Středa 28. února 2024
Svátek slaví Lumír, zítra Horymír
Oblačno 11°C

Jste dříči, flákači, nebo nadšenci? Jací jste v práci podle znamení?

/
 • (iStock)
  26. února 2020 ● 06:00

  Pracovní etika je něco, co buď v sobě máte, nebo nemáte. A je jedno, zda pracujete z domova, v kanceláři, někde na poli nebo ve vesmíru. Nejdůležitější věcí při jakékoli práci je disciplína. Bez disciplín a solidní pracovní etiky nikdy nebudete úspěšní.

  Jak na vaši pracovní morálku působí znamení zvěrokruhu, v němž jste se narodili? Berete svoje pracovní povinnosti vážně, nebo jste nad věcí a jste absolutně bezstarostní, protože „ono to nějak dopadne“?

 • 1.

  Beran

  Beran
  Beran
  Autor: iStock

  Berani se vždy snaží splnit úkol, odevzdat vše včas a obecně mají k práci, kterou vykonávají, velký respekt. Rozhodně to nejsou bezstarostní flákači, kterým je všechno fuk. Nepracují také jen proto, aby si vydělali peníze, ale proto, aby je to někam posunulo. Vždy dávají do práce kus sama sebe. Ať už jsou zaměstnaní, nebo na volné noze, vždy jsou nadšení pracanti.

   

 • 2.

  Býk

  Býk
  Býk
  Autor: iStock

  Býk je trošku méně ochotný zvednout prst, pokud jde o práci. Někdy je to s nimi problém, protože jsou v podstatě velmi líní a nemají moc motivaci vrhnout se do práce po hlavě. Aby to tak bylo, je potřeba, aby dělali opravdu to, co je baví. Potom se dokážou do práce ponořit a vykonávat ji velmi kvalitně.

 • 3.

  Blíženci

  Blíženci
  Blíženci
  Autor: iStock

  Blíženci neradi přijímají rozkazy od svých nadřízených, takže si raději vybírají taková pracovní místa, kde mohou jednat nezávisle. Nejlépe totiž fungují sami, to ale neznamená, že musí pracovat doma. Doma je to nudí, potřebují být mezi lidmi. Pokud už musí přijmout nějaký pokyn, udělají to, ale nezřídka u toho remcají.

   

 • 4.

  Rak

  Rak
  Rak
  Autor: iStock

  Raci jsou v práci dříči, kteří jsou ochotní pracovat od nevidím do nevidím. Jsou ale někdy taky zrádní, a ne vždy jim kolegové mohou důvěřovat. Bojí se totiž, že by mohli o práci přijít, tak mají tendenci obviňovat v případě chyb ty druhé.

 • 5.

  Lev

  Lev
  Lev
  Autor: iStock

  Pokud není Lev šéf nebo není aspoň středem pozornosti kolektivu, pak je to v podstatě líný zadek, který se jen tak nezvedne. Lvi velmi rádi spolupracují s ostatními, a to proto, aby se oni sami moc nepředřeli. Když jim někdo nabídne hodně peněz, nadchnou se a budou naprosto disciplinovaní; pokud není odměna podle jejich představ, nebudou výkonní ani trochu.

   


 • 6.

  Panna

  Panna
  Panna
  Autor: iStock

  Panny berou svou práci vždy velmi vážně. Dodržují přesně pracovní dobu, myslí na svou firmu a pracují skutečně na 100 procent (i více). Podle mnohých jsou Panny nejlepšími pracovníky zejména na úřadech.

 • 7.

  Váhy

  Váhy
  Váhy
  Autor: iStock

  Váhy mají pracovní morálku velmi silnou, ale tak trochu nekonvenční. Mají velké představy o tom, jak pracovat a vydělávat, velmi si libují v online prodeji. Tam podle nich leží největší peníze, a o ty jim jde.

   

   

   

 • 8.

  Štír

  Štír
  Štír
  Autor: iStock

  Štíři jsou oddaní zaměstnanci i pracovníci, ale když dělají to, co si oni vyberou. Pak nemají problém tvrdě pracovat a tvrdě hrát jakoukoli hru, aby vydělali. Vědí moc dobře, že když chtějí dobrý život, musí tvrdě pracovat. Jde jim to naštěstí snadno, protože plně chápou koncept pracovní morálky.

 • 9.

  Střelec

  Střelec
  Střelec
  Autor: iStock
  Střelec pracuje neustále a vypadá to, že ani ve spánku nepřestane. Jeho myšlení je tak trochu nonstop, neustále něco zkoumá a přemýšlí o tom, co by se dalo udělat. To vše ho pohání dopředu a v práci je velmi kreativní. I když Střelci dávají přednost práci z domova, těší se velké oblibě u nadřízených a autorit, protože jsou velmi spolehliví a pracovití jako koně.

   

 • 10.

  Kozoroh

  kozoroh
  kozoroh
  Autor: iStock

  Práce je to, pro co Kozoroh žije. Toto znamení zvěrokruhu je o výkonu a pracovní morálce. Často jsou to právě Kozorohové, kteří vystoupají díky své povaze až na vrchol. Vždy taky dokážou vydělat peníze, a to v jakémkoli oboru, v němž začnou pracovat.

 • 11.

  Vodnář

  Vodnář
  Vodnář
  Autor: iStock

  Vodnáři moc rádi do práce nechodí, nevadí jim, že nebudou hvězdou, raději zůstanou doma a starají se o domácnost. Pokud musí pracovat, obvykle dlouho nevydrží na jednom místě, protože si bohužel často vybírají nezajímavý obor nebo nejsou dostatečně motivováni.

   

 • 12.

  Ryby

  Ryby
  Ryby
  Autor: iStock

  Práce je pro Ryby nutné zlo. Ryby nejčastěji pracují v kanceláři, v kuchyni, v obchodě, ale jejich skutečnou preferencí je zůstat doma a být tam co nejvíce. Kancelářskou práci ještě nějak „vydýchají“, ale je to pro ně většinou práce, kterou prostě musí udělat. Nejsou moc připoutané k tomu, co dělají, a nebývají ani moc loajální.

   

   

   

Autor: aši

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci

Čínské štěstíčko

Klikněte a rozlomte!

Další štěstíčko
Zavřít
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz