Jídla a nápoje lásky: Jak si přičarovat vztah na celý život

/
 • (profimedia)
  19. února 2018 ● 14:09

  Netopýří krev, prášek z rohu nosorožce, vývar z kozlích varlat či mozek kocoura. Takto vypadají exotické ingredience, které se do nápojů lásky používaly v dávných dobách. Po milostném žáru touží lidstvo stále. Naštěstí netopýry už kvůli tomu neloví, ba ani mandragoru nekope. Afrodisiaka ale opravdu existují. Jaká jídla budí vášeň a z čeho vyrobit nápoj lásky dnes?

 • 1.

  Zelenina

  Už Řekové a Římané znali afrodiziakální schopnosti chřestu. Mezi jeho největší konzumenty patří Francouzi, možná právě proto jsou považováni za věhlasné milovníky. Celer pak obsahuje vysoké množství hořčíku, jenž zvyšuje potenci a je nejsilnějším afrodiziakem pro muže. Podobnými účinky se vyznačuje také petržel.

 • 2.

  Ovoce a semínka

  Hroznové víno, broskve, maliny, ananas, fíky, datle a hlavně jahody. Ty jsou často nazývány královským ovocem či „plody Venušinými“. Mandle, pistácie i dýňová semínka jsou pak dostupným zdrojem zinku, který dodává sexuální energii. V rakouském Štýrsku, kraji proslaveném pěstováním dýní, nosí venkované po kapsách dýňová jadérka a louskají je během dne. Říká se jim „štýrská viagra“.

 • 3.

  Ryby a mořské plody

  Mušle, korýši, langusty a krevety jsou zaslouženě považovány za afrodiziakální pochoutku, ale čerstvá ryba také není špatná. Japonci přísahají na suši, hitem jsou mladí úhoři, které za afrodisiakum považovali už Římané.

 • 4.

  Koření, med a čokoláda

  Koření působí dráždivě a povzbuzuje naše smysly k aktivitě. Povzbudivě působí pepř, šafrán, vanilka, skořice a muškátový oříšek. Milostné vzrušení podpoří kořen ženšenu a zázvor. Také med patří k nejstarším afrodisiakům vůbec. Medovina byla také nápojem novomanželů, odtud také pochází anglický název líbánek „honeymoon“. Čokoláda pak uvolňuje do těla endorfin – hormon štěstí a pohody, také obsahuje aminokyselinu fenyletamin, který funguje jako přirozené antidepresivum a povzbuzuje i libido.

 • 5.

  Elixír lásky

  Budete potřebovat: 1 l vodky nebo bílého rumu, koriandr, celu skořici, tymián, vanilkový lusk a muškátový květ.

   

  Postup:

  Všechny ingredience smíchejte s alkoholem a nechte 14 dní louhovat. Pak zceďte, smíchejte s cukrovým sirupem a podávejte vždy, když budete chtít probudit touhu.

   

 • 6.

  Kouzlo přitažlivosti

  Budete potřebovat: 1 lžíci semínek kopru

   

  Postup je jednoduchý.  Semínka stiskněte v dlani a představujte si svůj cíl, pak je vsypte do teplé lázně a nechte působit přibližně půl hodiny. Po lázni se už nesprchujte, pouze osušte. Tato lázeň má velmi silně podporovat erotickou přitažlivost.

 • 7.

  Kouzelný parfém

  Budete potřebovat: 1 díl citronového oleje, 1 díl pačuli a 6 dílů lihu, několik lístků routy.

   

  Postup:

  Vše smíchejte a nechte týden louhovat. Když budete chtít parfém použít, vykoupejte se v teplé vodě a potřete si jím dělo. Mělo by to zvýšit vaši přitažlivost pro muže.

Autor: neo

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Libuše TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz