Neděle 19. května 2024
Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek
Oblačno, bouřka 20°C

Ideální čaj pro zdraví na základě vašeho znamení. Tyhle vám prospějí!

/
 • (istock.com)
  12. června 2021 ● 06:00

  Kdo by neměl rád šálek dobrého čaje? Snad jen ti, co preferují výhradně kávu. Ale i kafaři si čas od času dopřejí kvalitní čaj. Věděli jste ale, že některé druhy čajů jsou pro vaše sluneční znamení vhodnější než jiné? Správně vybraný čaj totiž může prospět vašemu fyzickému či psychickému zdraví.

  Až tedy příště vhodíte do vroucí vody čajový sáček, nebo nasypete do čajového sítka sypaný čaj, zamyslete se nad tím, jestli vybíráte dobře. Co říká astrologie a jaký čaj doporučuje vašemu znamení?  

 • 1.

  Beran

  Beran

  Rooibos nebo meduňkový

   

  Astrologové doporučují Beranům čaj rooibos, který je známý jako červený čaj. Považuje se za léčivý čaj především pro játra. Játra jsou „semenem“ hněvu a Berani mají horkou povahu. Proto by měli pít právě ten. Rooibos navíc neobsahuje kofein, což je dobrá věc pro přirozeně ohnivého a energického Berana. Berany taky často bolí hlava, proto by měli pít čaje na uklidnění, například z meduňky či měsíčku.

   

  Video
  Video se připravuje ...
  Astroložka Boháčová: Obecná charakteristika znamení - Beran • Videohub

 • 2.

  Býk

  Býk

  English breakfast či mateřídouškový

   

  Býci jsou lidé, kteří milují luxus. Anglická snídaně odpovídá jejich elegantním chutím a dává jim možnost přidat i mléko a cukr, pokud si přejí. Na rozdíl od Berana jsou Býci znamení, které kofein snesou. Býci jsou zdraví a silné a většinou je nemoci netrápí. Někdy mívají ale zažívací problémy, takže je pro ně vhodný čaj z mateřídoušky, jitrocele či pampelišky. Ocení taky ovocné čaje z pomerančové kůry.

   

  Video
  Video se připravuje ...
  Astroložka Boháčová: Obecná charakteristika znamení - Býk • Videohub

 • 3.

  Blíženci

  Blíženci

  Mátový nebo meduňkový

   

  Vzdušné znamení zvěrokruhu, Blíženci, je „energické a plné elánu,“ stejně jako máta peprná. Navíc máta peprná má lehkou a pikantní chuť, která Blížencům vyhovuje. Čaj z máty dělá taky době jejich trávení, které je často trápí. Na zklidnění je pro ně nejvhodnější čaj z kozlíku lékařského nebo meduňky, na dýchací potíže je nejlepší lněné semínko.

   

   

  Video
  Video se připravuje ...
  Astroložka Boháčová: Obecná charakteristika znamení - Blíženec • Videohub

 • 4.

  Rak

  Rak

  Heřmánkový nebo zázvorový

   

  Kdo jiný by měl intenzivně usrkávat z útulného šálku heřmánkový čaj, než Raci? Tito lidí mají citlivou povahu, která se projevuje hlavně na jejich psychice. Potřebují proto útěchu a uklidnění. Šálek před spaním heřmánkového čaje je přesně to, co tihle starostliví Raci na konci dne potřebují. Citlivá povaha má vliv i na trávení, takže by měli v případě potíží popíjet zázvorový čaj nebo čaj z třezalky. Gynekologické problémy zmírní kontryhelový čaj.

   

  Video
  Video se připravuje ...
  Astroložka Boháčová: Obecná charakteristika znamení - Rak • Videohub

 • 5.

  Lev

  Lev

  Ibiškový nebo kopřivový

   

  Lvi jsou ovládaní Sluncem, takže někdy potřebují ochladit. Jakýkoli ledový čaj to dokáže, ideální je pak ledový ibiškový čaj. Lvi by měli také hodně pečovat o svoje srdce, takže dalším vhodným čajem je kopřivový čaj. Vysoký krevní tlak pak pomůže snížit arnikový čaj.

   

   

  Video
  Video se připravuje ...
  Astroložka Boháčová: Obecná charakteristika znamení - Lev • Videohub

 • 6.

  Panna

  Panna

  Jasmínový nebo levandulový

   

  Panny chtějí, aby jim čaj nejen chutnal, ale aby byl i smyslovým zážitkem. Jasmínový čaj nejen skvěle chutná, ale také úžasně voní. Vůně jasmínu může zmírnit napětí, které vychází z touhy po dokonalosti a přehnané kritičnosti Panen. Z toho mohou Panny někdy zažívat stres a následně pak trávicí problémy a úzkost. Ty zmírní anýzový či levandulový čaj.

