Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 8°C

Květiny podle měsíce narození: Co řeknou o vaší povaze? Otestujte se!

/
 • Jste polní kytka nebo hrdý karafiát?
  Jste polní kytka nebo hrdý karafiát? (archiv)
  19. července 2016 ● 08:00

  Narcis, karafiát, růže... která květina patří k vašemu měsíci a co vypovídá o vás i o tom, jakým způsobem se zamilováváte? 

 • 1.

  Leden - Karafiát

  Stejně jako karafiát, vyzařujete hrdost a sebedůvěru, Nemusíte se snaží splynout s davem, jste jedineční a nevadí vám, když jste středem pozornosti. I když nevypadáte děsivě, většina lidí ví, budete tvrdým soupeřem, kterého je těžko zlomit. Jste osoba plná rozporů a to mnohé fascinuje, nevejdete se do žádné "škatulky".
  Jste inteligentní a přemíšliví, a v současném světě se dobře uplatníte.

  Pozor na ale na aroganci a přílišnou tvrdost. 

 • 2.

  Únor - Fialka


  Jste pořád plní víry a nadějí, které jen tak neopustíte. Jste velmi loajální ke svým přátelům a rodině. Dokonce i když víte, že nemají pravdu, zastáváte se jich před ostatními. Berete vážně své závazky vážně a správné věci děláte samozřejmě a nepovažujete je za zásluhu. 
  Umíte ostatním také dobře poradit, zejména proto, že se dokážete poučit ze svých zkušeností. Dokážete se poučit z chyb a vaší devizou je zdravý "selský" rozum. 

  Pozor, ne vyždycky zkušenost pro posouzení situace stačí.

 • 3.

  Březen - Krokus


  Stejně jako krokus jste stále svěží a radujete se z kažhého nového dne, každý den je pro vás výzva. Neudržíte v sobě dlouho zlost a i když vám něco zlomí srdce, zvednete se a jdete dál.

  Krokus je symbolem nešťastné lásky a vy první přiznáte, že jste takovou zažili, toužíte po něčem nedosažitelném. Na druhé straně mnozí touží po vás a vy je přehlížíte. Je to však jen otázka času, nakonec dosáhnete lásky i úcty.

 • 4.

  Duben - Hrachor vonný

  Stejně jako hrachor vonný, jste prostý člověk, nemáte rádi komplikace a ty, kdo škodí ostatním. Znáte dobře své priority a jste taktní a dobře vychovaní, i když říkáte něco nepříjemného, dokážete to říct tak, abyste nezranili. Chcete, aby se všichni ve vaší společnosti cítili dobře. Také toužíte vyniknout, ale nenásilně, a vaším nekonfliktním způsobem se vám to daří.

  Pozor ale, aby se z vás nestal manipulátor.

 • 5.

  Květen - Konvalinka


  Máte schopnost pociťovat štěstí, které v moderním světě mnohýn chybí. Chráníte své blízké, hluboce se zajímáte o ty, které milujete, dokonce tolik, že upřednosťnujete jejich zájmy před svými. 
  Konvalinka je květinou lásky a je dost pravděpodobné, že vy svou šťastnou a klidnou lásku prožíváte, navíc máte schopnost pomoci navazovat šťastné vztahy i ostatním.  

 • 6.

  Červen - Růže


  Jste vděční a velkorysí, vaše láska je nesobecká, milující a starostlivá. Prožíváte silné emoce, žijete intenzivně a vaše osobnost má hloubku. Dokážete projevit soucit a moudrost, jste oddaní a vyrovnaní, přístav pro ty, kdo potřebují lásku a pomoc. 

 • 7.

  Červenec - Zvonek


  Jste nekonfliktní a život neberete příliš vážně. Věříte v dobrou náladu a smích, starosti jste schopni hodit za hlavu. Možná se na vás ostatní někdy trochu zlobí, ale dokážete je odzbrojit svou dobrou náladou a roztomilostí. 

  Máte otevřené srdce a svobodného ducha. Jste připraveni na lásku, když potkáte tu správnou osobu. Chvíli vám trvá, než si vyberete toho pravého, ale pokud to nastane, jste mu věrní. 

 • 8.

  Srpen - Vlčí mák

  Jste velmi energiční, ale dokážete i odpočívat. Mák symbolizuje dramatické zvraty, které jste ve svém životě prožli, a přináší do vašeho života náhle životní změny, ale také velkou fantasii. 
  Jste trochu přelétaví, ale dokážete se koncentrovat, když je potřeba a to je tajemství vašeho úspěchu.  

 • 9.

  Září - Poměnka


  Máte úžasnou paměť, pamatujete si drobné detaily, máte však sklon idealizovat si minulost, vzpomínát na staré dobré časy. 

  Věříte v lásku, a jste plní nadějí. Doufáte, že všechno bude mít šťastný konec, pokud potkáte tu pravdou osobu. A co víc, stávají se vám magické věci, máte velké štěstí a úžasnou vitalitu.  

 • 10.

  Říjen - Měsíček


  Ve svém životě nemusíte ničeho litovat. I když jste zažili krušné časy, dokázali jste si z nich něco vzít a pomohlo vám to dostat se tam, kde jste dnes. Jste vděčni za všechno, co vás v životě potkalo a posílilo.
  Stějně jako měsíček jste trochu rezervovaní a zdrženlivý, ale dokážete se otevřím ve správný čas.  Máte velmi bohatý vnitřní svět, ten ale neukazujete každému a lidé vás někdy mají tendenci zbytečně odsuzovat.  Buď vás pochopí a milují, nebo odmítají. Často vám tajně závidí odvahu, ale nepřiznali by to. 

 • 11.

  Listopad - Chyzantéma


  Překypujjete veselím a optimizmem, svět vidíte jako utěšené místo, kde je spousta radosti pro každého, kdo chce. 
  Rádi se smějete a umíte každému zlepšit náladu. Jste taky skvělý parťák a kamarád, milostný vztah si však tvoříte pomalu a máte tendenci dlouho ho držet v tajnosti. Obvykle navíc nedáváte najevo svoje city, pokud si nejste jisti, že nějsou vzájemné.  

 • 12.

  Prosinec - Narcis


  Stejně jako narcis jste krásný a elegantní a víte to o sobě, vaše přítomnost rozsvítí každou místnost. Narcis je navíc symbolem nového začátku a i vy rádi otevíráte nové kapitoly ve svém životě, začínáte znovu a s čistým štítem. Nemáte v sobě žádnou hořkost a nelitujete minulosti.

  Samozřejmě v narcisu je i trocha sebelásky, takže se snažte krotit svou ješitnost, i když jste sami se sebou spokojeni. 

   

Autor: neo

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Lea

Další věštci

Čínské štěstíčko

Klikněte a rozlomte!

Další štěstíčko
Zavřít
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz