Magie a tajné vědy od věků přitahují ty, kterým osud nadělil do vínku nejen hloubavost, ale také pocit osamění, odcizení, odlišnosti, zkrátka pro mnoho lidí nemusí být jaro zrovna nejlepším obdobím.

Máte pocit, že se právě k vám stahují všechny bědy světa a slunce je jako prst, který na vás míří a vyhání vás z bezpečného úkrytu šera? Důležité je nepodlehnout a jaro může být i docela snesitelné. Co vám pomůže?

Zvířata

No ano, zvířata, pokud k nim nemáte vysloveně odpor nebo alergii, vyhledejte společnost zvířat. Jim jaro energii přináší a není důvod, proč by se s vámi o ni nepodělila. Ideální je vzít psa a vypadnout na několikahodinovou vycházku. Bahnu se nevyhnete, ale přijdete na jiné myšlenky. Osamělé bloumání příměstskými svahy plnými odpadků naopak důrazně nedoporučuju.

Příroda

Rostliny dokáží depresi také zahnat spolehlivě. Pokud vás venkovní nelad příliš deprimuje, vytvořte si dokonalou zahradu doma a počkejte na teplé dny v ní.

Mějte plán

Naděje je to, co potřebujete. Naplánujte si, co budete dělat, až se oteplí. Vykreslete to ve své fantazii pěkně podrobně, kam pojedete, jaké byliny nasbíráte, koho navštívíte. Nemyslete na nepříjemné věci, zkuste si počátek léta představit jako cíl, ke kterému míříte, a napřete síly k jeho dosažení. Uteče to.

Komunikujte

Vybočit ze zaběhaného stereotypu může mít někdy očistný účinek a možná, že i když si připadáte velmi osamělí, je to jen váš pocit. Není nutné potkat nového člověka, stačí začít mluvit „jinak“ s těmi, které už znáte. Možná, že rodiče nejsou tak zabednění, sourozenci tak nesnesitelní a partneři tak lhostejní, jak jste si mysleli. V nouzi člověk pozná nejen přítele, ale může najít i cestu, kterou před tím neviděl.