Pro ty, kdo by si štěstí na cestách chtěli přeci jen ještě více pojistit, existují různé talismany, rituály a patroni, kterým se můžeme svěřit do rukou nebo požádat o jejich ochranu. Kartářka Helen Staku nám tentokrát připravila přesně to, co potřebujeme, abychom se ve zdraví vrátili zpět z cest domů a vše se nám vydařilo podle plánů.

„Když někam jedete, můžete si připravit třeba magický váček s bylinkami do auta a ty bylinky si naprogramovat tak, aby tam, kde voní, bylo bezpečno. Vylepšit si to můžete třeba runou Raido, která má za úkol nás chránit na cestě. Můžeme si udělat rituál, při kterém zapálíme dvě červené svíčky, runu si přitom nakreslíme a představujeme si, jak někam jedeme, v pořádku dojedeme a v pořádku se zase vracíme. Potom svíčky sfoukneme,“ vysvětlila Helen.

Existuje ještě další svíčková magie. Ta je pro změnu  spojena s modrou svíčkou. „Než ji zapálíte, tak si na ni napíšete své iniciály a iniciály těch lidí, kteří s námi pojedou. Potom si při svíčce říkat zaříkadlo a ještě z teplého vosku si uděláte kuličku, kterou si doma nalepíte někde u dveří a kdykoliv vyjíždíte nebo se vracíte, tak se kuličky dotknete.“ Koho povolat na cesty, jaký strážný anděl nám pomůže, pokud ho požádáme, na to se podívejte v našem videu.