   

  Video
  Video se připravuje ...
  Astroložka Boháčová: Obecná charakteristika znamení - Panna • Videohub

 • 7.

  Váhy

  Váhy

  Zelený nebo urologický

   

  Zelený čaj je ideální pro Váhy, které hledají rovnováhu, protože jim dodá omlazující energii. Obsahuje také trochu kofeinu, ale ne příliš mnoho, a spoustu antioxidantů pro zdraví. Klidné Váhy snášejí těžko stres, což se může projevit potížemi s ledvinami. Proto je pro ně vhodný také urologický čaj. Stres pak zmírní detoxikační kopřivový čaj.

   

   

  Video
  Video se připravuje ...
  Astroložka Boháčová: Obecná charakteristika znamení - Váha • Videohub

 • 8.

  Štír

  Štír

  Masala chai nebo pelyňkový

   

  Štíři by měli pít masala chai. Je pikantní, robustní a chuťový profil je intenzivní, stejně jako jsou komplikovaní Štíři. Jde o čaj se směsí koření původem z Indie, nejčastěji se používá koření jako kardamon, zázvor, hřebíček, pepř či skořice. Tento čaj má podle ajurvédy léčivé a stimulační účinky a podporuje trávení.  Štíry často trápí také močové cesty, což pomůže zmírnit čaj pelyňkový čaj nebo čaj s ostružinovým listím.

   

  Video
  Video se připravuje ...
  Astroložka Boháčová: Obecná charakteristika znamení - Štír • Videohub

 • 9.

  Střelec

  Střelec

  Bengal spice nebo pampeliškový

   

  Střelcům prospěje zcela určitě čaj z bengálského koření, který je hřejivý a silně kořeněný. I ten je vyroben ze směsi bylin a bengálského koření, kterému dominuje skořice, černý pepř, zázvor a muškátový oříšek. Může být jemně aromatizovaný vanilkou. Dobře chutná s mlékem. Tento čaj má spoustu zdravotních výhod, hlavně proti bakteriálním a plísňovým infekcím, což je dobrá zpráva pro Střelce, kteří bývají náchylní ke střevním infekcím. Mívají taky potíže s trávení a pocitem přesycenosti – jejich žaludku prospěje také pampeliškový nebo mateřídouškový čaj.

   

  Video
  Video se připravuje ...
  Astroložka Boháčová: Obecná charakteristika znamení - Střelec • Videohub

 • 10.

  Kozoroh

  kozoroh

  Earl Grey nebo fenyklový

   

  Kozorozi jsou workoholici a jen tak se z ničeho nesloží. Milují taky klasiku a nadčasovost. Proto k nim pasuje earl grey, který jim dodá energii na celý den.  Navíc má spoustu kofeinu, který těmto pracantům pomáhá dokončit každou práci. Kromě toho jim svědčí čaj z černého bezu, šalvěje či fenyklu, kterým podpoří trávení.

   

  Video
  Video se připravuje ...
  Astroložka Boháčová: Obecná charakteristika znamení - Kozoroh • ABL

 • 11.

  Vodnář

  Vodnář

  Bílý nebo bezový

   

  Bílý čaj je jemný a lehký, minimálně zpracovaný, což Vodnáři ocení. Navíc obsahuje i trochu kofeinu, což je dobré pro někdy rozptýleného Vodnáře. Vodnáři hodně pracují a málo odpočívají, proto by mívají časté křeče v nohách a problémy s křečovými žílami. Preventivně by měli pít čaj z černého bezu nebo echinacei.

   

  Video
  Video se připravuje ...
  Astroložka Boháčová: Obecná charakteristika znamení - Vodnář • Videohub

 • 12.

  Ryby

  Ryby

  Levandulový nebo koriandrový

   

  Ryby jsou citlivé a zasněné, proto je pro ně vhodný levandulový čaj, který uklidňuje. Pro Ryby může být někdy těžké obstát v těžkých životních situacích, a levandule je známá tím, že zlepšuje náladu, uklidňuje a pomáhá usnout. Ryby mívají také problémy s látkovou výměnou, proto by měly preventivně popíjet zázvorový nebo koriandrový čaj.

   

  Video
  Video se připravuje ...
  Astroložka Boháčová: Obecná charakteristika znamení - Ryba • Videohub

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci

Čínské štěstíčko

Klikněte a rozlomte!

Další štěstíčko
Zavřít
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz