Dobrý den, odešel jsem od manželky, s níž mám dvě děti, po 15 letech kvůli jiné ženě. Přítelkyně dlouho trvala na tom, ať se rozvedu. Když jsem se tedy rozvedl a mohl s ní začít nový život, rozešla se se mnou kvůli jinému muži. Chci se vrátit ke své ženě, ale nevím, jestli mě přijme. Jan

Ariana Argoni

Ariana: Milý Jane, určitě ta vaše nová přítelkyně byla divoká a nespoutaná, nezávislá a to vás k ní přitahovalo. Jenže, vaše žena byla kdysi taky taková, než přišly děti, povinnosti atd. Po čase by váš vztah s tou novou byl ve stejných kolejích. Muži odcházejí v domnění, že začnou úplně nový život s perfektní ženskou. Když se potají scházejí a plánují, zdá se to tak jasné. Jenže když ty plány uskuteční, přijde rozčarování, že to vlastně není ono, vlastně je to takové, jako předchozí vztah. Protože už nemusí o sebe bojovat.

Samozřejmě, že se může stát, že ten nový život opravdu nastane a člověk najde toho pravého, tu pravou. Já být vámi, tak se k ženě nevracím, pouze ji a děti podporujte finančně. Ale podle mě ona už nebude chtít dávat rozbitý talíř dohromady. Nedivím se jí! A stejně tak bych už nepočítala s přítelkyní. Soustředila bych se zatím na práci a výdělek a nechala bych vše plynout.

Raven Argoni

Raven: Na mě působíte dojmem, že nevíte, co chcete. Nezlobte se, že to říkám takhle na rovinu, ale naprosto nechápu obrat nebo argument „odešel jsem od své manželky kvůli jiné ženě“. To je totiž nesmysl a naprostá hloupost. Pokud někdo odešel od své partnerky nebo od manželky „kvůli jiné ženě“, tak se s nejvyšší pravděpodobností jedná o vymyšleného literárního hrdinu nebo o postavu z nějaké městské legendy. Určitě máte pár známých z práce, ze sportu, z hospody, z baru, možná máte jednoho nebo dva kamarády, nebylo by na tom nic nadpřirozeného. Ale svým způsobem by už bylo lehce nadpřirozené nebo nepřirozené, kdybyste jednoho svého kámoše opustil kvůli jinému, novému kamarádovi. To už by byla situace zralá spíše na návštěvu psychologa.

Nicméně – zpátky k tématu – máte partnerku, manželku, rodinu, děti, jste spolu 15 let, pokud jste se neženil jako dítě, musí vám být přinejmenším 18 + 15 je třiatřicet, Kristova noho, eh, co to povídám, Kristova léta, ale s větší pravděpodobností jste se ženil později než v osmnácti, řekněme v pětadvaceti, takže už máte směle našlápnuto ke čtyřicítce. Po dosažení věku, který se občas klasifikuje jako věk mezi pětatřicítkou a smrtí je dost složité, často až nemožné odejít od rodiny a začít znovu s novým partnerem. Většinou stačí, když si v klidu sednete s papírem a propiskou, přepnete mobil na kalkulačku a necháte si hlavou místo představ o šťastné budoucnosti prohánět čísla dokumentující náklady na rozchod/rozvod, alimenty a poplatky zajišťující další fungování zbytku rodiny – a ono vás to rychle přejde.

Pokud jste se přesto rozhodl od manželky odejít, nemohla být důvodem k vašemu odchodu od rodiny jakákoliv cizí žena, i kdyby trpěla nadzemskou krásou, byla sebemladší a přitom by se naprosto přesvědčivě tvářila, jako že vám rozumí (podobné touhy většina mužů dokáže vypláchnout z amygdaly díky menšímu finančnímu přispění potřebným během polední pauzy).
Příčinou vašeho odchodu musela být jedině a pouze vaše žena. Děti byste snad zvládnul, pokud nejste předčasně zestárlý, těžce nemocný, unavený životem nebo na vozíku. Dříve, ještě za totáče to měli muži daleko složitější, když chtěli uniknout před domácím násilím, naráželi na problém, že neměli kam odejít. Jedině mohli na chvíli vyběhnout z bytu nebo z baráku na ulici, do parku nebo do hospody. Sebepříšernější suterénní nebo pavlačová garsonka bez koupelny a samostatného WC byla jen na příděl, a pokud byl v jednom bytě někdo sám, tak už byl podezřelý a sousedé na něho sepisovali anonymní udání (spisy na StB byl takový bolševický facebook). Rostoucí počty sebevražd vedly k zasedání politbyra, které odhlasovalo psychologickou pomoc národu ve formě manželských poraden, kde občas zaznělo i slovo sex a nad zenit popularity se vyšvihla jména jako doktor Plzák nebo doktor Nesvadba (znal jsem oba osobně, dej jim pánbu věčnou slávu). Vše pracovalo na základě pravidla, že když se o problému začne mluvit, ulomí se mu hrot či ostří. Což docela dobře a dlouhá léta fungovalo.

Takže jsme skončili u toho, že jste odešel, nepíšete, jestli jste si našel a zařídil vlastní bydlení, co všechno jste od té doby, co jste odešel, dělal, co jste musel platit a co jste skutečně zaplatil, jak probíhal rozvod a jak skončilo majetkové vyrovnání, většinou, když se bavím s lidmi, kteří něčím podobným prošli, tak je to na dlouhé hodiny poutavého vyprávění.

Pokud od vás nová partnerka odešla, tak to znamená, že jste po rozvodu buď přišel o byt nebo o peníze nebo o obojí. Vaše snaha vrátit se nebo už jenom to, že vás to napadlo, neznamená v současné situaci nic jiného, než že buď nemáte práci, nebo máte málo peněz a nemáte kde bydlet.
Na vašem místě bych byl s jakýmkoliv rozhodováním o návratu hodně opatrný.

 

Do chatovacího okna můžete napsat svůj příběh a požádat naše mágy o radu. Pokud bude váš příběh vybrán, najdete odpověď v pátek 18. 9. na webu horoskopy.blesk.cz

Online chat