Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 8°C

Která znamení si vybírají partnery, kteří jsou přehnaně kritičtí? Je to těchto pět!

/
 • (Profimedia)
  6. března 2020 ● 06:00

  Nic, co děláte, není dost dobré? Pořád vám říkají, co děláte špatně a jak byste to měli dělat lépe? Panebože, proč tedy zůstávat ve vztahu, v němž je jeden z partnerů extrémně kritický? Je něco jiného sdělit upřímně svůj názor, ale poukazovat na každou maličkost, která se vám nepovedla, to ne!

  Ovšem jsou na světě osobnosti určitého znamení zvěrokruhu, které si podvědomě vybírají dobrovolně kritické partnery. Dokonce to tito lidé mají rádi, protože je to nutí být lepšími. Pokud jste silní lidé a dokážete se ubránit kritikům, pak super. Pokud by vás jejich kritika ale měla srážet na kolena nebo ve vás vyvolávala strach, není to zdravé a raději utečte. Kterých pět znamení zvěrokruhu má tendenci vybírat si kritické partnery?

 • 1.

  Ryby (19. února - 20. března)

  Ryby
  Ryby
  Autor: iStock

  Ryby jsou soucitné a rády ostatním pomáhají. Mají sklon věřit tomu, že pokud je jejich partner kritizuje, dělá to z dobré vůle. Ryby mají tendenci vyvažovat kritický hlas svých partnerů tím, že jim projevují na oplátku laskavost a soucit. Přesto je někdy partnerova kritika zabolí, zvláště pokud jí je hodně.

   

 • 2.

  Blíženci (21. května - 20. června)

  Blíženci
  Blíženci
  Autor: iStock

  Blíženci vědí, že mají mnoho skvělých vlastností, ale vždy mají taky touhu se pořád zlepšovat. Často mají potíže s důsledností, soustředěním a rozhodováním. Věří, že když budou mít kritického partnera, který má na srdci jejich nejlepší zájmy, bude to pro ně dobré. Kritičtí partneři totiž na Blížence působí dojmem někoho, kdo je silný a ví, co dělá, což může být pro Blížence velká úleva. Kdyby byl partner ale moc kritický, může se stát, že to Blíženec nevydrží a ze vztahu uteče.

 • 3.

  Rak (21. června - 22. července)

  Rak
  Rak
  Autor: iStock

  Když je Rak ve vztahu s kritickou osobou, obvykle tato osoba zpočátku nebývá tak moc kritická, ke kritizování postupem času „dozrává“. Rak se však ale nevzdá ani takového partnera, zvláště pokud jde o dlouhodobý a jinak funkční vztah. Raci mívají snahu podívat se pod povrch a zjistit, co kritizováním partner skutečně myslí. Kritizuje proto, že Rak neodpověděl na jejich telefonát nebo mail, nebo proto, že se cítí osaměle, když je Rak pryč?

   

 • 4.

  Váhy (23. září - 22. října)

  Váhy
  Váhy
  Autor: iStock

  Váhy bývají kritické i vůči sobě samým, a pokud je kritický i jejich partner, jen si tím znova potvrzují, co si samy myslí. Jsou schopny vidět věci z pohledu jiných lidí, a to platí i pro někoho, kdo je kriticky hodnotí. Váhy mají jednu dobrou vlastnost, na kritiku nereagují okamžitě, což jim dává větší kontrolu nad svým chováním. Pokud Váha nemá náladu na upřímnou kritiku, svého partnera klidně ignoruje nebo předstírá, že poslouchá, ale přemýšlí o něčem jiném.

   

 • 5.

  Kozoroh (22. prosince - 19. ledna)

  Kozoroh
  Kozoroh
  Autor: iStock

  Jsou chvíle, kdy Kozoroh, který je velký dříč, pochybuje o své vlastní hodnotě a schopnostech. Kozorozi chtějí být lepší a lepší, proto se rádi opírají o partnera, který je občas kritizuje a pomůže jim s vedením. Kozorohové na to pohlížejí jako na čestnou zpětnou vazbu a domnívají se, že jejich partner vlastně investuje do jejich úspěchu. Navíc jsou Kozorozi zvyklí jednat s kritickými nadřízenými, takže často hledají totéž u svých partnerů. Vědí, že pro lidi může být jednodušší kritizovat než chválit.

   

   

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci

Čínské štěstíčko

Klikněte a rozlomte!

Další štěstíčko
Zavřít
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz