Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Oblačno, déšť 14°C

Podzimní rovnodennost: Rituál Mabon vám pomůže ukončit vztahy

/
 • Magon - svátek podzimu
  Magon - svátek podzimu (Mantheniel Photography)
  21. září 2017 ● 10:00

  V pátek 22. září oslavíme Den podzimní rovnodennostt.  Končí léto a i my v sobě musíme občas něco uzavřít, aby to nové mohlo přijít. Rituál rozloučení vám pomůže zbavit se toho, co vás tíží. 

 • 1.

  Podzimní rovnodennost

   


  Podzimní rovnodennost, jinak taky Mabon, vinobraní, hostina Avalonu, Alban Elfed

   

  Symboly: jablko, víno, réva, roh hojnosti, náhrobek

   

  Barvy: oranžová, hnědočervená, kaštanová

   

  Co se slaví: Mabon je jeden ze tří svátků sklizně, oslavuje se vinobraní a sklizeň ovoce. Hlavním symbolem Mabonu je jablko, které představuje obnovený život. Uctívala se božstva z Jiné země, Avalonu (mimochodem Avalon v překladu znamená doslova Země jablek), bohové druhé sklizně a vína Mabon a Modron a také všechna stárnoucí božstva. Tento svátek byl svátkem podzimu a uvadání, příroda se ukládala ke spánku.

 • 2.

  Jak Mabon oslavit?

   

  Vzhledem k tomu, že je středa, nedá se předpokládat, že budete příliš dlouho křepčit u ohně. Něco však může udělat skoro každý.


  K Mabonu patří víno, pokrmy z jablek a hroznů, kdo chce, může navštívit hřbitov a položit na hroby svých blízkých jablka a víno jako obětinu a důkaz, že na mrtvé nezapomínáme a že se s nimi toužíme setkat.


  Tento svátek dodnes přetrval jako dožínky, hody, vinobraní, svátky piva, slivovice.

 • 3.

  Rituál pro Mabon

  s

  Mabon se hodí pro rituály, které uzavírají určitou etapu, mírní bolest a přinášejí přijetí, hodí se také pro bilancování a poděkování za „sklizeň“, ať už ji chápeme jakkoli.

   

  Rituál rozloučení


  Rituál se hodí třeba pro ukončení vztahů, které nás už dlouho obírají o energii, ale může to být i rituál pro zbavení se závislosti na nějakém předmětu nebo prostě odstranění pocitu křivdy, který nás zbytečně brzdí.


  Připravte si tři oranžové svíčky, ozdobte oltář jablky a vínem, pusťte si příjemnou hudbu a na lístek papíru (ideálně oranžový či hnědý) napište to, čeho se chcete zbavit.
  Pak zapalte svíce, přečtěte nahlas to, co jste na list napsali a představujte si svoje přání jako podzimní list, který padá ze stromu, vítr ho unáší a on odplouvá po vodě. Představujte si let lístku tak dlouho, dokud nebudete mít pocit ulehčení a odpoutání.
  Pak jednu po druhé zhaste všechny tři svíce.


  Při zhasínání první proneste:  Loučím se.
  Při zhasínání druhé: Děkuji
  Při zhasínání třetí: Chci jít dál.


  Lístek pak můžete buď spálit, nebo hodit do plynoucí vody a zopakovat si tak duchovní cvičení s padajícím podzimním listem.

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz