Pondělí 28. září 2020
Zataženo, déšť 11°C

Pátek třináctého: Dnes se všichni bojí, využijte toho ke svému štěstí

/
 • Pátek třináctého děsí hlavně pověrčivé
  Pátek třináctého děsí hlavně pověrčivé (profimedia.cz)
  13. ledna 2017 ● 06:47

  Někteří by v pátek třináctého nejraději nevylezli z posteli, jiné to minimálně znejistí, někdo ale považuje třináctku za šťastné číslo. Jak jste na tom vy?

 • 1.

  4. tipy, jak dostat pátek třináctého na svou stranu.

  1. Pokud plánujete cestu, vyberte si tento termín. Je dost pravděpodobné, že v letadle bude víc volných míst, zrovna tak ve vlacích a autobusech.
    
  2. Naplánujte si na toto datum obchodní jednání, je pravděpodobné, že se váš partner bude držet v rozhodování zpátky.
    
  3. Pátek třináctého je také ideálním dnem pro svatby, termín v atraktivní lokalitě budete na pátek třináctého získávat snadněji
    
  4. Máte rádi riziko? Potom se v pátek můžete omluvit z práce s tím, že trpíte silnou paraskavedekatriaphobií (chorobný strach z čísla třináct). Pokud máte výjimečně empatického šéfa, možná vám to projde.

   Pátek 13. je pro mnoho lidí den plný obav a strachu. Letos tato fobie »slaví« 705 let
    


 • 2.

  Kde vzal pátek třináctého svou špatnou pověst?

  Z křesťanství:  Na Velký pátek byl ukřižován Ježíš Kristus a při Poslední večeři sedělo u stolu třináct apoštolů a ten třináctý z nich byl Jidáš, který Krista zradil.
   

  I Židé považovali třináctku za nešťastnou, protože třináctým písmenem v hebrejské abecedě je písmeno M, což je první písmeno ve slově Mavet, které znamená „smrt“.
   

  Hmatatelně dopadly následky pátku třináctého na templáře.  V pátek 13. října 1307 začal francouzský král Filip IV. Sličný s pronásledováním a zatýkáním rytířů řádu, po kterém následovalo mučení a popravy mnoha z nich a poté zánik řádu. Od tohoto dne následovníci templářů považovali pátek třináctého za ďábelský a nešťastný den.


  K děsivé pověsti pátku třináctého přispěla i stejnojmenná série amerických hororů.

   

 • 3.

  „Něco končí, něco začíná,“ říká numeroložka Lenka Suchardová

  numeroložka Lenka Lippertová Suchardová


  Symbolem třináctky je ukončení, opuštění, vyhození, ztráta, transformace. A totéž platí o pátku, protože pondělí v naší kultuře předznamenává začátek týdne a pátek konec týdne, pracovního. Tudíž ve spojení pátku a třináctky je pak dvojnásobná síla udávající konec něčeho, co už není potřeba oživovat.

  Nelze ovšem očekávat, že pokaždé, padne-li 13 na pátek, se bude odehrávat stále stejný scénář. Speciálně pro tento pátek 13.1. platí, že máme k dispozici v dalších výpočtech taková čísla, která budou podporovat rychlejší změny. Po čtvrtečním úplňku navíc dojde k citlivějším reakcím. Po psychické stránce můžete být zmatenější, ustaranější, lítostivější. Na fyzické úrovni se mohou projevit známky únavy, proto se zvláště dopoledne, nepřetěžujte, ale ani nezatěžujte hlavu myšlenkami, co vše musíte stihnout, zařídit, i to by mohlo způsobit tíhu na pohybový aparát. 

  Čeká nás emocionální den, ovšem víte-li přesně co chcete nebo potřebujete, pak vám v tomto směru půjde pátek naproti. Vaše myšlenková síla bude tak průbojná, že tím pocity a emoce upozadíte. Dnes pro vás více než jindy důležitá relaxace či meditační techniky. 

  Bylo by osvěžující nabít srdce radostným impulsem, což je u každého individuální.
  Ve vztazích, doma i v zaměstnání, se mohou objevit záležitosti, které odhalí a vyjasní určité skryté tendence, což následně změní váš postoj či směr. Nelitujte konce něčeho, naopak ho přivítejte, protože přišel čas změny a začátku.

   

 • 4.

  Raven Argoni : Vyzkoušejte malý rituál


  a


  Měsíce, začínající nedělí, čehož zářným příkladem je právě leden 2017, mívají v druhém týdnu často obávaný, ale i opěvovaný pátek třináctého.

  V naší kultuře nepatří třináctka k číslům, která by automaticky budila nadšení, snad kromě třináctého platu, jehož příjmu se zatím nikdo ani z pověrčivosti nebránil.  Podle bible se zrovna pátek ke konci Ježíšova života zrovna dvakrát nevyvedl, zradil jej třináctý učedník během večeře, která se stala Ježíšovou poslední a v této podobě se to traduje dodnes.

  Vzhledem k tomu, že teď, v lednu 2017 vychází dvanáctého na úplněk a třináctého na pátek, dá se z toho odvodit, že v současné době nás nic negativního nečeká, ale máme se na něco připravit, co přijde v budoucnosti.

  Můžeme na to právě dnes, v pátek třináctého udělat menší rituál, k němuž si přichystáme žlutou svíčku a růžové šampaňské. Zapálíme svíčku a na papírek napíšeme všechno, po čem toužíme, popřípadě heslovitě vyjmenujeme vše, na to si vzpomeneme a o co bychom nechtěli přijít (majetek, zdraví, dobré vztahy, spolehliví přátelé). Papírek dáme do obálky, zalepíme a vložíme buď klasicky za zrcadlo nebo i jinam, na bezpečné místo, kde bude uschován až do první poloviny října tohoto roku. Šampaňským si připijeme, svíčku sfoukneme.

  Všechno, co jsme zapsali a uschovali, si přečteme 13. října 2017, kdy bude druhý pátek - třináctého v tomto roce. 

Autor: neo

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz