejte kameny na místo, kde se rodina schází nejčastěji.

   

 • 10.

  Návrat naděje

  citrín

  Máte pocit, že naděje zmizela a už se nikdy nevrátí? Vezměte si citrín a noste ho v peněžence. Nejdříve ho ale očistěte kapkou bergamotové silice, je to olej štěstí a spokojenosti.

 • 11.

  Prevence před nehodami a neštěstím

  karneol

  Nejlepší kámen, který vás ochrání, je karneol. Opláchněte ho dešťovou vodou, pak ho vezměte do obou rukou a představujte si, kde nejvíce potřebujete ochranu. Pak ho noste stále při sobě.

 • 12.

  Kámen podporující plodnost

  Čevený jaspis

  Toužíte otěhotnět a nejde to? Noste u sebe neustále tygří oko, karneol nebo červený jaspis. A aby bylo vaše těhotenství bezproblémové, můžete si dát do podprsenky howlit.

 • 13.

  Zvýšení sebevědomí

  Onyx

  Potřebujete zvýšit sebedůvěru? Očistěte onyx, nechte ho hodinu na slunci. Pak ještě horký ho vezměte do ruky a představujte si, jak jste silní a jak moc si věříte.

 • 14.

  Kámen na nespavost

  Ametyst

  Nemůžete usnout nebo se často budíte? Pod polštář si dejte do ponožky ametyst s kapkou levandulového éterického oleje. Budete pak spát celou noc.

 • 15.

  Stres

  Měsíční kámen

  Trpíte často stresem a nevíte, kam dřív? Nejlepším pomocníkem proti stresu je měsíční kámen, který byste měli nosit ve dne v noci celý týden na krku. Stres pak odejde. Když by se vrátil, postup zopakujte.

   

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Karmen TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz