Pondělí 22. dubna 2024
Svátek slaví Evženie, zítra Vojtěch
Oblačno 7°C

Psychologický test: Barvy ovlivňují naše chování! Co o vás říkají?

/
 • Barvy mají moc ovlivnit naši psychiku.
  Barvy mají moc ovlivnit naši psychiku. (archiv)
  20. října 2015 ● 06:00

  Víte, že všechny barvy se skládají jen ze tří základních barev? Z červené, modré a zelené.  Tyto barvy se často vyskytují v přírodě a mají odpovídající psychologické vlastnosti, které mohou ovlivňovat naše chování a emoce.

 • 1.

  Červená

  barvy
  barvy
  Autor: archiv

   

  Čevená je krev, a proto tato barva přitahuje naši pozornost nejvíce. To může znamenat zranění, ale také to, že někdo násilně zemřel, upozorňuje na nebezpečí.

   

  Psychologická hodnota červené je spojena se strachem, vztekem, nebezpečím, a zvýšenou sexuální aktivitou.

   

  Ale červená může ovšem také znamenat moc a je barvou králů, biskupů a kardinálů, pro důležité lidi je rozvíjen červený koberec.

   

  Červená je barva patří čakře základu. Nachází se ve spodní části páteře, Kundalini je hadí síla, která stoupá a dává energii i ostatním čakrám.

   

  Červená podporuje agresivitu, když jsme obklopení červenou, srdce buší rychleji, a vylučuje se adrenalin.

   

  Ve Feng Shui, symbolizuje červená jih, bohatství, Fénixe, který se zvedne z popela a je symbolem štěstí.

   

  Červená je také barvou zralosti. Mnoho druhů ovoce a zeleniny pomocí červené upozorňuje lidi i zvířata, že jsou zralé a připravené k jídlu.

   

  Odstíny  červené

   

  Magenta – Ti, kdo jí preferují, mají často problém s nerozhodností svého okolí, jsou však stálí ve svých citech.

   

  Karmínová - Lidé, kteří upřednostňují karmínovou, jsou silní a velmi odhodlaní. Mají vysoké cíle, ale ctí zásadu "žít a nechat žít." Do boje vytáhnou, pokud je ohrožena jejich svoboda.

   

  Šarlatová - Osoba, která preferuje šarlatovou, si užívá života naplno. Tito lidé obvykle žijí podle svých vlastních pravidel a často nesledují tradiční normy. Vyhýbají se nudě a snaží se zažít maximální zábavu a vzrušení.

   

  Růžová - Západní kultura chápe růžovou jako  ženskou barvu, zdůrazňující zranitelnosti a dětinskost. Růžová ovšem symbolizuje  také citovou stránku lidské povahy, zdraví, hojnosti a mládí.

 • 2.

  Modrá

  barvy
  barvy
  Autor: archiv

   

  Modrá je spojena s moudrostí a loajalitou. Je barvou oblohy a moře, pokud jí vymalujete místnost, bude pocitově vypadat větší.

   

  Je prokázáno, že má modrá uklidňující účinek, také snižuje jejich krevní tlak a srdeční frekvenci. Z těchto důvodů bývá často používána v ordinacích a čekárnách, a na stejnokrojích zdravotních sester.

   

  V módě tmavě modrá patří formální oblečení. Budí respek,t a proto se často používá pro vojenské a policejní uniformy.

   

  Lidem, kteří dávají přednost modré barvě,  se obvykle nelíbí konfrontace a hrají roli diplomata, aby zabránili  konfliktu. Modrá je také barva čakry hrdla.

   

  Odstíny modré

   

  Blankytně modrá - Tato barva vyjadřuje stálost, věrnost a lásku. Podporuje také fantazii a představivost.

   

  Azurově modrá – mají ji v oblibě ti, kdo jsou spokojeni s životem, jen pokud se o něco snaží.  Často si myslí, že "cesta je lepší než cíl", a vždycky potřebují mít o co usilovat.

   

  Světle modrá - Tato barva mluví o jemnosti a idealismu. Bývá to barva lékařů a zdravotníků, mírových sborů a podobně. Lidé, kteří preferují tuto barvu, dávají najevo, že mají důležitý úkol a že jsou naprosto odhodláni uspět.

   

  Tmavomodrá – i když je barvou obleků diplomatů, ukazuje neschopnost komunikovat. Znamená potlačované pocity a nedůvěru.

 • 3.

  Zelená

  s
  s
  Autor: archiv

   

  Je barvou přírody, která stimuluje klidný, bezpečný a pocit vyrovnanosti. Mnozí designéři interiérů navrhují zelené interiéry pro obyvatele měst, kteří si chtějí odpočinout od ruchu velkoměsta.

   

  Zelená harmonizuje a vytváří rovnováhu mezi pozitivními a negativními emocemi. Lidé, kteří jí dávají přednost, jsou schopni vidět obě strany problému, mají silně vyvinutý smysl pro spravedlnost a trochu idealistické sklony.

   

  Nošení zeleného oblečení zlepšuje schopnost pamatovat si. Je možné, že to je výsledkem evoluce, kdy život v lese, nebo džungli kladl na paměť vysoké nároky a zapamatovat si cestu, nebo to, jestli je rostlina jedlá, bylo životně důležité.

   

  Zelená je barva, která uvolňuje a uklidňuje, působí také léčivě. Mírní nevolnost a klaustrofobii.

   

  Odstíny zelené

   

  Světle zelená - tato barva je spojována s mládím, hrami a nezralostí. Lidé, kteří dávají přednost světle zelené, jsou často nezodpovědní a mají problém s dokončováním projektů. Bývají váhaví a někdy propásnou svou šanci.

   

  Jadeitová - je nejdůležitější barvou v Orientu. Lidé, kteří obklopují se s touto barvou, hledají osvícení a mají sklon k filozofování.

   

  Olivově zelená - lidé, kteří nosí tuto barvu, mají za sebou obvykle nějaké životní trauma a jsou plni hořkosti. Zásluhou svých zkušeností jsou empatičtí.

   

  Smaragdově zelná – je tradiční barvou Irska a připomíná živou zeleň. 

   

  Tmavě zelená - Lidé, kteří dávají přednost tmavě zelené, jsou majetničtí a obvykle i trochu egoisté, lhostejní k potřebám druhých. Často se to stává lidem, kteří utrpěli nějaké emocionální zranění. 

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci

Čínské štěstíčko

Klikněte a rozlomte!

Další štěstíčko
Zavřít
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz