Výchova podle horoskopu: Beranům to jde s Blíženci, Rakům s Pannami

/
 • (Shutterstock)
  3. března 2017 ● 06:00

  Rodičovství je výzvou pro každého bez ohledu na to, ve kterém slunečním znamení se matka či otec narodili. Ovšem někteří to mají přece jen o chlup jednodušší. Harmonii v rodině totiž určují čtyři základní živly horoskopu a jejich vzájemné propojení. Takže jestli teprve rodinu plánujete, třeba se vám následující znalosti o tom, jak funguje kompatibilita mezi rodiči a dětmi bude hodit.

   

 • 1.

  Rodiče a živel Země (Býk, Panna, Kozoroh)

  ...

   

  Rodiče narození ve znamení Země mají výchovu nejjednodušší s dětmi, které jsou také „zemské“ znamení, a dále s dětmi, které jsou narozené ve znamení Štíra, Ryb a Raka, tedy dětí s převahou Vody. Rodiče narození v zemském živlu jsou stabilní, vnímaví a zůstávají stát nohama pevně na zemi. Jsou realisté, konzervativní, spolehliví a zaměření na bezpečí. Jsou tedy perfektní kotvou pro děti, které mají ve svém živlu Vodu, a jsou tedy více bouřlivé. Vodním živlům poskytují Země podpůrný systém, který je pro ně ideální. Díky své praktičnosti mohou dětem ukazovat, jak to v životě chodí.

   

 • 2.

  Rodiče a živel Vzduch (Blíženci, Váhy, Vodnář)

  ...

   

  Rodiče, kteří mají ve svém znamení živel Vzduch, jsou myslící typy a nejjednodušší práci mají s dětmi, které jsou také vzdušné znamení. Dále jim to „klape“ s dětmi, které jsou ohnivé živly, tedy Beran, Lev a Střelec. Vzdušní rodiče jsou plní vzrušení, aktivní, zvídaví a neposední. Děti v ohnivém znamení se s nimi nikdy nebudou nudit, někdy jsou vzdušní rodiče až moc stimulující. Ale tak jako tak, oba prvky budou pro oba, tedy rodiče a dítě, pozitivní vnitřní motor. Vzdušná znamení taky snadněji odpouštějí a zapomínají, možná i proto, že jsou prostě až moc zaneprázdnění. Právě tohle snadnější „pouštění“ minulosti je pro děti výhodné, protože každý den začne pokaždé nanovo.

 • 3.

  Rodiče a živel Voda (Rak, Štír, Ryby)

  ...

   

  Rodiče ve vodním znamení mají nejjednodušší výchovu s dětmi, které jsou také Voda, nebo s dětmi ve znamení Býka, Panny a Kozoroha (tedy Země). Vody jsou citlivé bytosti, které kladou velký důraz na osobní vztahy. Zejména Ryby jsou citlivé, Štíři však zase intuitivní, což se při výchově dětí neztratí, a Raci zase využijí svůj klid. Rodiče ve vodním znamení jsou rození vychovatelé, děti se s nimi cítí dobře a v pohodě. Skvěle uklidní právě děti v zemském znamení a jsou jim oporou.

   

 • 4.

  Rodiče a živel Oheň (Beran, Lev, Střelec)

  ...

   

  Rodiče narození v tomto ohnivém znamení jsou intuitivní, vyznačují se spontánností, temperamentem, ale také pozitivním přístupem k životu. Nejjednodušší výchovu mají s dětmi v ohnivém znamení a také s dětmi, které se narodily ve vzdušném znamení (Blíženci, Váhy a Vodnář). Vzdušné děti bývají upovídané a přemýšlivé, vyžadující neustálé podněty k rozhovoru. Rodiče v ohnivém znamení budou mít pokaždé dost síly k tomu, aby svoje děti podněcovali a uskutečňovali s nimi různé plány. Rodiče, kteří mají ve svém znamení Oheň, bývají velmi často velké osobnosti, které své vzdušné děti doslova uchvátí.

   

   

   

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Irma TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz