Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 9°C

Vánoce podle feng-šuej: Jak na to, aby se vás držely peníze a pohoda

/
 • (iStock)
  6. prosince 2017 ● 06:00

  Advent a Vánoce jsou spojené s konkrétními energiemi času a umění feng-šuej využívá právě energii prostoru a času, takže spolu souvisejí víc, než by se mohlo zdát. Jak tedy připravit Vánoce tak, aby nám všem bylo dobře? Zeptali jsme se odborníka na feng-šuej Jiřího Černáka, který říká, že Vánoce jsou silná tradice upevňující vztahy a především rodinu.

    • 1.

  1. Pocit tepla a sladká vůně

   

  Chcete-li mít Vánoce skutečně pohodové, měl by z nich vyzařovat pocit tepla. Všechny dekorace by měly být v teplých barvách, ideálně červené, zlaté a oranžové. Stejně tak by měl váš domov vonět sladce. Měla by u vás vonět skořice, purpura, pomerančová kůra nebo vanilka. Už staří Číňané věděli, že základní vůní domova je mírně nasládlá s příchutí něčeho teplého, třeba svařeného vína. 

  Na co dalšího byste neměli zapomenout? Podívejte se na video, ve kterém vám to prozradí Jiří Černák, odborník na feng-šuej a čínskou kosmologii.

   

 • 2.

  2. Stromeček patří do levé části bytu

  Autor: Shutterstock

   

  Stromeček k Vánocům patří, a jestli chcete, aby byly vaše svátky opravdu hojné, postavte ho do oblasti hojnosti, což je levý vzdálený roh od vstupu do místnosti. Měl by být taky štědře ozdobený, hlavně červenými a zlatými ozdobami. Vyhněte se raději modré nebo stříbrné barvě, působí chladně a zastavily by tok hojnosti. 

   

 • 3.

  3. Pořádek a pozitivní předsíň

  Autor: Shutterstock

   

  I když se říká, že předvánoční úklid je nesmysl, kterým se jen stresujeme, podle feng-šuej je ale dobré přece jen uklidit. Nepořádek totiž blokuje tok energie. Samozřejmě to nemusíte přehánět, ale zaměřte se na nejdůležitější místa podle feng-šuej: předsíň, kuchyň, jídelnu a ložnici. Tady totiž nabíráme novou energii do nového dne. "Jsou to místnosti, kde získáváme novou energii, které jsou zdrojem naší síly," říká Jiří Černák.

   

 • 4.

  4. Pocit hojnosti a bohatství

  Autor: Shutterstock

   

  Základen Vánoc by měl být pocit bohatství a štědrosti, ne nadarmo se říká Štědrému dni štědrý. Začít můžete už u vchodových dveří, na které zavěste kruh. Ten symbolizuje tvar peněz. Pokud jde o vnitřní bohatství, rozložte po bytě různé misky a naplňte je ovocem, ořechy a podobně. Mísky nesmí být prázdné, takže je poctivě doplňujte. Tím vším přispějte k pocitu hojnosti. Ořechy navíc symbolizují vnitřní naplnění a udržují rodinu pohromadě.

   

 • 5.

  5. Svíčky a prostírání

  Autor: Shutterstock

   

  Nezapomeňte na svíčky, na stole by měl být svícen s pěti svíčkami. Číslo pět je střed,a když jsme ve středu, všechno je tak, jak by mělo být. Pokud žijete single a toužíte po partnerovi, zapalte jen dvě svíčky - věci v páru znamenají, že máte šanci na vztah ve dvou. Pokud máte kulatý stůl (nebesa), dejte na něj prostírání ve tvaru čtverce (země), abyste propojili nebesa se zemí. K dobrému trávení přispejete žlutým ubrusem, prostírání by pak mělo být červené. 

   

 • 6.

  6. Slavnostní oblečení

  Autor: Shutterstock.com

   

  Sluší se, abyste k štědrovečerní večeři usedli slavnostně oblečení, v něčem, v čem se budete cítit pohodlně a fajn. I čisté oblečení umožňuje příchod něčeho nového. A ještě jedna rada, oblečení by mělo být volné, aby mohla energie proudit harmonicky vaším tělem. 

   

   

   

   

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci

Čínské štěstíčko

Klikněte a rozlomte!

Další štěstíčko
Zavřít
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz