Když nemůžete spát: Rakům pomáhá teplá koupel, Štírům sex!

/
 • (iStock.com)
  23. srpna 2017 ● 06:00

  Jak to máte se spánkem? Spíte dobře, nebo naopak těžko usínáte a často se budíte? Víte, že nedostatek spánku může přerůst v chronickou nespavost a přinést s sebou velké potíže? Co radí hvězdy v případě, že nemůžete spát?

 • 1.

  Beran

  Autor: iStock

   

  Beranům obecně stačí méně hodin spánku a mívají často velmi živé sny. Když usnou, spí jako dřevo. Mají-li nevyřešené problémy, často se jim dostanou do snů a je po spaní. Ovšem i když se Beran v noci probudí, z postele nevstane a bude raději počítat ovečky, dokud znova neusne. Případně si jen otevře okno, aby bylo v pokoji chladněji.

   

 • 2.

  Býk

  Autor: iStock

   

  Býci jsou trpěliví, milují pohodlí a klid, ale jsou taky tvrdohlaví. Když chtějí usnout, budou dělat všechno pro to, aby se jim to podařilo. Tlumené světlo, klidná místnost a měkké polštáře – to Býci potřebují. Vzhledem k tomu, že potřebují aspoň sedm hodin spánku, neměli by uléhat později než ve 23 hodin. Ráno by pak měli vyskočit z postele brzo, jedině tak budou svěží po celý den.

   

   

 • 3.

  Blíženci

  Autor: iStock

   

  Blíženi jsou milovníci komunikace, takže pro kvalitní spánek je důležité, aby si povídání a případné diskuze odbyli před ulehnutím. Jinak budou riskovat, že neusnou. Blížencům udělají dobře meditace a odpojení od elektroniky – to je klíčem ke klidnému spánku. No, a když se v noci probudí a nemůžou znova usnout, otevřou počítač a začnou brouzdat po síti, lajkovat zprávy na Facebooku a zapojí se do další konverzace. Teprve pak je šance, že opět usnou.

   

 • 4.

  Rak

  Autor: iStock

   

  Raci potřebují výživný spánek trvající minimálně osm hodin. Jedině pak se budou cítit odpočinutí. Lidé narození v tomto znamení obvykle nemívají problém se spaním, ale když už tyhle problémy přece jen přijdou, řeší to Raci po svém. Jako správné rodinné typy jdou do kuchyně a začnou uklízet nebo mýt nádobí.

   

 • 5.

  Lev

  Autor: iStock

   

  Lvi potřebují méně spánku než ostatní znamení zvěrokruhu. Ke spánku ale potřebují úplnou tmu, takže žaluzie nebo závěsy jsou v bytě Lva nutností. Lvi jsou rádi středem pozornosti, takže když nemůžou spát, určitě v tom nezůstanou sami. Klidně vzbudí kamarády nebo budou podobně jako Blíženci sjíždět internetové stránky. Příští den budou všem vyprávět zábavné příběhy o tom, jak nemohli spát – jen aby byli opět na výsluní.

   

 • 6.

  Panna

  Autor: iStock

   

  Pannám stačí pouhé tři hodiny spánku, takže to takhle praktikují minimálně čtyři dny v týdnu. Ovšem to vede nevyhnutelně k tomu, že se u nich projeví spánkový deficit. Když nemůžou usnout, dopřejí si patnáct minut na to, aby se o to pokusily. Jakmile se jim to nepodaří, vezmou si knihu poezie a začtou se do ní, dokud jim neklesnou víčka.

   

   

 • 7.

  Váhy

  Autor: iStock

   

  Váhy by měly spát aspoň osm hodin denně. Vzhledem k tomu, že celý den stráví hledáním rovnováhy a snaží se, aby je každý miloval, na konci dne jsou tak mentálně vyčerpané, že potřebují dost času na dobití baterek – ideálně v posteli. Jen málokdy ale ulehnou dřív než ve 23 hodin. Váhy dokážou dobře střídat probdělé noci s obdobím, kdy všechno dospí. K dobrému spánku potřebují svou vlastní ložnici. Když nemůžou spát, budou hýbat nočními stolky a zatahovat závěsy tak dlouho, dokud zase neusnou.

   

 • 8.

  Štír

  Autor: iStock

   

  Štíři milují noční život a obvykle nemají problém se spánkem. Mohou vypít hektolitry kávy a stejně usnou. Platí to ale jen do určitého věku. Starším Štírům už spánek chybět může, takže by měli přestat tolik hýřit a chodit včas spát. Štíři jsou velmi sexuálně zaměření, takže pokud nemůžou spát, začnou masturbovat nebo se pokusí vzbudit svého partnera, aby se spolu pomilovali. Dobrá věc, protože sex obvykle k lepšímu spánku napomáhá. Ovšem platí to jen pro Štíry. Jejich partneři už zřejmě za to nečekané probuzení vděční nebudou!

   

 • 9.

  Střelec

  Autor: iStock

   

  Střelci by měli spát aspoň šest hodin denně, což znamená, že nejpozději by měli ulehnout hodinu po půlnoci. Patří k těm, kteří dokážou zvládat spánkový deficit poměrně dlouho a pak se během jedné noci dospat. Milují cestování, a když to nejde reálně, cestují aspoň ve snech. Ty bývají dost neklidné, ale vzhledem k tomu, že jsou během dne velmi energičtí, vyčerpají se natolik, že obvykle nemají problém s usnutím. Když se přece jen v noci vzbudí, vstanou a budou chodit po bytě, otevírat ledničku a ujídat z ní, dokud se jim nebude chtít znovu spát.

   

 • 10.

  Kozoroh

  Autor: iStock

   

  Kozorozi jsou mistři v plánování a využití každého okamžiku. Proto hůře usínají, často se dlouho převalují v posteli a přemýšlejí o tom,, co přinese následující den. Někdy stačí, když by si vyhodili z kopýtka, to by se jim spalo lépe. A když nemůžou Kozorozi spát? Udělají všechno, co je v jejich silách, aby místnost, ve které spí, přizpůsobili k lepšímu spánku: nastaví termostat na nižší teplotu, otevřou okno, zatáhnou roletu, zakryjí všechna blikající světýlka v pokoji, odnesou mobilní telefon do vedlejšího pokoje a eliminují všechen hluk. Druhý den ráno pak zavolají svému praktickému lékaři, aby jim napsal prášky na spaní (pro jistotu).

   

 • 11.

  Vodnář

  Autor: iStock

   

  Vodnáři jsou velmi energičtí, takže je někdy těžké, aby se zklidnili a bez obtíží usnuli. Vždycky jim budou v hlavě vířit různé myšlenky a bude trvat dlouho, než skutečně zaberou. Potřebují tedy co nejméně vzruchů před ulehnutím. Pomohou jim meditace, jóga nebo horké relaxační koupele. No, a když ani to nepomůže? Pak sáhnou po homeopatických lécích, nakapou si na polštář levandulovou silici nebo si udělají heřmánkový čaj.

   

   

 • 12.

  Ryby

  Autor: iStock

   

  Emocionálně založené Ryby tráví spoustu času tím, že neustále brouzdají ve své mysli. Obvykle se spánkem nemají problém, zvláště když si k tomu pustí zvuky moře nebo šumění deště. Mají mimořádně živé sny, takže se mohou díky nim v noci budit. To si pak vezmou do ruky tužku a blok a začnou si do něj zapisovat to, co se jim zdálo. Nespavost je tak pro ně spíše požehnáním, kdy mohou uvažovat o všem, co se jim honí v hlavě.

   

   

   

   

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Libuše TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz