Šéfové podle zvěrokruhu: Býci jsou trpěliví, Střelci impulzivní!

/
 • (iStock)
  18. srpna 2017 ● 06:00

  Možná je ten váš dokonalost sama a je radost pod ním pracovat. Nebo je nekompromisní drsňák a každý den je pro vás utrpením? Třeba by jen ale stačilo zjistit, v jakém slunečním znamení se narodil, lépe ho pak pochopíte. Každý šéf má svoje silné a slabé stránky, a když se budete snažit, vyjdete i s tím největším tyranem!

 • 1.

  Beran

  Autor: Profimedia

   

  Silné stránky: Beran je živý, silný vůdce, nadšený pro vše, co se v pracovním kolektivu odehrává. Má rád konkurenci, dává jasné pokyny a nikdy nenechá podřízené jednat samostatně na vlastní pěst – tedy až do chvíle, než jejich úkol a zadání pochopí. Berani jako šéfové nemají problém s konfrontací a nedávají žádné údery pod pás.

  Slabé stránky: Berani mohou být neposlušní a nepozorní, snadno se vystresují a někdy zbytečně riskují. 

   

 • 2.

  Býk

  Autor: Profimedia

   

  Silné stránky: Býci jsou velmi stabilní, konzistentní, upřímní, trpěliví a metodičtí. Naprosto ideální šéfové. Býci mají velmi praktický styl řízení, nemají problém nechat své podřízené, aby dělali věci tak, jak sami chtějí, pokud vše běží hladce. A obvykle taky běží, protože Beran si vždy udělá čas své zaměstnance řádně vycvičit.

  Slabé stránky: Jako šéfové mohou být někdy extrémně nepružní a necitliví, zejména k těm zaměstnancům, kteří nedodržují pracovní pravidla.

   

 • 3.

  Blíženci

  Autor: Profimedia

   

  Silné stránky: Šéfové, kteří se narodili v tomto znamení, jsou optimisté, komunikativní, dávají jasně najevo, co chtějí, a jsou taky plní energie. Jsou skvělí, pokud jde o delegování úkolů a pravomocí, ale ve finále to budou oni, kdo budou chtít učinit konečné rozhodnutí o všech důležitých záležitostech. Blíženci jsou přímí a jednají na rovinu. Jsou přizpůsobiví a návrhy svých zaměstnanců si vždy vyslechnou, zváží je, a když se jim budou líbit, přijmou je.

  Slabé stránky: Blíženci by raději byli součástí týmu, než aby ho vedli. Rychle se začnou nudit, když věci nejdou dost rychle, a absolutně nemůžou dělat únavnou a stereotypní práci. To by je zabilo.

   

   

 • 4.

  Rak

  Autor: Profimedia

   

  Silné stránky: Šéfové narození ve znamení Raka dávají skvělé rady, snadno zvládají a přijímají zodpovědnost a jsou fantastičtí, pokud jde o kreativní nápady a řešení problémů. Jsou velmi empatičtí, takže dobře rozumí tomu, čím právě procházíte.

  Slabé stránky: Raci můžou být velmi nároční a vybíraví, pokud jde o konečnou zprávu nebo projekt. Podřízený Raka nikdy nemůže doufat, že by jejich šéf přehlédl překlep nebo chybu, protože Rak si všimne všeho, a navíc mu to bude dlouho předhazovat.

   

 • 5.

  Lev

  Autor: Profimedia

   

  Silné stránky: Stejně jako mocný lev, Lvi šéfové jsou známí tím, že vedou své firmy k úspěchu a vysokým ziskům. Jsou neohrožení, inspirující a zuřivě nezávislí. S podřízenými většinou zacházejí přátelsky a velkoryse.

  Slabé stránky: Jako šéfové mohou být dost egoističtí, hladoví po úspěchu, díky čemuž se nebudou na nikoho ohlížet.

   

   

 • 6.

  Panna

  Autor: Profimedia

   

  Silné stránky: Panny jsou orientované na detail, takže nic nepřehlédnou. Mají fantastickou paměť a jsou velmi pragmatické a logické.

  Slabé stránky: Šéfové Panny jsou někdy až moc perfekcionistické, a protože lidé jsou bytosti chybující, může to vést často k problémům.

   

 • 7.

  Váhy

  Autor: Profimedia

   

  Silné stránky: Váhy milují ostatní lidi, a to i v případě, že jim šéfují. Jsou populární, charismatičtí, bez problémů spolupracují a poradí, když je třeba. Šéfové Váhy jsou téměř vždy příjemní, okouzlující a milí, což jsou vlastnosti, které se téměř u vrcholového vedení nevidí.

  Slabé stránky: Váhy se chovají tak, aby se jim jejich zaměstnanci líbili, což jim v důsledku může ublížit.

   

   

 • 8.

  Štír

  Autor: Profimedia

   

  Silné stránky: Štíři jsou intenzivní, dokážou se soustředit na podnikání a práci jako nikdo druhý a mají doslova laserové vidění. Jsou ochranitelští a silní, vždy budou stát při vás.

  Slabé stránky: Štíři mohou mít na své zaměstnance nezdravě vysoké nároky. Raději přiznejte, že jste to nezvládli nebo nestihli, než abyste jim předali odfláknutou práci. Můžou být také nepružní, neodpouštějící a drsní, zvláště pokud se pokusíte podkopat jejich autoritu.

   

 • 9.

  Střelec

  Autor: Profimedia

   

  Silné stránky: Střelec je etický, vysokoenergetický a odchází z práce obvykle jako poslední. Výborně umí rozhodovat. Je spravedlivý a dobře vychází se svými zaměstnanci.

  Slabé stránky: Někdy bývá těžké udržet s nimi krok, zvláště když se rozhodnou pro nové řešení nebo novou cestu. Protože jsou nezávislí a velcí individualisté, může být někdy velmi náročné, aby zaměstnanec pochopil, co od nich šéf chce.

   

   

 • 10.

  Kozoroh

  Autor: Profimedia

   

  Silné stránky: Kozorozi jsou velmi ambiciózní šéfové a milují výzvy.

  Slabé stránky: Šéfové v tomto znamení obvykle chtějí, aby je všichni bezmezně poslouchali a za žádných okolností nedovolí, aby někdo podkopával jejich autoritu. Mohou být necitliví a tvrdohlaví.

   

 • 11.

  Vodnář

  Autor: Profimedia

   

  Silné stránky: Vodnáři šéfové jsou inteligentní a otevření, milují avantgardní myšlenky a nápady. Ve skutečnosti jsou Vodnáři ve funkci šéfů velmi vzácní.

  Slabé stránky: Vzhledem k tomu, že má Vodnář v hlavě spoustu myšlenek, má tendenci být netrpělivý a impulzivní. Hodně závisí také na jejich náladě a denní době.

   

   

 • 12.

  Ryby

  Autor: Profimedia

   

  Silné stránky: Ryby jsou moudré, kreativní, intuitivní a vášnivé. Přestože mají pověst ultra uvolněných osob, které špatně hospodaří s penězi, vydělávání peněz jim překvapivě jde.

  Slabé stránky: Ryby jako šéfové mohou být snadno manipulovatelné a přehnaně přecitlivělé.

   

   

   

   

   

   

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Karolína TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz