Pondělí 1. březen 2021
Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka
Polojasno 7°C

Předjaří může přinést depresi. Jak ji zvládnout?

/
 • Jaro přináší nový život, ale taky otevírá staré rány.
  Jaro přináší nový život, ale taky otevírá staré rány. (profimedia)
  12. března 2016 ● 06:00

  Jaro, ač posel pozitivních změn a zrození, přináší s sebou také plnou náruč depresí, smutků a bloudění. Jak začátek jara přežít? 

 • 1.

  Jaro

  Příroda v Praze hraje všemi barvami.

   

  Magie a tajné vědy od věků přitahují ty, kterým osud nadělil do vínku nejen hloubavost, ale také pocit osamění, odcizení, odlišnosti, zkrátka pro mnoho lidí nemusí být jaro zrovna nejlepším obdobím.

  Máte pocit, že se právě k vám stahují všechny bědy světa a slunce je jako prst, který na vás míří a vyhání vás z bezpečného úkrytu šera? Důležité je nepodlehnout a jaro může být i docela snesitelné. Co vám pomůže?

 • 2.

  Zvířata

  Jehněčí maso má skvělou chuť.

   

  No ano, zvířata, pokud k nim nemáte vysloveně odpor nebo alergii, vyhledejte společnost zvířat. Jim jaro energii přináší a není důvod, proč by se s vámi o ni nepodělila. Ideální je vzít psa a vypadnout na několikahodinovou vycházku. Bahnu se nevyhnete, ale přijdete na jiné myšlenky. Osamělé bloumání příměstskými svahy plnými odpadků naopak důrazně nedoporučuju.

 • 3.

  Příroda

  ...

  Rostliny dokáží depresi také zahnat spolehlivě. Pokud vás venkovní nelad příliš deprimuje, vytvořte si dokonalou zahradu doma a počkejte na teplé dny v ní.

 • 4.

  Mějte plán

  Jarní počasí v Česku

  Naděje je to, co potřebujete. Naplánujte si, co budete dělat, až se oteplí. Vykreslete to ve své fantazii pěkně podrobně, kam pojedete, jaké byliny nasbíráte, jaká místa navštívíte. Nemyslete na nepříjemné věci, zkuste si počátek léta představit jako cíl, ke kterému míříte, a napřete síly k jeho dosažení. Uteče to.

 • 5.

  Komunikujte

  Jarní počasí v Česku

  Vybočit ze zaběhaného stereotypu může mít někdy očistný účinek a možná, že i když si připadáte velmi osamělí, je to jen váš pocit. Není nutné potkat nového člověka, stačí začít mluvit „jinak“ s těmi, které už znáte. Možná, že rodiče nejsou tak zabednění, sourozenci tak nesnesitelní a partneři tak lhostejní, jak jste si mysleli. V nouzi člověk pozná nejen přítele, ale může najít i cestu, kterou před tím neviděl.

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci
Telefonní služby provozuje: E.M.A.Europe, P.O.Box 14, Praha 05, 11005, tech. zaj. Materna, pro starší 18 let, 1sms/45Kč vč. DPH 1min/70Kč vč. DPH, www.ema.bz, www.platmobilem.cz