Tajemství vaší intuice. Jak ji v sobě objevit a naslouchat jí?

/
 • (iStock)
  24. března 2018 ● 06:00

  Kolikrát v životě jste už cítili, že jste měli něco udělat právě v tom či onom okamžiku, ale neudělali jste to? A možná jste toho pak litovali. Naslouchat své intuici a dát na ni, to je umění, kterému bychom se měli znova naučit. Díky intuici totiž lépe zvládneme životní situace. Jak na to?

 • 1.

  Hledejte v sobě přesvědčení, že to umíte

  Autor: iStock

   

  My všichni v sobě nosíme tuhle schopnost. Intuice není ničím, co by bylo jen pro vyvolené. Ovšem jen vyvolení dokážou svou intuici objevit a brát ji jako svého rádce. Náš život je tvořen okolnostmi, vztahy a vším, co prožíváme. Ovšem intuice a víra v sebe sama je to nejlepší, čeho se můžeme skutečně pevně držet. Jakmile si přiznáme, že tuhle schopnost v sobě máme od narození, umožní nám to posunout se dál a začneme i sami sobě důvěřovat.

   

 • 2.

  Přestaňte obviňovat minulost, ať byla jakákoli

  Autor: iStock

   

  Spousta lidí říká, že jejich dětství nebylo dokonalé. Jiní mají na minulost krásné vzpomínky. Naučte se milovat a přijímat své rodiče za to, kdo jsou a buďte vděční za to, co všechno pro vás udělali. Přestaňte je obviňovat a žijte si svůj vlastní život. Udělejte všechno pro to, abyste se zbavili vašich dětských ran nebo zranění, k nimž došlo v minulosti. Když to neuděláte, bude se to s vámi táhnout po zbytek života a vy jen těžko otevřete svoje nitro a schopnost důvěřovat intuici.

 • 3.

  Poslouchejte svoje „střevo“

  Autor: iStock

   

  Většina z vás jistě dobře ví, co si pod tím představit. Znamená to, že máte sledovat svůj vnitřní hlas v srdci a ve střevech. Tam najdete odpověď na všechny vaše otázky. Zní to sice jednoduše, ale pokud v životě neustále pochybujete, neposunete se vpřed a vaše střevo začne zakrňovat. Máte něco udělat a signály těla vám říkají něco jiného než váš mozek? Poslechněte střevo, protože to má vždycky pravdu. Jakmile se rozhodnete jinak, ztratíte více času a ve finále se budete trápit tím, proč jste to hloupé rozhodnutí udělali.

   

 • 4.

  Meditujte na všech možných místech

  Autor: iStock

   

  Zdá se to možná jako bláznovství, ale meditací se dostanete blíže ke své intuici. A nemusíte meditovat v klášteře, klidně i venku na lavičce, doma na polštáři nebo v čekárně u lékař či v parku při venčení psa. Jsou to místa, kde se cítíte v bezpečí a v pohodě a dokážete se tak naladit na to, co je uvnitř vás. Pravidelná meditace udržuje vaši intuici zdravou a aktivní.

   

 • 5.

  Odpusťte si a přestaňte se kritizovat

  Autor: iStock

   

  Všichni máme nějakou vlastní metodu, jak sami sebe poškozovat – ať už je to izolování, strach, úzkost či slepá oddanost. Nejhorší věc, kterou ale děláme sami sobě, je to, že zůstáváme v našich přesvědčeních, že nejsme něčeho hodni. Musíme se přestat obviňovat a musíme odpustit sami sobě. Místo toho naplňme prostor láskou a všímavostí.

   

 • 6.

  Všímejte si svých snů

  Autor: iStock

   

  Vaše podvědomí je často hlasem vašeho nejvěrnějšího a nejvyššího „já“, tedy i vaší intuice. A může k vám hovořit ve sny pomocí symbolů. Ve snu můžete dokonce požádat o odpovědi na konkrétní otázky a mít na nočním stolu papír a tužku, abyste si odpovědi mohli zaznamenat. Tím, že se naladíte na své sny, naučíte se interpretovat i své osobní emoce a stanete se mnohem intuitivnějším.

   

   

   

   

   

   

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Volejte
906 70 70 80

nebo mi pošlete SMS ve tvaru
VESTBA Libuše TEXT na 904 30 45

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz