Jaký strom je ten váš? 10 stromů, které vás mohou uzdravit!

/
 • (iStock)
  20. září 2017 ● 06:00

  Stromy jsou zdrojem léčivé energie. Každý má svou barvu, velikost i konstituci. Který strom pomůže uzdravit zlomené srdce, který dodá energii a který nejlépe mluví k vaší duši?

   

 • 1.

  Borovice

  Autor: Shutterstock.com

   

  Posiluje duševní rovnováhu, přináší štěstí a nazývá se „Matkou moudrosti“. Blahodárně působí při kašli, rýmě a dýchacích potížích. Pokud se vám líbí borovice, jste zodpovědná osoba, která má smysl pro spravedlnost. Nesnášíte přetvářku a intriky. Máte přirozenou autoritu a lidé vám důvěřují.

   

 • 2.

  Bříza

  Autor: Shutterstock.com

   

  Zažehnává chmury, povzbuzuje dobrou náladu, dodává optimismus – proto se hodí pro melancholiky. Je stromem světla a štěstí. Milovníci bříz jsou zábavní a okouzlující. Nezkazí žádnou legraci a přátelé je vyhledávají pro jejich pozitivní energii, která z nich vyvěrá.

   

 • 3.

  Dub

  Autor: iStock

   

  Je symbolem síly, dlouhověkosti, ochrany. Pomáhá nám, abychom byli sami sebou, abychom se dokázali postavit na vlastní nohy a přestali se bát. Je stromem zdraví a síly, podporuje přímo myšlení. Lidé, kteří mají rádi dub, jsou pevní ve svých názorech. Když je někdo zklame, jen těžko mu dají novou šanci. Věří v poctivou práci a své názory nemění.

   

   

 • 4.

  Javor

  Autor: iStock

   

  Tiší emoce, zklidňuje, léčí nespavost, je stromem hledání víry a duchovní pravdy. Líbí se vám javor? Pak jste hodně přemýšlivý typ, nemáte rádi nedořešené věci a při diskusích postupujete systematicky. Umíte skvěle analyzovat všechna pro a proti, za což si vás všichni cení.

   

 • 5.

  Vrba

  Autor: Shutterstock.com

   

  Působí příznivě na zažívací ústrojí, zejména tlusté střevo. Vrba je bezbřehá láska, tolerantní, osvobozující, moudrá i inspirující, pomáhá odpouštět, ochraňuje před zlými vlivy a dává naději a víru. Milovníci vrby mají velmi citlivou povahu, hodně přemýšlí a dokážou se vcítit do lidí kolem sebe. Velmi často se rozhodují intuicí, nikoli rozumem.

   

 • 6.

  Lípa

  Autor: Petr Francán

   

  Stimuluje srdeční činnost, posiluje horní cesty dýchací, žaludek a střeva. Podporuje pohyblivost a pružnost těla, má omlazující účinky. Je stromem lásky, symbolizuje něžnost a jemnost, zvyšuje citlivost na vyšší duchovní úrovni. Milujete lípu? Jste laskavý člověk, který rád vychází s druhými. Máte hodně přátel, kteří se na vás často obracejí. Věříte v dobro, i když ostatní už dávno věřit přestali. Pro vás je ideální takové zaměstnání, kde nasloucháte lidem a pečujete o ně.

 • 7.

  Třešeň

  Autor: iStock

   

  Má nejsilnější energii v době květu, působí příznivě na pohlavní orgány a proti únavě, má omlazující účinky na obličej. Lidé mající v oblibě třešeň jsou šťastní a vyrovnaní. Jsou obvykle spokojeni s tím, co mají, ale mívají i realistické cíle do budoucna. Mají pro ostatní pochopení, ale nelžou. Ví totiž, že co člověka nezabije, to ho posílí.

   

 • 8.

  Líska

  Autor: iStock

   

  Chrání před negativními energiemi, je stromem mystiků a mágů, znalci s ní umí nalézat poklady i prameny vody. Milovníci lísky jsou kreativní a zajímaví, velmi jedineční. Rádi poznávají nové lidi, místa a věci. Milují dobrodružství, mají hodně zájmů, ale vždy si najdou něco nového, co by ještě prozkoumali...

   

 • 9.

  Jedle

  Autor: iStock

   

  Uklidňuje, stimuluje obranyschopnost, zlepšuje oběh krve a má afrodiziakální účinky. Lidé, kterým se líbí jedle, se snaží pořád zlepšovat a zdokonalovat. Nemají malé cíle, na sebe mají velké nároky a stejně nároční jsou i na druhé. Možná s nimi není lehké vyjít, ale na druhou stranu mají pro ostatní pochopení.

   

   

 • 10.

  Kaštan

  Autor: iStock

   

  Kaštan dodává klid, pohodu a vyrovnanost, povzbuzuje schopnost ovlivňovat další lidi a příznivě působí na vlasy. Lidé kaštanu jsou věční a nenapravitelní bojovníci, mají silně zakořeněný smysl pro spravedlnost a jsou schopni za věc nekompromisně bojovat. Nejsou ale impulzivní nebo snadno ovlivnitelní, mají přesné racionální uvažování a každý jejich krok je dobře promyšlený.

   

   

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Klára TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz