Jabloň střeží tajemství hvězdy, a to ve svých plodech. Nejen, že je jablko symbolem života, ale také se používá k věštění. Každý z členů rodiny při štědrovečerní večeři si rozkrojil své jablko a podle vyobrazení v rozkrojení poznal svůj osud.

Jestliže se objevila hvězdička, mohl se radovat, poněvadž to znamená zdraví a štěstí. Samotná hvězda je totiž už od dávných časů pokládána za velmi mocnou, protože může ovlivňovat osudy lidí. Pokud se však objevil křížek, znamenalo to smůlu, velké neštěstí, nebo dokonce smrt. Zkažená semínka pak věštila nemoc.

Jablka a Jabloně jsou mocným nástrojem domácí magie. Pokud chcete používat pro čarování jablka z vlastní jabloně, ozdobte o zimním Slunovratu jabloňové větvičky bílými stuhami, jablka z takových větví jsou pro čarování nejvhodnější.

Jablečné ochranné kouzlo

Pokud vám někdo stále ubližuje, nebo škodí, třeba i neznámý člověk – vezměte jablko do levé ruky, do dlouhé jehly navlékněte zelenou nit, kterou po navlečení namočte ve slané vodě s rozdrceným pepřem.

Jablko pětkrát prošijete ze strany na stranu. Při tom celou dobu říkejte ,, Spravedlnost Tobě šiju, jablkem tím já Tě biju“ Jablko potom vložte do kovové nádoby s octem a to celé ještě před západem slunce zakopejte – nejlépe na kopci. Nikomu o tom neříkejte.