Matka podle zvěrokruhu: Blíženkyně jsou zábavné, Panny dobré organizátorky

/
 • (Shutterstock.com)
  24. května 2017 ● 06:00

  Existují různé typy matek. Nezávislé, přísné, mírné, nedůsledné, přehnaně úzkostlivé. Všechny mají svůj vlastní mateřský styl. Co o vašem mateřském stylu říká sluneční znamení, ve kterém jste se narodila?

 • 1.

  Beran

  Autor: Shutterstock

  Maminka narozená ve znamení Berana bývá skvělý příklad pro své děti, protože je ambiciózní, nezávislá a silná. Může být trochu workoholik, ale nikdy nezapomene na potřeby potomků. Své děti podporuje a oceňuje jejich vlastní názor. Někdy však mívá pocit, že jen ona ví, co je pro děti nejlepší, takže se snaží spoustu věcí udělat za ně. Matky v tomto znamení jsou velmi konkurenceschopné, což může v dětech vyvolat nelibé pocity.

   

   

 • 2.

  Býk

  Autor: Shutterstock

   

  Matky narozené ve znamení Býka milují plánování a mají rády, když je rodina tzv. na těsném vodítku. Jsou stabilní a vždy dělají vše pro svou rodinu a děti. Někdy bohužel mají tendenci své děti „škrtit”, takže by nebylo od věci, kdyby trochu popustily uzdu
  a nechaly potomky, aby stáli na vlastních nohou.

   

   

 • 3.

  Blíženci

  Autor: Shutterstock

   

  Matky Blíženkyně jsou živé, vždy se zajímají o svět, nové technologie a módu. Jsou zábavné a snaží se být takové i pro své děti. Pravda, existují chvíle, kdy mají tyto matky potíže s nastavením hranic, takže by to chtělo trochu pravidel. Blíženkyně také někdy zapomínají na to, že potřebují čas i samy na sebe.

   

 • 4.

  Rak

  Autor: Shutterstock

  Ženy ve znamení Raka se narodily s velmi silným mateřským instinktem. Jsou přirozenými opatrovnicemi, které se s láskou starají o ostatní. Tyto matky milují vaření, rády pomáhají dětem s domácími úkoly a jsou vždy připravené své děti poslouchat a být pro ně vrbou. Problémem je, že někdy jsou až moc „přilnavé” a příliš zapojené do života svého dítěte, takže když nastane čas, aby opustilo hnízdo, budou mít potíže nechat je odejít.

   

   

 • 5.

  Lev

  Autor: Shutterstock

  Lví matky jsou nejvíce energické znamení zvěrokruhu, což je pro jejich děti super zábava. Lvice rády děti kazí a rozmazlují a jsou velmi hrdé na jejich úspěchy. Všechny trofeje, stuhy a medaile pečlivě schraňují a rády se jimi pochlubí. Existují chvíle, kdy
  o sobě Lvice přemýšlí jako o královně vesmíru a je pak na své děti nadměrně náročná. Jakmile selžou nebo se jim nedaří, matky Lvice by měly udělat krok zpět a nenafukovat problémy do obřích rozměrů.

   

 • 6.

  Panna

  Autor: Shutterstock

   

  Matky narozené ve znamení Panny jsou extrémně dobré organizátorky a hledačky nových věcí, znalostí a řešení jakéhokoli problému, který se objeví (nebo by se mohl objevit). Panny bývají zdravé a budou trvat na tom, aby se i děti zdravě stravovaly. Někdy ale vnášejí do života svých dětí pocit, že nejsou dost dobré. Můžou být někdy trochu zapšklé, protože potřebují jasný řád, pravidla, pořádek a organizovanost. Tyto matky by se měly pokusit být méně přísné.

   

 • 7.

  Váhy

  Autor: Shutterstock

   

  Váhy dávají dětem velké množství prostoru, aby se realizovaly a učily se od nich. Rády chodí s potomky do muzeí, na koncerty a do divadel. Problém je, že někdy jsou matky ve znamení Vah poněkud labilní – v jednu chvíli svým dětem projevují spoustu lásky, v druhou je tak trochu ignorují.

   

 • 8.

  Štír

  Autor: Shutterstock
   

   

  Pozor, matky Štírky můžou být velmi divoké. Bývají autoritativní a dominantní a je jim jedno, co si ostatní lidé myslí o jejich rodičovských schopnostech. Někdy mají tendenci chovat se až moc jako kontrolor, což bývá pro děti náročné. Je dobré kontrolovat, ale někdy je nutné povolit a nechat všechny v domě dýchat.

   

 • 9.

  Střelec

   

  Autor: Shutterstock

   

  Střelci milují cestování a mají vrozenou schopnost riskovat, takže děti matky-Střelkyně budou přizpůsobivé a budou chtít neustále poznávat nové lidi, místa a věci. Jsou velmi chytré a vždy připravené učit se novým věcem bez ohledu na to, kolik jim je let. Někdy mohou být netrpělivé, takže je zapotřebí pracovat na tom, aby lépe snášely změny.

   

 • 10.

  Kozoroh

  Autor: Shutterstock

  Matky ve znamení Kozoroha jsou pevné skály. Budou dělat cokoli, aby svou rodinu udržely pohromadě, a budou vždy bojovat za své dítě, kdykoli to bude možné. Jsou silným obhájcem a děti těchto matek mají štěstí, že v nich mají tak skvělý vzor. Tyto matky jsou neuvěřitelně tvrdě pracující, odolné a kreativní v řešení všech problémů. Někdy však mohou zapomenout na to, že je zapotřebí se i někdy bavit a nebrat se tak vážně.

   

 • 11.

  Vodnář

  Autor: Shutterstock

   

  Vodnářské matky jsou známé svým nezávislým duchem. Dělají všechno tak, jak chtějí ony, a je jim jedno, když to ostatní považují za podivné. Vodnářky mají tendenci dávat dětem přehnanou volnost bez pravidel a hranic, takže bývají nejlepšími kamarádkami svých dětí. Péče o děti je jejich hlavní prioritou a podle toho se tak chovají.

   

 • 12.

  Ryby

  Autor: Shutterstock

   

  Matky-Ryby se narodily pro bezpodmínečnou mateřskou lásku. Rodinu milují a jsou jí věrné za všech okolností. Jsou neuvěřitelně kreativní a pomáhají svým dětem rozvíjet umělecké nadání. Jsou také velice citlivé a emocionální, takže mohou být agresivní nebo mít manipulativní tendence ve výchově.

   

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Izabela TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz