Co o vás říkají vrásky na čele? Odhalí vaši povahu, rodinné vztahy i nemoci!

/
 • (iStock)
  9. října 2017 ● 06:00

  Každá vráska na obličeji něco znamená. Ty výraznější dokážou hodně prozradit o tom, jací jste, co vás trápí nebo kam ve svém životě směřujete. Zvláště pak vrásky na čele o vás můžou prozradit víc, než si myslíte. Podívejte se do zrcadla a zkuste je rozšifrovat.

 • 1.

  Podle vrásek poznáte darebáka

  Autor: iStock

   

  Metoposkopie je metoda, která určuje charakter z rysů čela a je založená na kombinaci astrologie a pozorování stovek obličejů. Vymyslel ji astrolog a lékař Gerolamo Cardano v šestnáctém století a už tehdy prohlašoval, že dokáže poznat, jestli se žena dopustila cizoložství – právě podle vrásek na čele. Taky sebevědomě tvrdil, že vrásky dokážou odhalit i to, zda je někdo darebák nebo naopak ušlechtilý člověk. K pojmenování sedmi vodorovných rýh na čele použil sedm planet – vrásku nejblíže nazval Měsíc, dalších šest Merkur, Venuše, Slunce, Mars, Jupiter a Saturn. V reálném životě ale mnoho lidí všech sedm vrásek nemá, většina má jen dvě, tři nebo čtyři. Odborníci si tedy obvykle vystačí s vodorovnými a svislými vráskami.

   

   

 • 2.

  Vodorovné a svislé vrásky na čele

   

  Autor: iStock

  Dlouhé a nepřerušované vodorovné vrásky na čele znamenají upřímnost, poctivost a bezelstnost. Platí to vždy nezávisle na tom, ke kterým planetám se vrásky vztahují. Krátké svislé vrásky symbolizují nečekané změny.

   

 • 3.

  Jedna vodorovná vráska na čele

  Autor: iStock

   

  Tuhle vrásku mívají většinou lidé s úzkým čelem. Obvykle naznačuje, že měl dotyčný těžké dětství. Lidé s jednou vodorovnou vráskou usilovně pracují a často díky své vytrvalosti a odhodlání dosáhnou úspěchu. Mají sklon starat se sami o sebe a zpravidla je potřeby a přání druhých téměř nezajímají.

   

 • 4.

  Dvě vodorovné vrásky

  Autor: Pinterest

   

  Tyto vrásky symbolizují vztahy dané osoby s ostatními a její postavení a pověst. Když je horní vráska kratší a méně výrazná než dolní, nositel není schopen spolehnout se v obtížných situacích na podporu rodiny a přátel. Pokud jsou vrásky stejně dlouhé a hluboké, člověk bude mít dobrý vztah s ostatními a bude se mu dařit v jakékoli oblasti, kde uplatí svůj um. Je to také symbol popularity.

 • 5.

  Tři vodorovné vrásky

  Autor: iStock

   

  Tyto vrásky mívají lidé, kteří si dělají starosti. Čím hlubší jsou, tím více starostí člověk má. Tito lidé ale mají dobrou paměť a obvykle svoje problémy úspěšně vyřeší. Lidem s třemi vráskami se většinou v životě dobře vede. Jedno staré čínské přísloví dokonce říká, že kdo má tři vrásky, stane se králem.

   

 • 6.

  Žádné vodorovné vrásky

  Autor: Pinterest

   

  Pokud někdo nemá na čele vůbec žádné vrásky, většinou je to proto, že je hodně mladý, a pokud ne, pak působí na ostatní jako nevyzrálá osobnost.

   

 • 7.

  Jedna kolmá vráska mezi obočím

  Autor: iStock

   

  Lidé s jednou kolmou vráskou mezi obočím se vyznačují tvrdohlavostí a houževnatostí. Úspěchu dosáhnou usilovnou prací, vytrvalostí a hlavně díky tomu, že se nikdy nevzdají. Osoby tohoto typu nejsou moc romantické, rodinný život berou jako nutnou povinnost.

   

   

 • 8.

  Dvě kolmé vrásky mezi obočím

  Autor: iStock

   

  Tyhle vrásky značí osoby laskavé, chápavé a velmi empatické. Vyjdou prakticky s každým, užívají si manželský a rodinný život a dělají vše pro to, aby se i k jejich blízkým všichni chovali dobře a vážili si jich.

   

 • 9.

  Tři nebo čtyři kolmé vrásky mezi obočím

  Autor: iStock

   

  Tihle lidé přemýšlejí logicky, jsou hloubaví, pracovití a vytrvalí. Nejdřív si všechno dobře promyslí a pak se teprve rozhodnou. Jednají pouze v případě, že jsou přesvědčení o tom, že konají správně. Jsou loajální, zodpovědní a rádi si dělají starost o všechny členy rodiny.

   

   

 • 10.

  Šikmé vrásky mezi obočím

  Autor: iStock

   

  Lidé se šikmými nebo vodorovnými vráskami mezi obočím mají sklon reagovat přehnaně, stačí málo a vybuchnou jako papiňák. Neumějí se ovládat, což svědčí o nezralosti. Mnohé z nich trápí nevyrovnanost a smutek. Když jednají nepřiměřeně, všechno se ještě zhoršuje.

   

   

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Rozárka TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz