Jaro začíná dnes v 17.16! Rituály, díky nimž omládnete!

/
 • Jaro je tu! Minimálně podle kalendáře
  Jaro je tu! Minimálně podle kalendáře (iStock.com)
  20. března 2018 ● 06:00

  Dnes minutu po čtvrt na šest odpoledne začíná astronomické jaro. Slunce vstoupí do znamení Berana a den a noc budou trvat přesně dvanáct hodin. Jarní rovnodennost je čas nových nadějí, začátků a proměn a v astrologii má velký význam! Slunce totiž prochází takzvaným „jarním bodem“, který je začátkem zvěrokruhu. Jaké rituály můžete provádět?

 • 1.

  Svátek čarodějnic a astrologů

  Autor: iStock

  V obřadním kalendáři našich předků patřila jarní rovnodennost ke čtyřem nejvýznamnějším svátkům celého roku. V pohanských časech v době jarní rovnodennosti probíhaly různé slavnosti – slavil se návrat života na Zemi. Vajíčka se pokrývala magickými symboly a probíhaly ceremoniály ohně. Pak se vajíčka věšela doma nad postel a do stájí jako talismany plodnosti. Některé kultury dodnes uznávají jarní rovnodennost za počátek nového roku. 20. březen je jedním z nejdůležitějších dní keltského kalendáře. Svátek jarní rovnodennosti se počítá mezi vedlejší sabaty – Ostara.

 • 2.

  Zasaďte semínko

  Autor: iStock

  Bude vám stačit obyčejné semínko trávy nebo jarního osení. Budete k tomu potřebovat květináč a zeminu. Nejprve do semínka nebo osení pošeptáte své přání a pak ho teprve zasadíte.

 • 3.

  Vynášení „smrti“ a zbavení se starostí

  Autor: iStock

  Naši předci vynášeli Moranu, kterou oblékli do starých šatů, jež symbolizovaly vše staré, špatné a vše, čeho se lidé chtěli zbavit. Zapálili ji, hodili do vody a nechali odplavat. Dnes si můžete vyrobit figurku, která bude symbolizovat starosti, kterých se chcete zbavit. Figurku pak spalte nebo hoďte do vodního proudu.

 • 4.

  Vyjádřete úctu duchům

  Autor: iStock

  Spojte se s přírodou a vyjádřete úctu krajině kolem vašeho bytu či domu. Přírodním duchům darujte například polodrahokam nebo vonný dým. Můžete také vyrobit krmítko, které zavěsíte za okno nebo pověsíte na strom před domem.

 • 5.

  Rituál s vajíčky

  Autor: iStock

  Připravte si vajíčko a obarvěte ho přírodními barvami. Pak na něj napište svoje přání nebo ho do vajíčka zašeptejte. Podržte ho v dlaních, abyste do něj předali svou energii, uvařte ho a snězte.

 • 6.

  Pořiďte si na sebe něco nového

  Autor: iStock

   

  Světlý bod jarní rovnodennosti pro každou ženskou. Rčení „aby vás nepokakal beránek“ totiž doslova znamená, že v tento den by si ženy měly pořídit něco nového na sebe a poprvé si to na sebe obléct právě první jarní den. Ještě to stihnete!

 • 7.

  Očistné rituály – svíčky i popíjení vína

  Autor: iStock

  Dnes se probouzí k životu oheň, odvaha a vášeň. Proto byste měli rituálně zapálit ohně (nebo aspoň svíčky) a tančit kolem nich v kruhu. Je to skvělá příležitost být s přáteli, radovat se a popíjet červené víno (symbol života a krve) a pojídat čerstvý chléb. Nejprve byste měli připravit prostor a očistit ho pomocí bylinek, například šalvěje či kadidla. Zapálením bílé svíčky spalujete to, co už nepotřebujete. Můžete si napsat seznam a spálit ho.

   

 • 8.

  Očista zvuky

  Autor: iStock

   

  Očistit váš byt nebo dům od starého můžete nejen ohněm, ale taky zvuky. Můžete použít vlastní hlas, ale třeba i tibetské mísy, bubny nebo jiné hudební nástroje. Díky zvukovým vibracím se vám podaří vyčistit každý prostor, který to vyžaduje. Můžete zpívat magické písně nebo jen tak pobrukovat.

   

 • 9.

  Rituál proti únavě

  Autor: iStock

   

  Připravte si čaj proti jarní únavě. Budete k tomu potřebovat 1 list šalvěje, 1 list rozmarýnu, 1 list pelyňku, 2 listy řebříčku, 2 listy třezalky, 3 listy kopřivy. Vařte 3 minuty, pak nechte dvacet minut vyluhovat a pijte 3x denně před jídlem. Proti únavě můžete také nakapat do aromalampy následující směs: 3 kapky santalového dřeva, 3 kapky citronu, 1 kapku růže.

 • 10.

  Rituál pro zkrášlení a omlazení

  Autor: iStock

   

  Právě dnes je nejvhodnější čas na nějakou zkrášlující masku. Vhodná je maska z ovesných otrub, avokáda nebo podbělu. Výživnou masku si můžete připravit taky ze šťávy z okurky smíchané s troškou smetany. Na vlasy si pak dejte šťávu z citronu – budou lesklé a pružné. Vše, co v tento den uděláte pro svoji krásu, bude několikanásobně efektivnější.

   

   

   

   

   

   

   

   

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Irma TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz