Sobota 26. září 2020
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Zataženo, déšť 16°C

Letní Slunovrat se blíží – čarujte a přivolejte lásku i peníze

/
 • V některých zemí se velké oslavy Slunovratu udržely dodnes.
  V některých zemí se velké oslavy Slunovratu udržely dodnes. (profimedia.cz)
  20. června 2019 ● 06:00

  Slunovrat nás čeká už v pátek a proto je nejvyšší čas připravit se k magickému reji. Můžete čarovat, nebo jen tak bloudit lesem a hledat zlaté kapradí. Letní noci jsou přece magické tak jako tak. 

   

 • 1.

  K slunovratu patří oheň

  Oheň je spojován s mocí Slunce a k Slunovratu také patří

   

  O letním Slunovratu se tradičně pálily ohně, skákalo se přes ně. Ohně byly symbolem moci Slunce, která je o Slunovratu na vrcholu.  Pokud chcete o Slunovratu čarovat, můžete vyzkoušet malý rituál pro ochranu domu, nebo pro přivolání peněz.


  Rituál pro ochranu domu.
  Připravíme si bílou svíci, pomažeme ji levandulovým olejem, vyslovíme „očišťující“ zaklínadlo a pak svíci zapálíme.

   

  Potom s ní obejdeme, či obkroužíme předmět či místo, které chceme očistit, v případě, že očišťujeme například pokoj, obcházíme podél stěn a v rozích se na chvíli zastavíme. Při tom vyslovujeme zaklínadlo: „Plameni jasný, zlo teď znič, očistným světlem škůdce spal, a živým ohněm ochraňuj v tuto chvíli a pak i dál.“

   

  Při vyslovování zaklínadla vizualizujte co nejživěji zlo, negativní energii, hořící v plameni svíčky, nebo plameny, které obklopují předmět či místo a spalují vše zlé. Při očistných kouzlech je nejlépe nechat svíci dohořet a dál ji už nepoužívat.

   

  Rituál prozískání peněz


  Na namalujte nebo vyšijte pentagram na zlatou látku. Doprostřed vložte drobné peníze, které běžně používáte, zasypte je semeny a květy kapradí (lze nahradit zlatými flitry).

   

  Přidejte sušené mladé výhonky točené do spirály. Nejideálnější je použít kapradí natrhané o svatojánské půlnoci, ale není to nezbytně nutné. To už záleží na vás, jak velkou a jak rychle finanční hotovost potřebujete. Zapalte tři zlaté svíce a proneste zaříkadlo. Z látky udělejte ,,raneček štěstí“, převažte jej zlatou stuhou a uložte na bezpečném místě. Naslouchejte intuici, neomylně vám poradí, jak naložit s plány a představami. Podvědomí už vás samo dovede k potřebným financím. Důvěřujte jemu i sobě.

 • 2.

  Kapradí

  Kapradina japonská

   

  O slunovratové noci se tradičně sbírá kapradí, obzvlášť pokud se nám podaří v temném lese najít zlatavě kvetoucí kapradí, tajemnou rostlinu úzce spjatou s čarodějnicemi. Jen ony znají kouzlo, jak se stát díky kapradí neviditelnými. Jak s jeho pomocí otevírat tajné zámky, případně rušit kouzla.

   

  Čarovné zlaté výtrusy kapradí používají jako ochranu před zlou pekelnou mocí a temnými silami. Získávají schopnost porozumět řeči zvířat. Ve starých spisech alchymistů můžeme najít poznámku, jak pomocí kapradí proměnit rtuť ve stříbro. V červnu uzrávají na spodní straně listů voskovité výtrusy – zlaté květy, ve tmě někdy zelenkavě světélkující. Babky kořenářky je sbírají, zpracované do hmoty zvané lesní vosk používají je jako lék a afrodisiakum.

   

  Spirálovité konce listů kapradí o této noci nasbírané, sušené je nosíme při sobě v kouzelném váčku jako talisman pro štěstí. Dříve se pálením sušeného kapradí přivolával déšť. O svatojánské noci se nám může uprostřed bujného porostu kapradí zjevit budoucnost. Při kouzelných rituálech použijeme listy kapradí jako rezonátor, zaměříme se na ochranu, bohatství, štěstí, věštění. Co dělat, pokud se o půlnoci obáváme lesních démonů a strašidel? Tady platí jednoduché pravidlo: kdo se bojí, ať do lesa v noci nechodí!

 • 3.

  Vřes

  Dekorace z vřesu

   

  Červený vřes je symbolem vzpomínek, lásky a nespoutané vášně. Bílý vřes nosíme u sebe pro štěstí a ochranu. Větvičky vřesu používáme při ochranných rituálech, při vzývání lásky a štěstí, k přivolání deště. Pro štěstí vpleteme snítku vřesu do svatebního věnečku. 

   

  Vřes je symbolem cílevědomosti, silné vůle a vytrvalosti. Oblibě se těšil u Slovanů. Je zasvěcen planetě Venuši a bohyni Isis. Ochraňuje ženy a dívky nosí-li kytičku vřesu za pasem nebo ve vlasech. Vřes milují včelky, tmavý med z jeho květů je považován za jeden z nejlepších, má spoustu vitálních látek. Z kořene vřesu se vyrábějí talismany pro vytrvalost, lásku či štěstí.

 • 4.

  Třezalka

  Třezalka tečkovaná

   

  Sluníčková bylina, zvoneček svatojánský nebo čarověník symbolizuje světlo a tmu v rovnováze. Kdo se chtěl o svatojánské noci ochránit před zlou mocí démonů, nosil snítku třezalky při sobě. Kdo o této noci tančil kolem ohně, nosil věneček z čarověníku na hlavě. Kytička třezalky zavěšená v okně ochrání dům před uhranutím, nemocemi a šílenstvím, její vůně zahání nepřejícné duchy.

   

  Za letního slunovratu se větvičkou třezalky vykuřovala obydlí. Třezalka představuje oheň léta, skrývá v sobě ohnivou, červenou barvu. Vyrobíte-li si léčivý třezalkový olej, možná vás překvapí výsledná, krásně červená barva. 

   

  Kouzelné rituály: třezalka přináší ochranu, posiluje silnou vůli a spánek. Sušené větvičky, sbírané zásadně jen levou rukou, použijeme k vykuřování při rituálech, kdy se zbavujeme negativních energií a zlých duchů. Případně ji za stejným účelem připevníme na vchodové dveře.

   

   

 • 5.

  Černobýl

  černobýl

   

  Černobýl je měsíční, duchovní rostlina, používá se jako ochrana při astrálním putování, při rituálech zahánějících zlé síly a démony. Také jako léčivka a koření. Odvarem z pelyňku čistíme magická zrcadla. Nejúčinnější je pelyněk nasbíraný za úplňku. Pokud jej nasbíráte o letním slunovratu a sušený budete nosit v kouzelném váčku při sobě, přinese vám štěstí. Dříve hospodyňky pokládaly za bouře větvičku pelyňku před dveře, chránil obydlí před bleskem. Kouzlo černobýlu je užitečné při cestování, pelyněk se maloval na dveře kočárů a dostavníků, cestující tak byli chráněni před nehodami na cestách.

   

  Před věštěním se popíjí víno, ve kterém se ponechá tato kouzelná bylina macerovat od novoluní k novoluní. Není bez zajímavosti, že špaček po návratu z teplých krajin čistí svou budku pelyňkem a mátou, které si do hnízda nanosí. Aroma těchto bylin odpuzuje cizopasníky, roztoče, kteří se usazují ptákům v peří. Jak vidno, zvířátka kolem nás vůbec nejsou hloupá! Porozumět jejich řeči možná bychom se nestačili divit. 

   

  Kouzelné rituály:ochrana před démony, negativními energiemi, atmosférickými poruchami, nepřízní počasí, před dalekou cestou, při astrálním putování, věštění budoucnosti, prorocké sny.

Autor: neo

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz