Neděle 3. března 2024
Svátek slaví Kamil, zítra Stela
Oblačno 11°C

Naučte se číst z obličeje: Kulatá tvář svědčí o dobré intuici, oválná o výbušnosti

/
 • Fotografie
  Fotografie (internal)
  14. září 2016 ● 06:00

  Věříte, že ten, kdo má oči blízko u sebe, je záludný jako liška nebo člověk s velkým nosem ve tvaru bambule hodně pije? Ať je to jak chce, naše tvář odráží určité vlastnosti, které jsou podle astrologů posly naší duše. Jak tedy číst v obličeji a podle čeho vůbec obličej rozdělit?

 • 1.

  Dělení tvaru obličeje podle elementů

  ...
  ...
  Autor: Shutterstock

  Astrologové, lékaři i odborníci na geomantii (doslova věštění ze země) a čtení z obličeje už od pradávna používali pět elementů: dřevo, oheň, kov, vodu a zemi. Tyhle elementy mohou být seřazeny několika způsoby. Produktivní cyklus je kreativní, ukazuje, jak každý element vzniká z předcházejícího prvku: dřevo hoří a vytváří oheň. Oheň zase vytváří zemi. Země kov a kov může být roztaven, aby vytvořil vodu. Voda živí a vytváří dřevo. Každý element pak má mnoho charakteristik, jako je barva, roční období, směr i typ obličeje.

 • 2.

  Dřevo

  2999488:gallery:true:true

  Barva: Zelená

  Roční období: Jaro

  Směr: východ

  Typ obličeje: dlouhý, úzký a obdélníkový se širokým čelem a vpadlými spánky. Rovný nos a tenké obočí.

  Tvar obličeje: obdélník

  Dřevo je kreativní, inovativní, přátelské a společenské. Lidé s tímto typem obličeje jsou optimisté, snadno se nadchnou a vždy se dívají raději do budoucnosti. Uvažují logicky, všechno si dobře naplánují, rádi soutěží a milují disciplínu. Jsou velmi zodpovědní a tvrdě pracují. Jsou rození vůdci a mají-li pocit, že je někdo omezuje, dokáže je to rozhodit. Je pro ně typická laskavost, chápavost a velkorysost.

   

 • 3.

  Oheň

  2999490:gallery:true:true

  Barva: červená

  Roční období: léto

  Směr: jih

  Typ obličeje: široká střední část se špičatou bradou, úzké čelo a jiskrné oči, husté vlasy i obočí.

  Tvar obličeje: trojúhelník

  Oheň zahřeje a potěší, ale může také spálit a zničit. Lidé s tímto tvarem obličeje jsou nadšení, odvážní, vášniví, ale taky sobečtí, neklidní a empatičtí. Mívají rychlé a někdy nervózní pohyby těla. Velmi rádi si dávají náročné cíle. Taky rádi riskují a ke štěstí potřebují neustále něco podnikat.

   

 • 4.

  Země

  2999486:gallery:true:true

  Barva: hnědá, žlutá

  Roční období: pozdní léto

  Směr: střed

  Typ obličeje: velký čtvercový nebo obdélníkový obličej, silná čelist, velká ústa a plné rty. Masité uši a nos.

  Tvar obličeje: čtverec

  Lidé tohoto typu jsou trpěliví, čestní, systematičtí a mají smysl pro spravedlnost. Mají rádi rutinu, jsou spolehliví, vyrovnaní, praktičtí a svědomití. Nesnášejí změny a nečekané události. Jsou taky soucitní, trpěliví, ohleduplní a stojí nohama na zemi. Jsou skromní a přátelští, ale mají taky sklony k tvrdohlavosti.

   

 • 5.

  Kov

  2999500:gallery:true:true

  Barva: bílá, zlatá

  Roční období: podzim

  Směr: západ

  Typ obličeje: oválný se širokými lícními kostmi a velkým nosem. Rovné vlasy. Lidé tohoto typu mají často výrazné oči.

  Tvar obličeje: oválný

  Kov symbolizuje obchod, úrodu a úspěch. Máte-li tento typ obličeje, pravděpodobně jste senzitivní, idealističtí, laskaví a kreativní. Můžete být ale taky arogantní, přímočaří, autoritativní a umíte pěkně vybuchnout. Jste ovšem taky starostliví a často trpíte pocitem viny, když něco není podle vašich představ a dokonalé. Těmto lidem se daří v pozicích, kde mají autoritu a zodpovědnost.

   

 • 6.

  Voda

  2999487:gallery:true:true

  Barva: modrá, černá

  Roční období: zima

  Směr: sever

  Typ obličeje: kulatý, široké čelo, výrazné oči, výrazná brada, velké uši a husté vlasy

  Tvar obličeje: kulatý

  Voda může být mírná i divoká. Lidé s tímto tvarem obličeje jsou senzitivní, citliví, flexibilní a emocionální. Rádi pomáhají ostatním, mohou být zasnění, intuitivní, vytrvalí a někdy i tajemní. Umí se přizpůsobit a nemívají problém vyrovnat se s životními nezdary. Užívají si taky rádi lákadel života a jsou velmi štědří.

   

   

   

   

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci

Čínské štěstíčko

Klikněte a rozlomte!

Další štěstíčko
Zavřít
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz