Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 9°C

Jaké nemoci vám hrozí podle horoskopu? Berani trpí na migrény, Panny na žaludek

/
 • (Shutterstock)
  25. ledna 2017 ● 06:00

  Přemýšlíte, proč právě vy máte problémy se zády, koleny nebo žaludkem? Zeptejte se hvězd, možná vám odpoví. Už Hippokrates kdysi řekl: Lékař bez znalosti astrologie by neměl být nazýván lékařem. A ve skutečnosti mnohé studie potvrdily spojitost mezi datem narození a nemocemi. Co tedy odhaluje vaše sluneční znamení o vašem zdraví?

 • 1.

  Beran

  beran
  beran
  Autor: shutterstock.com

   

  Berani mívají tvrdé palice a často žijí ve velkém zápřahu. Neradi se zastavují, aby si odpočinuli, takže není divu, že to má vliv na jejich hlavu a mozek. Mají tendenci přemýšlet o všem až do té míry, že je začne bolet hlava, zuby nebo se jim objeví na obličeji různé skvrny a flíčky. Někdy můžou bolesti hlavy přerůst až v úporné migrény.

   

   

   

   

   

 • 2.

  Býk

  býk
  býk
  Autor: shutterstock.com

   

  Býkům vládne Venuše, která řídí spodní čelist, krk a produkci inzulinu. Silný Býk má obvykle dobrý sluch a jemné, ale kvalitní zuby, ale bohužel je náchylnější k nachlazení a zánětům dýchacích cest. Když je Býk oslabený, velmi často ho bolí v krku a může dostat angínu. Trpí také na problémy se štítnou žlázou a ušními infekcemi, zejména tehdy, když dostane strach nebo je až moc tvrdohlavý.

   

   

   

   

   

  Video
  Video se připravuje ...
  Horoskop zdraví na rok 2017: Jak to vidí kartářka a astroložka Dagmar Kludská • Adam Balažovič/BPŽ

 • 3.

  Blíženci

  blíženci
  blíženci
  Autor: shutterstock.com

   

  Blíženci jsou vzdušné znamení, které je ovládané Merkurem, jenž má na starosti duální části jejich těla – ruce, nohy a tak dále. Bohužel také trpí na problémy s dýchacím systémem. Oslabení Blíženci mají tendenci přitahovat běžná nachlazení více než jiná znamení, častěji taky dostanou chřipku, kašel nebo zánět svalů. Mívají též problémy s astmatem.

   

   

   

   

 • 4.

  Rak

   

  rak
  rak
  Autor: shutterstock.com

   

  Raci by si měli dávat pozor na žaludek a trávicí ústrojí, což souvisí s tím, že jsou velmi intuitivní a emocionálně nabití. Když „pohřbí“ své pocity a nepustí ven hněv a bolest, vliv Měsíce může vést k potížím s trávením, střevním neduhům a také refluxní chorobě (kdy se vrací kyselina ze žaludku zpět do jícnu).

   

   

   

   

   

 • 5.

  Lev

  lev
  lev
  Autor: shutterstock.com

   

  Lvi jsou temperamentní a do všeho jdou naplno. Není divu, že právě tohle se může negativně podepsat na jejich zdraví. Zejména pak na problémech se srdcem a krevním tlakem. Lvi jsou přirozeně autoritativní, takže pokud nejde všechno podle nich, mohou se u nich projevit bolesti se zády, letargie či srdeční onemocnění.

   

   

   

   

 • 6.

  Panna

   

  panna
  panna
  Autor: shutterstock.com

   

  Panny jsou velmi zranitelné, takže se velmi často potýkají s trávicími obtížemi, především si stěžují na žaludek a střeva. Mívají také problémy s poruchou příjmu potravy, a to kvůli tomu, že mají tendenci věci uspěchat. Svůj nabitý rozvrh by si měly Panny pravidelně odlehčit nějakým příjemným relaxem, jinak se mohou objevit i žaludeční vředy, zácpa či potravinové alergie.

   

   

   

   

   

 • 7.

  Váhy

  váhy
  váhy
  Autor: shutterstock.com

   

  Váhy mají podobně jako Panny velmi často problémy s trávením a zpracováním potravin. Váhy ovládá Venuše, která kontroluje ledviny a močový měchýř. Váhy si rády dopřejí, rády dávají i přijímají, ale když to přeženou, může je potrápit průjem. Pokud jde o ženy, mívají často potíže s menstruací.

   

   

   

   

   

 • 8.

  Štír

   

  štír
  štír
  Autor: shutterstock.com

  Přirozeně intenzivní Štíři bývají žárliví a mohou mít sklon k obsedantním poruchám. Pokud jejich jednání motivuje negativita, Pluto, který Štíry ovládá, může to způsobit katastrofu v jejich reprodukčním a hormonálním systému. Můžou se objevit bolestivá menstruace (nebo nepravidelná), časté infekce močového měchýře, dokonce i pohlavní nemoci. Pozor by si měli dávat i na cukrovku!

   

   

   

   

   

   

 • 9.

  Střelec

  střelec
  střelec
  Autor: shutterstock.com

   

  Ze všech znamení mívají Střelci nejlepší zrak, tedy pokud o něj řádně pečují. Jejich problémem můžou být játra a také sklon k modřinám. Stačí, aby do něčeho narazili, a hned jim vyskočí modrý flek. Střelci se tedy nejčastěji potýkají se zhoršeným viděním a poruchami a onemocněním páteře.

   

   

   

   

   

 • 10.

  Kozoroh

  kozoroh
  kozoroh
  Autor: shutterstock.com

   

  Kozorozi by si měli dávat celý život velký pozor na své kosti, zejména kolena. Protože jsou ambiciózní a odhodlaní, mohou jít do všeho po hlavě, takže se může stát, že to jejich křehké kosti nevydrží a prasknou. Pozor tedy na artrózu a také na krevní tlak. Určitě by neměli zapomínat na pravidelnou dodávku vápníku!

   

   

   

   

 • 11.

  Vodnář

   

  vodnář
  vodnář
  Autor: shutterstock.com

  Vodnáři bývají velmi šikovní, pokud jde o pohyb. Proto by si měli dávat pozor hlavně na paže a nohy, aby nedošlo k úrazu. Uran, který stojí nad Vodnářem, má na starosti oběhové záležitosti a nervové vzruchy, takže když nebudou mít zrozenci tohoto znamení čas dýchat a relaxovat, brzo se to projeví na zdraví. Objevit se pak mohou srdeční problémy, otoky končetin, křečové žíly, astma a alergie.

   

   

   

   

 • 12.

  Ryby

   

  ryby
  ryby
  Autor: shutterstock.com

   

  Ryby mívají potíže s nervovým systémem a reflexy. Bojí se riskovat, protože se bojí zklamání. Jsou totiž velcí idealisté. V případě, že nastane nějaké velké zklamání, může se u nich objevit srdeční arytmie nebo oslabená imunita. Překvapivě mívají také častěji kuří oka a puchýře – zřejmě se bojí pořádně došlápnout tam, kam mají.

   

   

   

   

   

   

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci

Čínské štěstíčko

Klikněte a rozlomte!

Další štěstíčko
Zavřít
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz