Jak získat dobrou práci? Panny: Nestyďte se tolik, Blíženci: Zbytečně nemluvte!

/
 • (Shutterstock.com)
  19. listopadu 2016 ● 06:00

  Jak zapůsobit na potenciálního zaměstnavatele a stát se hlavním kandidátem na vysněnou pozici? Je to náročné, ale hodně může napovědět pohovor, na který vás pozvou. Zkuste využít i to, co vám radí postavení planet a taky vaše znamení zvěrokruhu.

 • 1.

  Retrográdní Merkur

  ...

  Merkur byl v římské mytologii poslem bohů, který vyřizoval různé zprávy, zprostředkovával informace a vyjednával dohody. Pozornosti se mu dostává asi 3x do roka, kdy prochází retrográdní fází. Retrográdní =  zpětný. Během této fáze vázne komunikace, dochází k nedorozuměním a zpožděním. Lidé chodí pozdě na schůzky a veřejná doprava i letecké spoje mají častěji zpoždění. Proto se nedoporučuje v téhle době začínat nové důležité projekty, začínat novou práci, chodit na pohovory, podepisovat důležité dokumenty, stěhovat se do nového bydlení nebo roznášet pomluvy.

 • 2.

  Retrográdní Mars

  Žena meditace

  Pokud je Mars v téhle pozici, je to v pořádku. Mějte ovšem na paměti, že se častěji objevuje vztek, napětí, zlost, ale taky váhavost a apatie. Zbytečně neriskujte a nepřeceňujte svoje síly. Tohle planetární postavení vyžaduje zpomalení. Pokud tedy jdete na pohovor, myslete na svoje „spodní proudy hněvu“, abyste nereagovali nesprávně. Zůstaňte zdvořilí a v klidu, bez ohledu na to, co se děje.

   

 • 3.

  Retrográdní Saturn

  Barevná žena

  Jestli je Saturn v této fázi, je důležité, má to mnohem větší vliv na vašeho případného zaměstnavatele. Při pohovoru buďte trpěliví, nepřerušujte tazatele a buďte hrdí, uctiví a slušní. V tomto období máte také příležitost přehodnotit priority a případně se něčeho vzdát. Ideální čas naučit se říkat „ne“. Není to moc vhodná doba pro zahájení nového podnikání nebo důležitého projektu, platí to hlavně pro Blížence, Panny, Střelce a Ryby.

 • 4.

  Beran

  ...

  Berani a sebevědomí patří k sobě a má pro ně velký význam. Je to tedy ideální vlastnost pro pozici, která vyžaduje silnou motivaci a taky schopnost správně se rozhodovat. Pozor ale, jdete teprve na pohovor, ještě vás nepřijali. Trošku víc poslouchejte a tazatele zahrňte příslušnou řadou otázek.

 • 5.

  Býk

  ...

  Vaše pevnost a stabilita jsou aktiva v každé kanceláři a zaměstnání, ovšem když čelíte při pohovoru potenciálního zaměstnavatele, je to horší. Snažte se být smířlivý a otevřený jiným názorům a způsobům, jak lze věci dělat i jinak.

 • 6.

  Blíženci

  ...

  Vaše velká zvědavost je neocenitelná, pokud se v práci přihodí něco neočekávaného, ale teď při pohovoru je lepší, když budete víc mlčet než mluvit. Víme, že povaha Blíženců je dynamická, ale nesmí být vyčerpávající.

 • 7.

  Rak

  ...

  Pokud jdou Raci k pohovoru, může se stát, že vám nebude atmosféra vyhovovat a nebude podle vašich představ. Snažte se být sami sebou, a pokud o tu práci stojíte, trocha nepohodlí snad přežijete.

   

 • 8.

  Lev

  ...

  Je sice pravda, že si vás pozvali na pohovor, ale ten pohovor není jen o vás, Lvi, ale taky o zaměstnavateli. Oni mají právo se ptát, oni si vybírají, takže zkuste méně zářit a být lvem salónů.

 • 9.

  Panna

  ...

  Smysl pro detail je váš dar na jakékoli pozici, ale pohovor je krátký a na detaily při něm není čas. Mělo by vám záležet i na celku. A když to místo dostanete, můžete být zase sami sebou.

 • 10.

  Váhy

  ...

  Vaším problémem u pohovoru může být stud, ale jestli po té práci toužíte, budete se muset překonat. Nemůžete jen mlčet a dívat se na tazatele, ve vaší mysli by mělo být získání vysněného místa.

 • 11.

  Štír

  ...

  Štíři bývají tvrdí, ale přijímací pohovor není místo pro tvrdost a aroganci. Stejně tak se nehodí, abyste se oblékli moc vyzývavě, lepší je něco konzervativního, aspoň do doby, než vás přijmou.

 • 12.

  Střelec

  ...

  Vaše skvělé organizační schopnosti a přístup k práci z vás udělají úspěšného zaměstnance, ale nejdřív je potřeba, abyste nechali tazatele při pohovoru, aby se vás na něco zeptal.

 • 13.

  Kozoroh

  ...

  Skutečná práce pro vás může být důležitější než samotná práce, ale to budoucí zaměstnavatel nemusí vědět. Snažte se, aby z vás vyzařovalo nadšení z nové příležitosti a pak už se jen zaměřte na otázky a správně odpovídejte.

 • 14.

  Vodnář

  ...

  Vás zajímá práce jako celek, mnohdy se snažíte odlišovat a zakládáte si na to, že nejste jako druzí. Zkuste o tom na pohovoru nemluvit, a naopak rozhovor směrujte jen k tomu podstatnému. I když víme, že Vodnáři jsou vizionáři a chtějí spasit svět, potenciálnímu zaměstnavateli to neříkejte.

 • 15.

  Ryby

  ...

  Ostatní v práci se na vás můžou kdykoli spolehnout, protože dokážete zvládat a mírnit emocionální vody na pracovišti. Ale teď myslete na to, abyste se stali členem týmu. Udržujte hovor přímý, jednoduchý, zapomeňte na vlastní pocity – v sázce je vaše nové místo. Když ho ale získáte, můžete mít velký úspěch!

   

   

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Rozárka TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz