Vánoce podle feng-šuej: Jak na to, aby se vás držely peníze a pohoda

/
 • (iStock)
  6. prosince 2017 ● 06:00

  Advent a Vánoce jsou spojené s konkrétními energiemi času a umění feng-šuej využívá právě energii prostoru a času, takže spolu souvisejí víc, než by se mohlo zdát. Jak tedy připravit Vánoce tak, aby nám všem bylo dobře? Zeptali jsme se odborníka na feng-šuej Jiřího Černáka, který říká, že Vánoce jsou silná tradice upevňující vztahy a především rodinu.

    • 1.

  1. Pocit tepla a sladká vůně

  Video
  720p480p360p240p

  Vánoce podle feng-šuej: Co nám radí Jiří Černák • Adam Balažovič/BPŽ

   

  Chcete-li mít Vánoce skutečně pohodové, měl by z nich vyzařovat pocit tepla. Všechny dekorace by měly být v teplých barvách, ideálně červené, zlaté a oranžové. Stejně tak by měl váš domov vonět sladce. Měla by u vás vonět skořice, purpura, pomerančová kůra nebo vanilka. Už staří Číňané věděli, že základní vůní domova je mírně nasládlá s příchutí něčeho teplého, třeba svařeného vína. 

  Na co dalšího byste neměli zapomenout? Podívejte se na video, ve kterém vám to prozradí Jiří Černák, odborník na feng-šuej a čínskou kosmologii.

   

 • 2.

  2. Stromeček patří do levé části bytu

   

  Stromeček k Vánocům patří, a jestli chcete, aby byly vaše svátky opravdu hojné, postavte ho do oblasti hojnosti, což je levý vzdálený roh od vstupu do místnosti. Měl by být taky štědře ozdobený, hlavně červenými a zlatými ozdobami. Vyhněte se raději modré nebo stříbrné barvě, působí chladně a zastavily by tok hojnosti. 

   

 • 3.

  3. Pořádek a pozitivní předsíň

   

  I když se říká, že předvánoční úklid je nesmysl, kterým se jen stresujeme, podle feng-šuej je ale dobré přece jen uklidit. Nepořádek totiž blokuje tok energie. Samozřejmě to nemusíte přehánět, ale zaměřte se na nejdůležitější místa podle feng-šuej: předsíň, kuchyň, jídelnu a ložnici. Tady totiž nabíráme novou energii do nového dne. "Jsou to místnosti, kde získáváme novou energii, které jsou zdrojem naší síly," říká Jiří Černák.

   

 • 4.

  4. Pocit hojnosti a bohatství

   

  Základen Vánoc by měl být pocit bohatství a štědrosti, ne nadarmo se říká Štědrému dni štědrý. Začít můžete už u vchodových dveří, na které zavěste kruh. Ten symbolizuje tvar peněz. Pokud jde o vnitřní bohatství, rozložte po bytě různé misky a naplňte je ovocem, ořechy a podobně. Mísky nesmí být prázdné, takže je poctivě doplňujte. Tím vším přispějte k pocitu hojnosti. Ořechy navíc symbolizují vnitřní naplnění a udržují rodinu pohromadě.

   

 • 5.

  5. Svíčky a prostírání

   

  Nezapomeňte na svíčky, na stole by měl být svícen s pěti svíčkami. Číslo pět je střed,a když jsme ve středu, všechno je tak, jak by mělo být. Pokud žijete single a toužíte po partnerovi, zapalte jen dvě svíčky - věci v páru znamenají, že máte šanci na vztah ve dvou. Pokud máte kulatý stůl (nebesa), dejte na něj prostírání ve tvaru čtverce (země), abyste propojili nebesa se zemí. K dobrému trávení přispejete žlutým ubrusem, prostírání by pak mělo být červené. 

   

 • 6.

  6. Slavnostní oblečení

   

  Sluší se, abyste k štědrovečerní večeři usedli slavnostně oblečení, v něčem, v čem se budete cítit pohodlně a fajn. I čisté oblečení umožňuje příchod něčeho nového. A ještě jedna rada, oblečení by mělo být volné, aby mohla energie proudit harmonicky vaším tělem. 

   

   

   

   

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Nikol TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz