Úterý 27. února 2024
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 11°C

Narodili jste se jako první, prostřední nebo nejmladší dítě? Co to znamená pro váš život?

/
 • Naše budoucí štěstí i problémy začínají v rodině.
  Naše budoucí štěstí i problémy začínají v rodině. (Shutterstock.com)
  26. dubna 2017 ● 16:31

  Rodinné konstelace ovlivňují celý náš život, neseme si je v sobě od útlého věku. Narodili jste se jako prvorozený nebo jako benjamínek? Pravděpodobně to určilo vaši cestu životem. 

 • 1.

  Nejstarší dítě

  Děti běží
  Děti běží
  Autor: iStock

  Pokud jste přišli na svět jako první a tudíž nejstarší dítě, zřejmě jste si užili hodně pozornosti. Po několika letech jste se však o tuto pozornost pravděpodobně začali dělit s dalším sourozencům.


  Právě to podněcuje prvorozené, aby na sobě pracovali, snažili se znovu získat pozornost rodičů. V životě tedy usilují o vedoucí pozici jak v prácic, tak ve vztazích. Prvorození mají rádi věci pod kontrolou, a charakterizuje je organizovaný a odpovědný přístup k životu.


  Prvorození jsou často velmi soutěživí, špatně snášejí kritiku i to, že se musí o svou pozici s někým dělit.

 • 2.

  Prostřední dítě

  ...
  ...
  Autor: Shutterstock.com

  Narodili jste se jako druhé nebo prostřední dítě? Potom vás pravděpodobně rodiče tolik neobskakovali a poučeni výchovou vašeho staršího sourozence vám nechávali víc volnosti.

   

  O pozornost jste ovšem museli bojovat. To vám dala do života dobrou průpravu. Právě díkyi tomu máte výborné řečnické schopnosti a lidi si dokážete velmi rychle získat na svou stranu. Jste samostatná jednotka a dokážete se rychle zorientovat v situaci a dokonce ji i diplomaticky řešit.


  Občas ovšem nevíte, co chcete a nemáte takový „tah na branku“.

 • 3.

  Benjamínek

  ...
  ...
  Autor: iStock.com

  Narodili jste se jako poslední dítě tím pádem jste získali pozornost celé rodiny. Byli jste vnímáni jako někdo, koho je potřeba operovávat i ochraňovat.

   

  Rodiče vás dlouho viděli jako malé dítě. Možná právě proto to čekáte i od ostatních, čekáte, že vám okolí ochotně přijde na pomoc a někdy lidmi i podvědomě manipulujete.  Jste však odvážný a kreativní člověk.

 • 4.

  Jedináček

  ...
  ...
  Autor: iStock

  Pokud jste se narodili jako jediné dítě v rodině, pravděpodobně patříte k sebevědomým a vyrovnaným lidem. Rodiče vám věnovali veškerý čas a pozornost, což pozitivně ovlivnilo i váš život.

   

  Máte ze všeho něco a s každým problémem se dokážete snadno vypořádat. I vy však máte své mouchy. Jelikož jste velký perfekcionista, kladete velké požadavky na lidi a někdy dokážete být pěkně netrpělivý.

Autor: neo

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci

Čínské štěstíčko

Klikněte a rozlomte!

Další štěstíčko
Zavřít
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz