Pátek 29. září 2023
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Polojasno 24°C

Co na vás prozradí obočí? Výrazné mají kariéristé, rovné zas sebevědomí lidé

/
 • (profimedia.cz)
  8. května 2017 ● 12:00

  Obočí dokáže změnit výraz tváře a je důležitou složkou mimiky. Fyziognomie, nauka o tom, jak z rysů obličeje poznávat psychické vlastnosti, považuje obočí za velmi důležité. Co o vás říká to vaše? 

 • 1.

  1. Vzdálenost obočí od sebe

  obočí
  obočí
  Autor: archiv

  Pokud je skutečně velká, je daná osoba velmi precizní a může mít až sklon k workoholismu. Obočí blízko u sebe, či dokonce srostlé, vypovídá o tom, že hledáte životní hodnoty jinde než v práci. Pokud je rozestup mezi očima a obočím naopak malý a oblouk obočí blízko očí, svědčí to o impulzivnosti, netrpělivosti a sklonu k náladovosti. U takového člověka nikdy nevíte, kdy změní názor, na druhou stranu má rád změnu, a tak se s ním nikdy nebudete nudit.

   

  Poměrně blízko posazené, výrazné a přirozeně husté obočí má modelka Cara Delevingne. Obočí daleko od sebe má naopak herečka Angelina Jolie.

   

 • 2.

  2. Vysoko posazené obočí


  obočí
  obočí
  Autor: archiv

  Obočí se klene vysoko nad očima a naznačuje nerozhodnost, ale také nárazově velké nasazení a nadšení pro věc, kterou ale dotyčný bohužel neumí vždy dotahovat do konce.

   

  Vysoko posazené, byť uzoučké obočí, měla slavná herečka Lucille Ball.

   

 • 3.

  3. Výrazné obočí


  obočí
  obočí
  Autor: archiv

  Husté, často široké obočí mívají lidé, kteří si jdou za svým, jsou ambiciózní, sebevědomí, pečliví, důslední a dokážou nadchnout pro danou věc i své okolí.

   

  Divoké husté obočí má herečka Brooke Shieldsová, které se perfektně hodí k bujné záplavě vlasů.

   

 • 4.

  4. Nenápadné obočí


  obočí
  obočí
  Autor: archiv

  Spíše úzké obočí světlejší barvy mívají přizpůsobiví lidé, kteří nemají rádi střety s druhými. Jsou to skromní taktici, s nimiž je druhým dobře. Mají rádi jistoty v životě, nevyhledávají změny. Ale pozor: Pokud si jinak husté obočí vytrháváte do tenké linie, nejenže to není „in“, ale také to v očích druhých může měnit váš charakter, a to poměrně hodně. Pokud to s trháním obočí přeženete, může to vytvářet dojem narcismu. Platí zde tedy obecné pravidlo: mějte upravené a tak plné obočí, jak jen to jde v jeho přirozeném tvaru.

   

  Nenápadné, tenoučké obočí dlouho nosila herečka Drew Barrymore.

   

 • 5.

  5. Rovné obočí


  Zpěvačka Salma Hayek
  Zpěvačka Salma Hayek
  Autor: ČTK, EPA

  Mívají je více muži – sebevědomí vyrovnaní jedinci, kteří na sebe dokážou strhnout pozornost okolí. Značí to, že se na danou osobu můžete spolehnout. Je znakem vysokého intelektu, více se smyslem pro logiku než pro emoce. Tito lidé se nenechají jen tak strhnout situací, mají rádi stabilitu a klid.

   

  Rovné obočí má například herečka Salma Hayek.

   

 • 6.

  6. Opačně otočené obočí

  obočí
  obočí
  Autor: archiv

  Zpočátku opačně otočený oblouček obočí mívají emotivní, spontánní lidé, vždy připraveni k akci, zábavě, ale také pomoci.

   

  Takové obočí měla herečka Audrey Hepburnová – rovné, mírně opačně klenuté, černě vybarvené a pečlivě upravené.

   

 • 7.

  7. Obočí do obloučku

  obočí
  obočí
  Autor: archiv

  Zkrátka obočí tak akorát husté a vysoké. Mívají ho lidé přátelští, důvěryhodní, kteří rádi pomohou druhým a působí přirozeně (snad právě proto si tolik žen podvědomě upravuje obočí právě do tohoto tvaru).  Obočí do obloučku má zpěvačka Beyoncé.

   

 • 8.

  8. Klenuté obočí


  obočí
  obočí
  Autor: archiv

  Mívají je přemýšliví, upovídaní extroverti, kteří jsou rádi středem pozornosti. Může také signalizovat smysl pro perfekcionismus, vysoké očekávání a nároky na sebe i druhé. Tito lidé rádi pracují sami na sebe, týmové práci se vyhýbají, ale umí řídit druhé.

   

  Takové obočí mají například zpěvačka Cher nebo herečka Sophia Lorenová.

   

  Zdroj: www.refectocil.cz

Autor: neo

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci

Čínské štěstíčko

Klikněte a rozlomte!

Další štěstíčko
Zavřít
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz