Zdraví podle horoskopu: Panny jsou citlivé na počasí, Ryby mají sklon k závislostem

/
 • Jaké nemoci vám hrozí?
  Jaké nemoci vám hrozí? (profimedia.cz;abl)
  5. února 2018 ● 10:00

  Hlavně zdravíčko, přejeme si často, a není divu. Zdraví určuje kvalitu života. K jakým zdravotním problémům inklinuje vaše znamení?

 • 1.

  Beran

  horoskop
  Pokud jste narození v tomto znamení, máte odolný organismus a nemoci se vám vyhýbají. S přibývajícím věkem vás však trápí bolesti hlavy a vysoký krevní tlak.

  Pokud má Beran horečku, tak jen krátkou, ale o to výše stoupá rtuť teploměru. Sobě i ostatním vyrábíte stresové situace, takže se vystavujete duševnímu napětí a hrozí vám mozková mrtvice nebo infarkt.

  Trápí vás také kožní a infekční onemocnění. Nejste velkým zastáncem zdravé výživy, ale zkuste alespoň jídla více dochucovat petrželkou, řeřichou či pampeliškový medem.

   

 • 2.

  Býk

  horoskop
  Býci mají odolný organismus, ale sklony k tloustnutí, které souvisí se žaludkem. Měli byste si dávat pozor, abyste si nepřivodili vředy.

  Často vás trápí i záněty nosohltanu, proto se vyhýbejte průvanu a chladu. Pokud jste nemocní a infekce se rozšíří dále do těla, nejčastěji napadne ledviny.

  Ve stravě omezte uzeniny, colové nápoje a tavené sýry. Začněte pít čaj z třezalky, který má antidepresivní účinky.

   

 • 3.

  Blíženci

  horoskop
  Zdraví tohoto znamení je stejně nestálé a náladové jako jeho povaha. Právě tím, že máte dvě tváře, si sami přivoláváte mnoho stresových situací, které se odrazí i na vašem celkovém stavu.

  Nedělá vám dobře vlhko, chlad ani průvan. Nejste taková odolní, jak si o sobě myslíte. Máte tendenci nemoci přecházet. Blíženci jsou náchylní na bronchitidu, záněty trávicího traktu i revmatismus. Vhodným sportem je pro vás plavání, stravu zas doplňte o jogurty, křen a kopřivový čaj.

   

 • 4.

  Rak

  horoskop
  Čím je rak starší, tím je na tom zdravotně lépe. Souvisí to s vaší citlivou povahou, která vás v mládí dostávala do nepříjemných situací.

  Vaše plachost se odráží na poruchách trávení, nebo spíše vylučování, ale také na bolestech hlavy.

  Ženy mají často problémy s prsy, proto by neměly zanedbávat vyšetření. Tělu také dodávejte fluor, aby se vám nevytvářelo tolik zubních kazů.

   

 • 5.

  Lev

  horoskop
  Král zvířat je známý svou energií, která souvisí i se zdravím. Z nemocí se díky ní rychle dostanete a téměř žádné vás netrápí chronicky.

  Právě naopak, onemocníte často nečekaně, i horečky dostanete ze dne na den. Pozor si dávejte na srdeční onemocnění a bolesti páteře. Problém vám dělají i těžká jídla, které zatěžují žlučník a slinivku.

  Nejlepším lékem je pro vás spánek, během kterého opět načerpáte energii. Potřebujete vitamíny, ale dost to podceňujete a nechce je brát v tabletách. Řešením je dopřát si vyváženou a bohatou stravu.

   

 • 6.

  Panna

  horoskop
  Panny jsou citlivé na povětrnostní změny, které vám způsobují pokles nálady i bolesti hlavy.

  Všechny stresy prožíváte přes trávicí trakt. Střeva vám pracují velmi nevyrovnaně. Celkově je vaše tělesná schránka slabá, je pro vás vhodné posilovat, abyste nepůsobili tak křehce. Jezte častěji a méně, nezapomínejte na vitamin B.

   

 • 7.

  Váhy

  horoskop
  Téměř vždy dokážete blížící se chorobu na sobě odpozorovat. Pro Váhy je totiž typické, že vás pár dní před propuknutím virózy bolí hlava. A ta vás věru nebolí často.

  Problémy máte spíše s kožními chorobami, které vám často způsobuje dlouhodobé užívání léků.

  Typické jsou pro vás záněty močového měchýře a bolest v oblasti vaječníků. Napravit to může lipový a heřmánkový čaj. Míváte narušenou rovnováhu kyselin a zásad, proto zkuste jedlou sodu.

   

 • 8.

  Štír

  horoskop
  Štíři jsou více než kdokoli jiný náchylní na pohlavní choroby! Navíc pro vaši povahu jsou typické milostné avantýry, takže si o problémy doslova koledujete.

  Kromě těchto problémů pozor i na měchýř a konečník. Dále u vás nejsou výjimečné nosné polypy a celkově dýchací problémy. Největším problémem je však vaše duševní zdraví. Pokud vás v dětství rodiče nevedli citlivě, mohli jste si vytvořit trauma na celý život.

  Protože ačkoli jste navenek silní, uvnitř to tak docela není. Do jídelníčku zařaďte bazalku a jablečník. Ve vyšším věku můžete mít sklony k tloustnutí, proto jezte zdravou stravu.

   

 • 9.

  Střelec

  horoskop
  Toto znamení se spojuje s dolní částí těla, tedy s hýžděmi, bedry, stehny či kříži. Pokud máte někdy úraz, většinou je to právě v těchto částech těla.

  Nemoci rádi léčíte léky, vezmete si jakýkoliv, jen aby se vám ulevilo. Potom však můžete mít oslabenou játra, o čem ani nevíte, protože ta nebolí.

  Přes játra se však filtruje krev, a pokud to podceníte, můžete mít ve vyšším věku problémy se srdcem a cévami.

  Měli byste pít hodně různých minerálek, vyhýbat se kořeněným jídlům a pít bylinné čaje, které podporují trávení.

 • 10.

  Kozoroh

  horoskop
  Pokud jste se narodili v tomto znamení zvěrokruhu, nehrozí vám žádné náhlé nemoci. Naopak onemocnění u vás vznikají pomalu a léčíte jejich dlouhodobě.

  Typickým příkladem toho je revma, která kozorožce postihuje poměrně často. Máte také citlivé uši, proto dávejte pozor, abyste ve stáří zcela neohluchli. Často míváte problém s nohama, snadno se vám lámou kosti nebo vás trápí kolena. Okolí vás často považuje za hypochondry, protože se neustále na něco stěžujete. Přestaňte být neurotičtí a ztratí se i vaše potíže s trávením.

  Obecně se Kozorozi dožívají vysokého věku, aby to tak bylo i u vás dodávejte organismu ovocné a zeleninové šťávy a doplňte stravu o vápník a fosfor.

   

 • 11.

  Vodnář

  horoskop
  Vodnáři žijí v rychlém tempu a do všeho se pouštějí s nadšením.

  Můžete být proto náchylní na žaludeční problémy, dušnost a hrozí vám i omdlévání. Ženy narozené v tomto znamení mají často problémy s křečovými žilami.

  Máte špatný krevní oběh, proto vás trápí studené ruce a nohy. Pozor si dávejte i na oči, které jsou citlivé na infekce a záněty. Do jídelníčku zařaďte více ovoce a zeleniny, zejména v syrovém stavu a začněte cvičit, i když vám fyzické aktivity nejsou příliš po chuti.

   

 • 12.

  Ryby

  horoskop
  Citlivé Rybky mají často sklony k pesimismu, které řeší s pohárkem v ruce.

  V tomto znamení je narozených nejvíce alkoholiků! Abstinence vám prospěje. Přestane vás trápit vnitřní třes a zlepší se vám trávení. Kromě toho máte špatné držení těla a náběh na ploché nohy.

  Potřebujete dostatek železa, zvláště po menstruaci. Chybí vám i jód, který si můžete doplnit rybami a minerálkami.

Autor: neo

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Karolína TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz