Sobota 26. září 2020
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Zataženo, déšť 10°C

Všechno je jinak, znamení je 13! Podívejte se, jaké je nově to vaše!

/
 • Hadonoš vtrhl mezi znamení zvěrokruhu.
  Hadonoš vtrhl mezi znamení zvěrokruhu. (archiv)
  19. září 2016 ● 12:20

  Každý, kdo se o horoskopy zajímá, zná své znamení, teď ale hrozí, že si budete muset zvykat na jiné a možná i na jiný počet. NASA totiž vypočítala, že se za poslední 2000 let se zemská osa vychýlila a dnešní postavení souhvězdí vůči Zemi je jiné a to znamená, že 86 procent lidí je narozeno v jiném znamení, než předpokládají. 

 • 1.

  NASA poprvé během 2000 let obnovila znamení zvěrokruhu

  s

   

  Proč se to stalo: Starověké civilizace nepočítaly s nepatrnou odchylkou zemské rotační osy, která vznikla důsledkem působení Slunce a Měsíce během minulých dvou tisíciletí. 
  Dnešní noční obloha je tedy odlišná od té, kterou pozorovali starověcí astrologové, a souhvězdí, ze kterých znamení horoskopu vycházejí, jsou zhruba o měsíc posunuta. Proto je možné 86% lidí nezná svoje pravé znamení horoskopu.
   

  Nové rozdělení znamení zvěrokruhu:


  Kozoroh 20. leden – 16. únor

  Vodnář 16. únor – 11. březen

  Ryby 11. březen – 18. duben

  Beran 18. duben – 13. květen

  Býk 13. květen – 21. červen

  Blíženci 21. červen – 20. červenec

  Rak 20. červenec – 10. srpen

  Lev 10. srpen – 16. září

  Panna 16. září – 30. říjen

  Váhy 30. říjen – 23. listopad

  Štír 23. listopad – 29. listopad

  Hadonoš 29. listopad – 17. prosinec

  Střelec 17. prosinec- 20. leden

   

 • 2.

  Šťastné či nešťastné třinácté znamení?

  Ano, je to tak, existuje třináct znamení zvěrokruhu. To ale není žádná novinka, již babylonští astrologové objevili všech třináct konstelací, Hadonoše však opomenuli záměrně, aby umožnili rovnoměrné rozdělení jednotlivých znamení do 360° cesty Slunce.

   

  Jak už sám název napovídá, souhvězdí Hadonoše je znázorněním muže držícího hada. Tento symbol byl mnohokrát upraven a přetvořen jednotlivými kulturami, nicméně se vždy jednalo o totéž souhvězdí.


  V řecké mytologii je Hadonoš považován za znázornění Asklépia, boha lékařství, který oplýval schopností vzkřísit mrtvé. Rozlobený Hádes, bůh smrti, přesvědčil svého bratra Dia, aby Asklépia popravil úderem blesku. Během umírání se Asklépios přemístil na noční oblohu ve formě souhvězdí, odkud na nás shlíží dodnes.

   

  Sumérové jako muže s hadem zobrazovali boha moudrosti a magie jménem Enki.
  Naopak pro Egypťany byla tato postava mužem jménem Imhotep, který v Egyptě žil v 27. století před Kristem.
  V Bibli je definován jako Židovský muž Josef, syn praotce Jákoba – Imhotep je egypstký ekvivalent pro jméno Josef.

 • 3.

  Kdo je zplozencem Hadonoše?

  Pokud jste se narodili mezi 29. listopadem a 17. prosincem, připadalo by na vás podle nového rozdělení opravdu znamení Hadonoše a nahradilo by vašeho dosavadního Střelce nebo Štíra.

   

  Charakteristika Hadonoše:
  Zplozenci Hadonoše jsou poetické duše, pro které je důležité vzdělání a vědění vůbec, přemýšlivé a vynalézavé, oplývají intuicí.
  Hledají mír a harmonii, ale není pro ně problém postavit se autoritám, a často to také v rámci svých ambic dělají. To může vyvolávat nepřátelství okolí, Hadonoši jsou však zásadoví a neradi ustupují.

   

Autor: neo

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz