Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Oblačno, déšť 14°C

Vánoční čarování s jablky: Věštění i ochrana

/
 • Jablko k Vánocům neoddělitelně patří.
  Jablko k Vánocům neoddělitelně patří. (iStock.cz)
  17. prosince 2018 ● 10:00

  Jablko nesmí chybět na vánočním stole jako symbol plodnosti. Zdobí vánoční dekorace, je tradičním ovocem, podávaným při oslavách Yule a patří i k české vánoční tradici.

   

 • 1.

  Jabloň střeží tajemství

  ...


  Jabloň střeží tajemství hvězdy, a to ve svých plodech. Nejen, že je jablko symbolem života, ale také se používá k věštění. Každý z členů rodiny při štědrovečerní večeři si rozkrojil své jablko a podle vyobrazení v rozkrojení poznal svůj osud.

   

  *Jestliže se objevila hvězdička, mohl se radovat, poněvadž to znamená zdraví a štěstí. Samotná hvězda je totiž už od dávných časů pokládána za velmi mocnou, protože může ovlivňovat osudy lidí.

   

  *Pokud se však objevil křížek, znamenalo to smůlu, velké neštěstí, nebo dokonce smrt.

   

  Zkažená semínka pak věštila nemoc.

   

  *Jablka a Jabloně jsou mocným nástrojem domácí magie. Pokud chcete používat pro čarování jablka z vlastní jabloně, ozdobte o zimním Slunovratu jabloňové větvičky bílými stuhami, jablka z takových větví jsou pro čarování nejvhodnější.

 • 2.

  Ochranné kouzlo

  Jablečné řezby

   

  Pokud vám někdo stále ubližuje, nebo škodí, třeba i neznámý člověk – vezměte jablko do levé ruky, do dlouhé jehly navlékněte zelenou nit, kterou po navlečení namočte ve slané vodě s rozdrceným pepřem.

   

  Jablko pětkrát prošijete ze strany na stranu. Při tom celou dobu říkejte ,, Spravedlnost Tobě šiju, jablkem tím já Tě biju“ Jablko potom vložte do kovové nádoby s octem a to celé ještě před západem slunce zakopejte – nejlépe na kopci. Nikomu o tom neříkejte.

   

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz