10 nejčastějších snů a co znamenají | Horoskopy.blesk.cz

10 nejčastějších snů a co znamenají

/
 • Vaše sny jsou zrcadlem vašeho života.
  Vaše sny jsou zrcadlem vašeho života. (Shutterstock)
  4. listopadu 2015 ● 06:00

  Během jednoho spaní se u většiny lidí vystřídá asi tak pět snů. Většina z nich trvá 15 minut. Přesto se nám některé vryjí do mysli tak, jako bychom je prožívali celou noc. Některé se opakují, u některých stačí, aby se nám zdály jednou, a přesto nezapomeneme. Sny odrážejí stav naší mysli, našeho podvědomí, a protože v tu chvíli odpočívá mozek a rozum, mohou nám o našich obavách a touhách mnoho říct. Co znamenají sny, které se u lidí často opakují?

 • 1.

  Padáte

  žena padá
  Padáte, ale nikdy nedopadnete na zem? Pak zřejmě nemáte kontrolu nad nějakou oblastí svého života a zoufale po ní toužíte. Možná se vám něco vymklo z rukou a vy netušíte, kam se to ubírá a jak začít být zase pánem situace. Nechte se inspirovat pádem a nechte věci plavat i v životě. Mnoho z nich se vyvine samo a vy budete mít najednou úplně jasno, jaký by měl být váš další krok.

 • 2.

  Padají vám zuby

  Vaše ústa mohou prozradit třeba i to, že máte problém s alkoholem.
  Význam padajících zubů může být dvojí: u některých lidí symbolizují strach ze stárnutí a také nespokojenost s tím, jak vypadají. Pro jiné mohou být znakem určité nespokojenosti s životní situací, kterou nemůžou ovlivnit. Zkrátka – připadáte si prostě bezzubí, bezmocní a je pro vás těžké to přijmout. Nakonec vám ale nic jiného nezbude.

 • 3.

  Jste nazí na veřejnosti

  Policie našla řemeslníka úplně nahého na nádraží. (Ilustrační foto)
  Možná si každý z nás – naštěstí ve snu – zažil, jaké to je, být nahý uprostřed zástupu lidí. Tento sen je o ztrátě sebevědomí. Zdá se, že se nemůžete prosadit nebo si nevěříte. Možná vás někdo nespravedlivě obvinil a vy nevíte, jak se mu bránit. Pokud je tím naháčem někdo jiný a vy ho vidíte a je vám to nepříjemné, pak to znamená, že v reálném životě máte z této osoby respekt – až skoro strach – a nechcete s ní mít nic co do činění.

 • 4.

  Utíkáte a nehnete se z místa

  žena na pláži
  Někdo vás honí, ale vaše nohy jsou jako zpomalený film. Boří se do měkkého podkladu, schody se roztékají, nemůžete pořádně zabrat a odrazit se. Pro většinu lidí má tento sen jasný vzkaz: ve svém reálném životě se něčemu nebo někomu vyhýbáte. Máte něco vyřešit a nechce se vám do toho. Raději od situace utíkáte, i když víte, že vás stejně jednou dostihne a budete jí muset čelit. Nebylo by lepší zbavit se toho už teď?

 • 5.

  Smrt

  stará žena sedí na lavičce
  Smrt, ať již vlastní nebo někoho blízkého, patří k těm snům, na které se jen tak nedá zapomenout. Ve skutečnosti má poměrně pozitivní význam: vaše mysl vám vzkazuje, že jste připraveni opustit něco starého, co vám třeba komplikuje život nebo se stalo nepodstatným, a začít něco nového. Tak s chutí do toho!

 • 6.

  Zkouška ve škole

  ...
  Znova maturita, znova přijímací pohovor, znova těžký test ve škole! Proč se nám to zdá i v padesáti, když už jsme ze školních lavic dost podstatnou dobu pryč? To možná ano, ale možná jste také perfekcionisté, kteří mají na sebe a na své okolí značné nároky. Zkuste trochu slevit, i tak budete oproti ostatním téměř dokonalí!

 • 7.

  Létání

  žena
  Létání je vždycky dobré znamení. Zřejmě jste se v životě od něčeho osvobodili nebo jste na nejlepší cestě k tomu, se své zátěže zbavit. Pokud máte letět a bojíte se (například letadlem), může to znamenat, že jste si dali v životě nereálný cíl.

 • 8.

  Jdete pozdě

  Zaspala jste? Nezoufejte, i 10 minutr stačí, abyste vypadala perfektně, když víte, jak na to!
  Máte důležitou schůzku a nestíháte. Jdete pozdě a jste strašně nervózní. Tento sen pro vás může znamenat, že se bojíte změny. Něco by ve vašem životě mělo vystoupit ze zaběhnutých kolejí, a to je něco, co nemáte rádi. Změny jsou součástí života, pokud se jim budete bránit, zjistíte možná po nějaké době, že to bylo jen mrhání časem a energií.

 • 9.

  Sex

  Také už vás nudí polohy jako misionářská, nebo na koníčka? A co takhle vyzkoušet třeba trakař, nebo David Copperfield?
  Sex s jistou osobou nemusí nutně znamenat, že po ní toužíte. Spíš přemýšlejte o tom, jaký byl. Byl tvrdý a plný vášně? Možná ji potřebujete, abyste se v životě mohli s něčím poprat. Byl něžný a plný pochopení? Pak ho nejspíš potřebujete od svých bližních, tak si o něj řekněte.

 • 10.

  Nemůžete najít záchod

  Pokud se vám chce často na záchod, ale vlastně to nepotřebujete, může to být příznakem zánětu močových cest.
  Nemůžete najít ve snu toaletu? V reálném životě to pro vás znamená, že jen těžko dáváte najevo své potřeby. Možná partnerovi, možná v práci, možná i svým přátelům je vám zatěžko říct, co vlastně doopravdy chcete. Pokud to víte, můžete být šťastni, někdo není schopen uvědomit si ani to. Zkuste se zamyslet, jak to dát ostatním také najevo. Nečekejte, že na to přijdou sami.

Autor: red

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz