Kuchyně podle feng-šuej: Aby se v ní dobře žilo i hublo

/
 • (iStock)
  11. ledna 2017 ● 06:00

  Feng-šuej má jasno. Kuchyně je místem, které se pojí s blahobytem a kde se setkává rodina. Připravujeme v ní jídlo pro všechny, kdo s námi bydlí. I proto bychom měli dbát na to, jak ji zařídit. A jestli v ní chceme držet úspěšně dietu, pak bychom měli myslet i na to, jakými barvami ji vymalovat.

 • 1.

  V kuchyni podporujte energii kovu

  Video
  720p480p360p240p

  Jak si zařídit kuchyni podle feng-šuej, aby se nám dobře hublo • 

   

  Kuchyně patří vedle ložnice k důležitým prostorům v interiéru, a pokud chcete zhubnout, vytvořte si v kuchyni energii kovu, kterou můžete podpořit vhodnými barvami, například bílou, šedivou, stříbrnou, zlatou nebo bronzovou. Mějte v kuchyni také hodně kovových doplňků, třeba příbory, kovové nádoby a sklo. To jsou energie, které přinášejí pocit chladu a chlad smršťuje žaludek. Vyvarujte se energie země – zejména žluté, béžové a oranžové barvy, ty podporují činnost žaludku. V kuchyni by také neměla být žádná keramika ani plné mísy ovoce.

 • 2.

  Čistota a praktičnost

  ...

   

  V kuchyni byste měli mít podle feng-šuej také pořádek. Čistota naznačuje, že se dobře orientujete v peněžních záležitostech a nemáte s financemi žádné starosti. Neuspořádaná, špinavá nebo nefunkční kuchyně poukazuje na potíže nebo nejasnosti spojené s penězi. Velká, dobře zařízená kuchyně má příznivý vliv na zdraví lidí, kteří v bytě žijí. Neznamená to samozřejmě, že bude plná nejmodernějších věcí a přístrojů – důležité je, aby byla uklizená a uspořádaná.

   

 • 3.

  Sporák jako ústřední bod

  ...

   

  Na sporáku se připravuje jídlo a „vytvářejí se“ peníze. Pokud je to možné, sporák postavte tak, aby kuchař mohl mluvit s ostatními lidmi v kuchyni a nebyl zády ke dveřím. Sporák by neměl být v rohu místnosti, to proto, že by se tam kuchař necítil dobře. Ideální je umístit sporák, dřez a lednici do trojúhelníku, aby k nim měl kuchař snadný přístup.

 • 4.

  Jak zlepšit kuchyni podle feng-šuej

  ...

   

  • V kuchyni by mělo být vhodné osvětlení, abyste do ní přilákali energii čchi.

  • Sporák používejte pravidelně, budete tak vytvářet bohatství.

  • Prostor v kuchyni by měl být průchozí, vyhnete se jednak nehodám, a navíc bude prostorem bez problémů proudit pozitivní energie.

  • Kuchyňské skříňky dobře uspořádejte a zbavte se nepotřebných věcí, ty přivolávají negativní energii a způsobují zmatek.

  • Vše, co v kuchyni používáte, by mělo být funkční a v dobrém stavu. Pokud něco nefunguje, vyhoďte to.

   

 • 5.

  Kuchyně a servírování jídla

   

  Klidné a příjemné prostředí prospívá dobrému trávení, proto je dobré zařídit kuchyni tak, aby v ní byla harmonie. Kulatý stůl se hodí, pokud chcete povzbudit soudržnost a spolupráci mezi členy rodiny, případně když chcete zlepšit vztahy k partnery a přáteli, protože kruh znamená celistvost a jednotu. Obdélníkový stůl naznačuje pohyb a růst – tím k sobě přitáhnete bohatství nebo zvýšíte vitalitu. Pokud jde o jídlo, věnujte pozornost barvě, vůni, chuti i atmosféře, protože to přispívá k lepšímu zdraví a spokojenosti.

   

   

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Nikol TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz