Jakou kouli koupit?
Křišťálové koule použitelného průměru bývají dost drahé a to většinou nejde o koule čiré. Použitelným průměrem myslím rozpětí tak od 4 do 6 cm, menší je příliš titěrná, větší zas příliš těžká. Podle čirosti křišťálu a váhy počítejte s investicí okolo dvou, tří tisíc, já obdivovala v jednom obchodě kouli, která byla zcela čirá, průměru tak 10 cm a stála pěkných kulatých čtyřicet tisíc. Ano, to už je náčiní pro lépe situované magiky, ale vězte, že magické operace můžete stejně dobře provádět i s kouskem méně exkluzivním.

Ochočte si kouli
O výběru vhodných „partnerů“ už řeč šla, jen mějte na paměti, že než si kouli „ochočíte“, trvá to dost dlouho a sáhnout vedle se tedy nevyplácí v žádném směru. Nenechte si rozhodně nic vnutit, v klidu si všechno rozmyslete, křišťály si pořádně osahejte, beze studu se třeba několikrát zajděte na svou vyvolenou „pomocnici“ podívat. Ta „pravá“ křišťálová koule by na vás měla působit zářivě, čistě, nikdy si neberte takovou, při jejímž dotyku máte nepříjemný, mastný nebo nečistý pocit.

Pomůže nám koule poodhalit roušku budoucnosti? Nepomůže. Upozorňuju dychtivé, že práce s koulí je ponejvíce meditační a slibuje spíš vhledy do vlastního nitra, než spektakulární děje utěšeně se míhající v kouli. Pokud na jasnovidnosti netrváte, můžete směle stisknout oblý kus křišťálu v dlani a přijmout, co vám nabízí.

Máte tedy svou křišťálovou kouli patřičně očištěnou v roztoku vody s mořskou solí, nabitou slunečním světlem, měsíc dorůstá, nebo je úplněk (to je nejvhodnější období k podobné operaci).

Další zásady, které by měly být dodrženy, jsou: Světlo musí zůstat za vašimi zády, aby se v kouli nezrcadlil žádný odraz. Pokud držíme kouli v ruce, položíme mezi kouli a dlaň černou látku z přírodního materiálu. No a samozřejmě, k meditaci nepřicházíme s plným žaludkem, opilí nebo pod vlivem omamných látek, naopak, čím více se dokážeme uklidnit a uvolnit, tím lepší bude výsledek.

Symboly, které můžete v kouli vidět

Lebka - podvědomí nás konfrontuje s vlastní smrtelností a strachem ze smrti

Klíč - tajemství, problém, který se snažíte vyřešit

Rakev - nebojte se, většinou to znamená ukončení něčeho, co stejně odumírá, může jít o vztah, i projekt, nebo pocit

Květiny - radost, naděje

Mračna - ta uvidíte v kouli často, pokud by to byly opravdu mraky, znamenají starosti, jinak ale spíš nedostatečné soustředění

Loď - cesta, ale také vývoj

Voda - i vodní toky, moře, řeka představují sílu podvědomí, osudové působení, něco, co je mimo naši vůli

Medvěd, vlk, lev, zkrátka predátor - potlačená agresse a sexualita 

Dům - domov, domácí záležitosti

Věže - vliv společnosti, zákony, soudy

Myši, krysy, pavouci - malé starosti, odkládané věci, které vám nahánějí strach

Hora - snaha o dosažení cíle

Had - ohrožení, které jen tušíme 

Nože, kosy, meče - zranění a bolesti, často emocionálního původu

Kříž - špatné znamení, bolestný konec něčeho

Pokud se vám ukazují známé tváře, či známá místa, znamená to, že rekapitulujete a děláte si pořádek ve svých pocitech. Dávejte pozor na to, s jakými symboly se pojí. 

Při práci s křišťálovou koulí mějte stále na paměti, že je jen „plátnem“ na které promítáte své podvědomí a ty „pravé“ obrazy se tvoří ve vašem mozku. Koule sama o sobě orákulem není.