Neděle 21. dubna 2024
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Místa, kde řádí duchové: Strávili byste v nich noc?

/
 • Objevte místa, na kterých již několik svědků spatřilo nadpřirozené bytosti.
  Objevte místa, na kterých již několik svědků spatřilo nadpřirozené bytosti. (profimedia.cz)
  7. března 2015 ● 06:00

  Každý z nás už se určitě někdy ocitl na místě, kde mu nebylo úplně dobře. Ať už šlo o hřbitov, nebo třeba stovky let chátrající  zříceninu. Z těchto míst ale mrazí v zádech téměř každého, kdo je navštíví, protože prý v nich duchové pravidelně pořádají své noční reje.

 • 1.

  Londýnský Tower

  Tower of London
  Tower of London
  Autor: shutterstock.com
  Jedna z nejstarších a nejznámějších budov na světě, slavný Tower, který se nachází uprostřed anglického Londýna, může být podle všeho také tou nejstrašidelnější. Může za to samozřejmě vysoké množství vražd, poprav a mučení, ke kterým v této pevnosti docházelo po celých 1000 let – od doby, kdy byla postavena.

   

  Jedné zimní noci v roce 1957 byl towerský strážný vyrušen silným nárazem do střech jeho strážnice. Když vyšel ven, aby se podíval, co se stalo, uviděl bílou beztvarou postavu na vrcholu jedné z towerských věží. V ten moment si uvědomil, že je 12. února, tedy den, kdy byla v roce 1554 popravena anglická královna Jane Grey.

   

  Nejznámějším duchem Toweru je ale bezesporu duch Anny Boleynové, druhé manželky krále Jindřicha VIII., kterou nechal právě její královský manžel stít za údajnou velezradu, a to v roce 1536. Její duch byl spatřen při mnoha příležitostech, většinou jako bloudící žena, která nese svou setnutou hlavu bledých rukou.

 • 2.

  Roosevelt Hotel

  Roosevelt Hotel
  Roosevelt Hotel
  Autor: shutterstock.com
  V roce 1927 byl na Hollywood Boulevard otevřen Roosevelt Hotel – jeden z nejslavnějších hotelů v Los Angeles a současně jedno z nejstrašidelnějších míst na světě. Dlouho fungoval jako hotel, ve kterém se přednostně ubytovávaly ty největší světové hvězdy stříbrného plátna.

   

  Z duchů zde nepotkáte jen tak někoho. Tím nejznámějším je totiž duch slavné herečky Marilyn Monroe, jejíž záhadný odraz v zrcadle byl několikrát spatřen v pokoji 229. Lidé ji také mnohokrát viděli tančit v hotelové hale. Kromě Marilyn však mluví svědci zhruba o dalších 30 duších, kteří se podle všeho objevují všude po hotelu.

 • 3.

  Salliein dům

  Sallie House
  Sallie House
  Autor: shutterstock.com
  Uprostřed amerického Kansasu se nachází dům, do kterého se dobrovolně nastěhuje asi jen málokdo. Od roku 1992 do roku 1994, tedy pouhé 2 roky, zde žili Debra a Tony Pickmanovi se svou malou dcerkou, která si v domě našla imaginární kamarádku jménem Sallie. Současně se ale manželům Pickmanovým děly těžko vysvětlitelné věci, které napovídaly tomu, že rodina sdílí svou nemovitost s nadpřirozenou bytostí.

   

  Kromě obrázků na zdi, které se samovolně otáčely vzhůru nohama, a rozpouštějících se voskových svící se hlavním terčem útoků stával především Tony. Sám ducha malé holčičky několikrát spatřil a nacházel na svém těle nevysvětlitelné škrábance a popáleniny. Když se ducha pokusil jednou nakreslit, poznala v něm jeho dcerka svou imaginární kamarádku Sallie.

 • 4.

  Bojiště u Gettysburgu

  Gettysburg
  Gettysburg
  Autor: shutterstock.com
  Není divu, že mezi nejstrašidelnější místa na světě patří také gettysburské bojiště, kde se udála jedna z nejkrvavějších bitev americké občanské války. Padlo v ní přes 8000 vojáků z obou stran a přes deset tisíc dalších jich bylo zmrzačeno či zraněno.

   

  Právě na tomto bojišti celá řada svědků viděla a především slyšela duchy, sténání raněných lidí a střelbu – typické zvuky válečného konfliktu. Návštěvníci území přísahali, že duchy padlých vojáků nejen viděli, ale dokonce s nimi také mluvili. Jednu z těchto nadpřirozených "rekonstrukcí" bitvy se dokonce v roce 2001 podařilo nahrát. Těžko ale soudit, zda se jedná o autentickou nahrávku nadpřirozených bytostí, nebo o podvod.

 • 5.

  Sanatorium Waverly Hills

  Waverly Hills sanatorium
  Waverly Hills sanatorium
  Autor: shutterstock.com
  Sanatorium Waverly Hills v americkém státě Kentucky je považováno za nejstrašidelnější místo na planetě vůbec. Otevřeno bylo v roce 1910 a vždy sloužilo k léčbě pacientů s tuberkulózou a podobnými nemocemi, které byly běžné na začátku minulého století. Za dobu fungování sanatoria zde umřelo více než 63 tisíc pacientů. To se spojuje se záhadnými a děsivými událostmi.

   

  Podle dokumentů byla péče o pacienty značně zanedbávána a hraničila často až s týráním. Na pacientech navíc byly údajně prováděny pochybné experimenty. Právě tyto události vedly k tomu, že se v chátrajícím sanatoriu Waverly Hills často objevují tajemné postavy a stíny a ozývají se zoufalé výkřiky a usedavý pláč, který se nese opuštěnými chodbami sanatoria.

Autor: red

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci

Čínské štěstíčko

Klikněte a rozlomte!

Další štěstíčko
Zavřít
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz